Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Ważne ogłoszenie porządkowe.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proszę wszystkich o zapoznanie się z poniższym ogłoszeniem. Proszę też nie wchodzić w dyskusję nad jego treścią.

Administracja forum zdaje sobie sprawę ,że nie zawsze jest lubiana, a jej decyzje popularne, jednak czasami musi podejmować trudne decyzje. Ponieważ wbrew różnym opiniom szanujemy użytkowników ,publikujemy co następuje.
Proszę wszystkich o zapoznanie się z poniższym ogłoszeniem. Proszę też nie wchodzić w dyskusję nad jego treścią.

Administracja forum zdaje sobie sprawę, że nie zawsze jest lubiana a jej decyzje nie zawsze są popularne, jednak czasami musi podejmować trudne decyzje. Ponieważ - wbrew różnym opiniom - szanujemy użytkowników, publikujemy co następuje.

Szanowne koleżanki i koledzy.


W ostatnich dniach znalazły swój finał wydarzenia, które dojrzewały od jakiegoś czasu. By nikt nie musiał się domyślać, co, jak i dlaczego, publikujemy to oświadczenie, będące wspólnym stanowiskiem wszystkich moderatorów i administratorów forum, w tym zarządu SWiMP.


Nasze forum jest społecznością ludzi światłych i kulturalnych, obowiązują tu stosowne zasady, używamy poprawnie polskiego języka, stosując zasady ortografii, na przykład zaczynając zdania dużą literą.
Nie zgadzamy się na hejtowanie, wywoływanie sporów i kłótni, dyskusje o polityce, ani na pisanie offtopów (co ostatnio jest nagminną praktyką). Chcemy pozostać wartościowym i merytorycznym forum nawet za cenę odejścia niezadowolonych.


Dlaczego o tym piszemy? Od kilkunastu tygodni pozwoliliśmy sobie na eksperyment, który miał wykazać, czy warto poluzować zasady i pozwolić użytkownikom na więcej swobody wypowiedzi. Cóż, niestety nie udało się. Brak reakcji moderatorów na offtopy doprowadził do tego, że kilka osób zaczęło wpisywać swoje uwagi gdzie popadnie, najczęściej bez związku z tematem.


Ponieważ jednak rozumiemy potrzebę ekspresji słownej to zgadzamy się na tworzenie tematów niezwiązanych z tematyką forum w Hyde Parku (nawet, jeżeli czasem wydaje nam, że niewiele one wnoszą). Zgadzamy się nawet na to, by były to bezsensowne dywagacje o przysłowiowej d. Maryny – jednak muszą one być zgodne z ogólnie przyjętymi tu zasadami.


Nierespektowanie regulaminu pozwala na stosowanie kar porządkowych, udzielanie ostrzeżeń, banowanie, a w ostateczności nawet usuwanie z forum na stałe.
Na kilka osób, które nie reagowały na upomnienia, zostały nałożone ograniczenia (tzw. ban) na niedługi czas, są tu nadal mile widziane, jeśli dostosują się do obowiązujących w naszej społeczności zasad.


Podstawą decyzji w opisywanej sprawie jest punkt 2 regulaminu forum, a w szczególności zapis:


„Posty i tematy należy dodawać w ściśle określonych subforach. Nie należy dodawać wątków o danym temacie w miejscach przeznaczonych do dyskusji na inne tematy.”


„Zasady zachowania kultury, szacunku i poszanowania innych użytkowników oraz zgodności z obowiązującym w Polsce prawem dotyczą również wiadomości prywatnych (PW).”


oraz punkt 3


„Ludzie korzystający z forum są ludźmi światłymi i kulturalnymi, nie preferują słownictwa wulgarnego oraz obrażającego kogokolwiek z forumowiczów. Uwaga ta dotyczy także dbałości o interpunkcję i ortografię. Każdy, kto swą nazwą użytkownika lub zachowaniem i słownictwem będzie prowokował do kłótni lub wulgarnie wyrażał się na forum oraz będzie w świadomy sposób ignorował uwagi innych forumowiczów na temat pisowni, zostanie usunięty z listy użytkowników. Powyższe zasady dotyczą również wiadomości prywatnych (PW).”


W przyszłości administracja forum będzie egzekwowała regulamin bez wdawania się w zbędne dyskusje. Dlatego prosimy wszystkich o zastosowanie się do jego zapisów.


Pozdrawiamy Was.