Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino winogronowe-dorabianie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich
Posiadam wino winogronowe 10l, które już ponad rok stoi w balonie 15l. Problem polega na tym, że jest ono zbyt mocne i mało słodkie. Moje pytanie nasuwa się czy mogę dodać jeszcze syropu cukrowego a po tygodniu przelać w butelki? Oczywiście wino było zlewane znad osadu.
Proszę o szybka odpowiedź, z góry wszystkim bardzo dziękuję :-)
Syropu oczywiście możesz dodać ale z tym butelkowaniem to trochę przesada. Skąd wiesz , że wszystkie drożdże padły i fermentacja się nie wznowi. Wyprodukujesz granaty. Jak dodasz cukru to wino przynajmniej z pół roku w balonie i robisz wtedy pomiary Blg aby mieć pewność , że drożdże padły.
Podaj więcej szczegółów dotyczących wina : surowce, użyte drożdże.
Winogrona ciemne z domowej plantacji, jeśli chodzi o drożdże i pożywkę to były z Biovin i tyle pamiętam. Rozumiem, że jak blg wskaże 0 bedzie to dobry znak do butelkowania ?

Czy jeśli dodam 1l wody i 1kg cukru na 10l wina to nie będzie przesada? czy raczej stopniowo dodawać?
Mam jeszcze pytanie do wina wiśniowego. Równo tydzień temu nastawiłem winko w fermentatorze. Znajduje się tam 14l wydrylowanych i zgniecionych na miazgę wiśni, 4l wody, 4kg cukru, aktywne suszone drożdże winiarskie enovini z Browinu oraz pożywka dla drożdży z Biovinu. Po 7 dniach fermentacja burzliwa jeszcze trwa, czy powinienem już oddzielić wino od pozostałości czy poczekać aż fermentacja ustanie ?

Zibi

Ja bym poczekał do ustania fermentacji.
No właśnie, spotykałem się z różnymi wersjami. Boje się żeby wino nie nabrało goryczy bo jednak troszkę tych pestek jest, niewiele ale jest.

Zibi

W pestkach wiśni nie ma goryczy, zawsze je trzymam 4 tygodnie..Co innego głóg.
Więc czekam do ustania fermentacji. Dzięki ;) Jeszcze tylko jedno pytanie, czy do tych proporcji wina wiśniowego mogę dodać jeszcze syropu cukrowego i ile?( oczywiście jak fermentacja ustanie i przeleje do balona)?
(12-07-2016, 12:26)piotr35wy napisał(a): [ -> ]
Czy jeśli dodam 1l wody i 1kg cukru na 10l wina to nie będzie przesada? czy raczej stopniowo dodawać?

Wiesz czym bardziej rozcieńczysz tym smak będzie gorszy. Jak dodasz cukru to może jeszcze ruszyć. Powinieneś najpierw zasiarkować wino aby ubić ewentualne pozostałości drożdży. Na przyszłość wino z winogron powinno się tak projektować żeby miało ok 12-13%. Mocniejsze nie jest już smaczne. No chyba, że zrobisz słodkie.