Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino truskawkowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Nie zakładam teczek użytkownikom forum z adnotacją, że dwa lata temu w wątku o porzeczkach napisali, że stosują x g/l siarki ^^ Co do bajanusów się zgodzę, im daje połowę większą dawkę piro :D Ale 4g jest z księżyca. Serio.
@endras - ja Ci nie odradzam, tylko nie próbowałem takiego ustrojstwa. Nikt z bardziej doświadczonych kolegów nie kwapi się wypowiedzieć na ten temat, toteż piszę jak sam używam piro, może Ci to cuś pomoże z braku większej ilości opinii. Sprawdziłem dawkę, 0,6-1,0/10l wg producenta, stosuję tę górną, i poza bayanusami okazywała się ona dotychczas wystarczająca.
Dobór odpowiednich drożdży to bardzo ważna kwestia. Nie ma sensu stosować bayanusów do lekkich win z resztkową zawartością cukru (słodkie). Dlaczego? Tak jak Lech napisał ubicie ich na poziomie alkoholu np 15% graniczy z cudem i faktycznie wymaga stosowania bardzo wysokich dawek pirosiarczynu. Czy to ma sens? Moim zdaniem nie. Prościej jest zastosować od początku drożdże niskoalkoholizujące i na koniec dać normalną tj 1 g/10 litrów dawkę pirosiarczynu. Reasumując: wino od początku do końca powinno być zaplanowane. Wszystkie składniki dodawane do wina powinny być stosowane z rozsądkiem i zgodnie z przeznaczeniem.
LUKAS zamiast  kwasku  użyj cytryn  ....... ja tak robię a do tego  na stawu  dodaj imbir wychodzi ok moje truskawkowe 40 l 4 letnie leżakowene   bajka :P :slinka:
Lukas, moim skromnym, wino truskawkowe o zawartości alko 15% będzie za mocne. Mi takie wyszło i niespecjalnie mi i moim domownikom smakuje.
Panowie,pomocy. Właśnie robię truskawki. Do miazgi wsypałam ok 3g piro sodu na 6kg owoców. Cos poszło bardzo nie tak. Zapieniło się i straciło kolor.mam jeszcze drugie tyle owoców. Dosypać nowe czy wywalić to co zaprawiłam piro?
Masz możliwość wrzucenia zdjęcia? tego zasiarkowanego.
A ile tego było po rozgnieceniu, 3g piro, powinno być dane na ~30 litrów objętości :).
Pirosiarczyn sodu stosuje się do odkażania, a nie do dodawania bezpośrednio do wina lub moszczu.
Kolor straciło to akurat normalne, po pewnym czasie jak poziom SO2 się obniży kolor wróci.
Stron: 1 2 3 4