Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pierwszy miód owocowy-pytania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Do czerwca, 9 miesięcy. Żaden miód nie zharmonizuje się w tym czasie. Owszem czwórniak będzie może i pijalny. Dodatkowo wytrawny czwórniak nie będzie ludziom kojarzył się z miodem pitnym.
Technicznie żaden przepis nie da pewności czy zdąży się odfermentować i wyklarować. Jeśli będziesz maił szczęście to fermentacja i klarownie zajmie cztery miesiące a jak pecha to 9 Ci nie wystarczy.

Zrób jak uważasz, jak nie na wesele to na chrzciny będzie :)
No trudno jak nie  będzie zdatny to rzeczywiście przyda się na chrzciny , w razie czego mam jeszcze ten gąsiorek  5 litrowy wcześniej zrobiony , a może będzie się nadawał do konsumpcji zobaczymy , ale to jest tylko połowa mego pytania  a druga połowa - co polecacie ??? Czy jednak korzenny ? Jak mi sugeruje żona ? I jeszcze jakich drożdży do miodu zastosować  ? Wiem że są specjalne ale u mnie w najbliższej okolicy w sklepach nie ma takich i jak użyję drożdży np. malaga 1 to będzie dobrze ?  Czy koniecznie ściągać przez internet inne ?
Pozdrawiam
Malaga jeśli wystartuje MD może być. Co do rodzaju miodu to indywidualna rzecz gustu. Polecam imbirowy.
(22-08-2016, 17:54)Boullii napisał(a): [ -> ]Malaga jeśli wystartuje MD może być. Co do rodzaju miodu to indywidualna rzecz gustu. Polecam imbirowy.
Dzięki za odpowiedź.
[Obrazek: uklon2.gif]
Pozdrawiam
Tadek
Imbirowy jest naprawdę wart uwagi. Mój był nastawiony 06.05 i niestety zszedł do 14BLG tylko. Wolno się klaruje ,opadają taki jak woskowe skleiny na dno ktore bardzo łatwo strącić ruszając butlem. Widziałem,że ktoś na forum zrzucał winę na Bayanusy jednak nie jest to pewna informacja. Macie doświadczenia czy dłuższe mrożenie aronii daje negatywne efekty? Będę miał czas nastawić miodek za kilka tyg dopiero.
Pozdrawiam
No dobrze niech będzie imbirowy skoro twierdzicie że będzie "cool " bo tu wciąłem się w tym wątku dotyczącym miodów owocowych niechcący i nie na temat , wybaczcie początkującemu.
Pozdrawiam
Tadek
Stron: 1 2