Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Trójniak rzepakowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam dwa tygodnie temu nastawiłem 20l trójniaka rzepakowego:
15g drozdzy bayanus g995
7g activit
7g fosforanu dwuamonowego
Sok z 2 cytryn

Pierw dałem drożdże, 24h pozniej pozywki i sok z cytryny.

Całość pierwszy tydzień bulgotała co 5-6 sekund, w drugim tygodniu co ok 45 sekund. Aktualnie po dwóch tygodniach mam 20bg i bulgocze co ok 1,45-2 minut. Wczoraj dodałem po 4g activitu i fosforanu, bulganie przyspieszyło do 1,5 minuty, czy juz powinieniem coś kombinowac z restartem czy narazie dać mu jeszcze popracowac?

Czy cos zrobilem zle ze nastaw tak nagle zwolnił?

Nastaw stoi w 21 stopniach.

Z góry dzięki za pomoc i wskazówki.
Pożywkę należało dodać razem z drożdżami a sok z cytryny po fermentacji. Sprawdzaj Bllg, tak długo jak spada nie kombinuj. Jak stanie na zbyt wysokim poziomie to wtedy pogadamy o restarcie. Jeśli możesz przestaw balon do niższej temperatury np. 16-18 stopni.
Przerwy pomiędzy bulknięciami nie są wykładnikiem tempa fermentacji, odpuść sobie ich liczenie, kontroluj jedynie poziom Bllg.
Miód rzepakowy jest "jałowy" i taka ilośc pożywek jest stanowczo za mała. Powinieneś zastosowac podwójną porcję pożywek.
(06-03-2016, 18:39)seal69 napisał(a): [ -> ]Miód rzepakowy jest "jałowy" i taka ilośc pożywek jest stanowczo za mała. Powinieneś zastosowac podwójną porcję pożywek.

Ładnie, człowiek myśli że już coś wie a tu się okazuje że nic nie wie, to co teraz, dodać zastrzyk pożywek czy cierpliwue czekać i jak się zatrzyma to ewentualnie restart?
Dożywić
(06-03-2016, 20:05)Boullii napisał(a): [ -> ]Dożywić

Dałem wczoraj po 4 g kaźdej, jeszcze drugie tyle czy więcej?
Powinno wystarczyć, przedawkowanie też nie jest wskazane.
Przy 20 blg, to miód potrzebuje wyniesienia do piwnicy i czekania, nie ma się co gorączkować.