Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Syrop różany itp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałem się zapytać co sądzicie o dosładzaniu wina np syropem różanym np. takim http://ha-herbatykawy.pl/gallery/syrop-rozany/ ?
Przed użyciem sprawdź ile tam jest róży. W najgorszym razie może jej nie być wcale :) za to sama chemia i sztuczne aromaty. Jak jest w tym co pokazałeś to nie wiem bo nie spotkałem.
Dosłodzić dosłodzi ale też wniesie aromaty i smak różany co może już nie być pożądane.
Nie ma podanej procentowej zawartosci. W sklad wchodzi :ekstray z rozy damacenskiej, syrop glukozowo fruktozowy,cukier i kwasek
No to masz odpowiedź, sprawdź sobie co to takiego syrop glukozowo-fruktozowy i jaki on "zdrowy".
(28-07-2016, 14:42)dakos napisał(a): [ -> ]Nie ma podanej procentowej zawartosci. W sklad wchodzi :ekstray z rozy damacenskiej, syrop glukozowo fruktozowy,cukier i kwasek

Czy na pewno w tej kolejności jest podane? Wychodzi na to że ekstraktu z róży jest najwięcej. Zazwyczaj jest odwrotnie nie licząc kwasku.
Tak dokladnie w tej kolejnosci , cena cos kolo 8 zl
Pomyśl o dodaniu suszonych, jak nie masz świeżych, płatków róż.
Uzyskasz aromat, a dosłodzisz sobie czym chcesz.

Zibi

Tak, można dodać płatki rugosy na kilka dni.