Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Czy mozna chmielić wodę czy powinno się brzeczkę ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Przymierzam się do następnego trójniaka bazującego na chmielu a nie chcę go sycić.
Czy ktoś ma doświadczenie i jakie są i czy są różnice smakowe jeżeli:
- chmieli się samą wodę poprzez gotowanie w niej chmielu a potem dodaje miód.
- dodaje się chmiel na zimno do fermentacji głównej albo cichej.
Jeśli wyekstrahujesz chmiel przez gotowanie z wodą, to wszystko zależy od długości gotowania-jak przy chmieleniu brzeczki, aczkolwiek gotując chmiel w mniejszej ilości wody w stosunku do brzeczki, kontrolujesz goryczkę podczas dodawania (postępujesz jak przy gruit'cie, gdzie zioła gotuje się osobno i napar dodaje do brzeczki)-sprawdzisz smak, dasz więcej albo mniej. Druga metoda to dodanie chmielu po prostu na zimno, ale to dopiero na okres fermentacji cichej-wtedy goryczka będzie minimalna, za to bardzo solidny aromat.
Ja zawsze chmielę w części brzeczki i potem dodaje resztę. Też miałem problem przed moim pierwszym chmielniakiem i po wielu poradach właśnie wybrałem opcję chmielenia w części brzeczki. W tym temacie były poruszane metody chmielenia czy sama woda czy brzeczka czy na zimno itp jeśli jesteś ciekawy zapoznaj się z tym tematem http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=16387.
Pozdrawiam