Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pierwsze wino "Plan" do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć od dawna już myślę o zrobieniu własnego winka i w końcu chcę przejść od myśli do czynów, oto mój plan  i kilka pytań jeśli będzie coś w nim źle bardzo proszę o poprawę   [Obrazek: shy.png] 

~ W sokowirówce wycisnę sok z jabłek i usunę z niego pianę z góry
~ Do 0.5l wody dodam półtora kg cukru i rozpuszczę 
~ Do butelki/balonu wleje 4l soku z jabłek i 0.5l wody z cukrem
~ Wsypię do tego Uniwersalny zestaw drożdży Aromatic Wine Complex gdyż jest w nim już wszystko co potrzebne
~ założę rurkę z wodą i będę czekał aż winko się zrobi  [Obrazek: wink.gif] 

I teraz kilka pytań jeśli można : 

Czy to dobry plan i proporcje czy czegoś tutaj brakuje ?
Czy dam radę zrobić winko bez żadnych mierników cukru itp itd ?
Paczka tych drożdży jest do 25-50 litrów więc ile wsypać ich mniej więcej do 5 l ? 
Ile czasu winko powinno się robić do zlania go z nad osadu ?
Ile czasu po zlaniu winka powinno ono jeszcze fermentować ?

Bardzo proszę o porady Pozdrawiam  [Obrazek: alk.gif]

Zibi

Podejrzewam ze robisz nastaw w balonie 5 -litrowym, na Twoim miejscu w soku z jabłek rozpuściłbym polowe cukru a nie dodawałbym wody. Jak pokręcisz balonem to cukier szybko się rozpuści. Jakby się coś cukru nie rozpuściło to drożdże i tak dadzą rade.

Nigdy nie używałem tych drożdży ale moim zdaniem wystarczy wsypać ich odpowiednio mniej..
Po 1-2 tygodniach fermentacji odlej litr nastawu i rozpuść pol kilo (lub resztę) cukru intensywnie mieszając, dodaj to do nastawu. Jeśli będzie miejsce możesz je uzupełnić sokiem z jabłek.
Jak fermentacja stanie, spróbuj smak, zlej znad osadu i zobaczysz czy dosładzać czy nie..
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Czyli myślisz że 1 kg cukru na 5l balon by wystarczył ? nie będę miał możliwości zmierzenia ile go tam jest później bo nie mam żadnych sprzętów do tego :(  
I po ilu dniach mniej więcej zaczyna się fermentacja i ile jeszcze powinno się mniej więcej zostawić po zlaniu z nad osadu ?
ad1. Może być choć zaleca się wyciskanie w prasie, (możliwe później problemy z klarowaniem)
ad2. Nie dodawaj wody, za dużo cukru(jabłkowe pow .12% jest niepijalne) (przyjmując średnie blg jabłek to szacunkowo dodałbym max 0,7kg)
ad3. Jakiej wielkości masz balon? Do fermentacji burzliwej potrzebne jest minimum 1/5 wolnej przestrzeni. (podczas fermentacji wino"idzie do góry" pieni się)
ad4. Jeszcze potrzebna pożywka do drożdży. (przeczytaj na opakowaniu czy to drożdże aktywne czy drożdże wymagające wcześniejszego namnożenia)

do pytań:
ad1. jw.
ad2. Zrobić zrobisz ale nie będziesz wiedział ile dodać cukru na określony procent (jabłko jabłku nierówne i może mieć różne blg)
ad3. Zawsze całą paczkę, drożdży nigdy nie dzielimy
ad4. Aż blg zejdzie do 0
ad5. Po zlaniu już nie fermentuje bo niema co... po zlaniu siarkujesz i okresowo zlewasz znad osadu aż przestanie go wytrącać) Po wyklarowaniu ew. dosładzasz do smaku.
Nie mam prasy a chcę już zrobić to pierwsze winko i to bardzo chociaż dla samej nauki może akurat się uda, ok tak zrobię bez wody może być lepsze, balon 5 l więc wleję mniej a później doleję resztę soku najwyżej, całej paczki drożdży nie dam bo jeśli jest ona na 50 l a ja robię w 5 l to może nie być ciekawie... Zrobię tutaj fotorelacje chyba jak już nastawię i w międzyczasie będę pytał co dalej z tym robić :) Dzięki wielkie za pomoc :)

Zibi

Czekamy na foto relacje. Jakie masz jabłka, bo to ważne.
Wiesz co nie wiem jaka odmiana , ciężko je ocenić takie "półsłodkie" bardziej zielonkawe niż czerwone ale mogę np dokupić z 2, 3 kg innych i pomieszać jeśli będzie trzeba, a z jakich wychodzi najlepsze winko ?

Zibi

Najlepiej to robic z rodzimych, starych odmian - owoce prosto z drzewa..
No powiem Ci że mam kilka jabłoni w ogrodzie i zawsze te jabłka się marnują, w tym roku tak nie będzie ale już poćwiczę na tych kupnych zanim zrobię większą ilość z rodzimych :)
Okei to dziś zamawiam sprzęt :

~Drożdże z pożywką
~Rurki x2
~Korki
(Butelki mam po winie kupnym , a balon kupię u siebie w mieście lub zrobię najpierw w butelce 5 l po wodzie mineralnej)

Gdybym jeszcze czegoś potrzebował to dajcie znać :)
Przepraszam że post pod postem ale już nie chciałem zakładać nowego tematu :

Orientuje się ktoś może jakie rozmiar korków będzie optymalny do najzwyklejszej butelki po winie ze sklepu ceny około 20 zł ? :)
Jeżeli chodzi o butelkowanie wina, to zwykle używa się korków 23×38.