Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino ryżowe mocne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
 Chciałbym zrobić winko z ryżu mocne 17-18% wg przepisu Skrzycha (nastaw 25L w dymionie 40L). To będzie moje pierwsze wino z ryżu . Posiadam tylko 25L dymion. Prosiłbym o pomoc w przeliczeniu składników(bo to mi się nie zmieści w 25L dymionie wg tego przepisu prawda?). Oto przepis: 

Wino z ryżu mocne 17-18% (nastaw 25l w dymionie 40l) 

Składniki:
18,5 l wody
5 kg ryżu
4 kg cukru
125g kwasku cytrynowego 
50dkg rodzynek (może być więcej nawet do 1kg)
10g pożywki
drożdże winne Tokay lub Sherry

- 25 goździków
- 25 ziaren ziela angielskiego
- 37 ziaren pieprzu czarnego
- 7 torebek cukru waniliowego
- 3,5 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
- 3,5 łyżeczki mielonego imbiru
- 3,5 łyżeczki tymianku
- 2,5 łyżeczki bazylii
- 2,5 łyżeczki mielonego cynamonu
- 5 płaskich łyżeczek kurkumy

Po 5-7 dniach dodać 3 kg cukru rozpuszczonego w 3 l wody.
Ryzykuję bana za "złośliwą" odpowiedź, ale:
Według przepisu- nastaw 25 l w dymionie 40 l. Jeśli chcesz przeliczyć to na balon 25 l, wystarczy, że składniki pomnożysz przez 0,625. Np. 18,5 l wody x ,625 = 11,5625 l.

Dodatków nie musisz mnożyć, możesz wrzucać różne ilości. Chyba, że chcesz się sztywno trzymać proporcji.
Dokup fermentator za 30 zł. Fermentację burzliwą z ryżem przeprowadzisz we wiadrze bo tak łatwiej. Do butli zlejesz sam płyn i będziesz miał 25 litrów wina a nie 18 :)
Witam
Najpierw chciałem podziękować kolegom grzechu i tequila za pomoc.
Dzis nastawiłem winko według przepisu wyżej lecz delikatnie zmieniłem ilosc składników a dokładnie wody 14L, cukier 3.5 kg, 3kg ryżu, 80g kwasku cytrynowego, 800g rodzynek, 10g pozywki, drożdze tokay. Po dodaniu wszystkich składników winomierz wskazał wartość 20blg. Czy to nie za mało na start?
Wystarczy tyle. Później będziesz mógł dodać cukru.
Pamiętaj żeby często mieszać.
@lech.kuba Pamietam :)
Mija piąty dzień od nastawienia wiec trzeba powoli myśleć o drugiej porcji cukru. Dziś dokonałem pomiaru blg wyszło 5 czyli z dodaniem mogę zaczekać 1-2 dni.
Według przepisu druga porcja wynosi 3 l wody 3kg cukru. Mogę spokojnie dodać w tej ilości?
Ja bym jeszcze podzielił to na pół i dodał pierwszą część a drugą kiedy znowu Blg spadnie w pobliże zera.

Policzylem całą ilość cukru i wody które chcesz dodać i wychodzi wino ponad 18% - o ile cały cukier przefrmentuje, dlatego lepiej teraz dodać tylko część cukru a później dopiero reszte, którą będzie jeszcze można ewentualnie skorygować.
Zrobiłem jak doradziłeś DZięki.
Ten kalkulator dobrze liczy? To jest kalkulator użytkownika guzon.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...1883120062
Nie wiem, ja używam najprostszego wzoru: 17(stała) × ilość nastawu w literach × ℅ planowanego wina = ilość cukru w gramach - ilość cukru zawarta w owocach, daje ilość cukru potrzebna do dodania aby uzyskać wino wytrawne. Na tej podstawie można zaplanować nastaw.

Oczywiście trzeba wsiąść pod uwagę tolerancję drożdży na alkohol i takie dobrać aby miały szansę przerobić cukier, ale też takie żeby nie trzeba było używać tony piro aby je ubić.