Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino z mirabelek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, dziś zebrałem dokładnie 16 kg mirabelek (lub tego drugiego owocu, mniejsza o to). Chciałbym zrobić wino tak ok 15%. Na razie owoce fajnie umyłem i wraz z pestkami władowałem do wiaderka fermentacyjnego, zalałem 3 litrami wrzącej wody i kilogramem cukru (rozpuszczonym w wodzie). Zaczekam do rana aż ostygnie i chce dodać:
1) 10g pożywki - firma BROWIN
2) paczkę drożdży FERMIVIN do win białych i czerwoych, porcja na 10-35l wina - firma BROWIN
3) 3-4ml PEKTOENZYMu - firma BROWIN

Następnie całość chcę ugnieść na papkę.

I teraz pytania:
1) Czy podanych składników wystarczy?
2) Czy drożdże i pożywkę wrzucić w całości na raz czy pół jutro a pół po odciśnięciu owoców (za 2-3dni)?
3) Czy jutro dorzucić jeszcze coś cukru do tego wiaderka?
4) Czy pozostałą część wody tj ok 6 litrów i ok 4 kg cukru "władować" na raz do balonu zaraz po odciśnięciu soku?

Wino głównie robię z tego przepisu http://wino.org.pl/old/frames/sliwki.html jednak jest ono trochę przekształcone, min wprowadziłem niektóre zmiany forumowiczów i trochę własne  :)
1.Pekto (możesz dodać w temp. nieco wyższej niż pokojowa - patrz opis), pożywkę i drożdże stosujesz według oznaczeń producenta. Na oko to pożywki za dużo chyba, powinno Ci wyjść coś pod 20l nastaw, sprawdź więc jeszcze raz ilość.
2. Drożdże od razu. Pożywkę można na dwie raty, ale nie trzeba.
3. Żeby skorygować cukier, sprawdź poziom cukru w owocach najpierw.
4. Najlepiej.
BLG narazie nie potrafię zmierzyć bo z mirabelek zrobił się tak jakby mus/kisiel, dolałem jeszcze 0,5 litra wody, zmniejszyłem też ilość pożywki dałem 5g, resztę tj 3g dorzucę po odciśnięciu owoców z wodą i cukrem. Poza tym wszystko jak na wstępie, zobaczymy co się będzie się działo pod wieczór.
Dziś po pektoenzymie puścił sok i BLG wynosi 15 (nigdy wcześniej nie robiłem w wiadrze narazie bulga takimi jakby seriami co ok 10s po 3-4 bulgnięcia i od nowa) . Dolać jeszcze wody z cukrem, czy poczekać do odciśnięcia owoców ???