Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Cukromierz a temperatura moszczu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na moim cukromierzu jest informacja, że jest wyskalowany na 20*C. Jak duży wpływ ma temperatura na wynik pomiaru? Jeśli moszcz był zbyt zimny (załóżmy 12*C), to pomiar cukru będzie zawyżony, czy zaniżony?
Teoretycznie zawyżony, mniejsza temperatura to lekko wyższa gęstość czyli spławik bardziej wypychany ku górze. Pewnie dużej różnicy nie będzie w pomiarze (chociaż są gdzieś jakieś poprawki na forum ze względu na temperaturę) ale lepiej dla spokoju pomiary robić w 20 stopniach. Jak chcesz to sobie zmierz BLG wody/moszczu o różnych temperaturach i wyciągnij wnioski.
Najpierw zmierz Blg czystej wody w temperaturze 20 st C. Bo popularne cukromierze np firmy B. są tak wyskalowane że można się zdziwić.
Mierzyłem BLG wody w 20* i wynosiło zero. Błąd pomiarowy w zakresie 0,5BLG (menisk wklęsły / wypukły). Przy 10*C nie zauważyłem większej różnicy. Następnie zmierzyłem sok jabłkowy w 20*C i miałem około 12BLG. Sok jabłkowy w 10*C wskazał około 12,5BLG, czyli różnica faktycznie znikoma. Jutro zmierzę jeszcze litr wody z 50 i 100g cukru, żeby się upewnić, że wszystko gra (nastaw z hibiskusa z 200g cukru w 2,5l wody wskazał mi 11BLG, powinien około 8BLG... nie chce mi się wierzyć, że w samym naparze ze świeżo dodanymi rodzynkami było tyle cukru).
Sądzę że cukromierz jest OK, wskazania w wodzie i soku jabłkowym są moim zdaniem poprawne, ale zawsze jest dobrze sprawdzic na zadanej ilości cukru.
(14-03-2016, 23:45)ciembor napisał(a): [ -> ]....
Jutro zmierzę jeszcze litr wody z 50 i 100g cukru, żeby się upewnić, że wszystko gra (nastaw z hibiskusa z 200g cukru w 2,5l wody wskazał mi 11BLG, powinien około 8BLG... nie chce mi się wierzyć, że w samym naparze ze świeżo dodanymi rodzynkami było tyle cukru).

Nie tak, Bllg to cukier w kg roztworu a nie litrze wody, niby różnica niewielka ale wskazania będą różne i to im Bllg wyższe tym różnica większa.
Ktoś rozpisał dokładnie wpływ temperatury na BLG, niestety nikt tego nie podwiesił i teraz ciężko to znaleźć, zresztą jak z większością rzeczy na tym forum.
Kiedyś widziałem tabelkę z poprawkami na temperaturę, znalazłem parę krótkich wątków  tu i  tu  i coś tu