Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Gluty galaretka po 2 po starcie wina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam nastawiłem nastaw z soku gruszek.
Dzis rano  wuno wykipiałem.Zakryłem to czystą skarpeta.
Teraz wieczorem zajrzałem do środka ,przelałem do 2 garnków no i  została sama galaretka.
Czy mam to wywalić?
Może jest jakiś sposób aby je uratowac?
Tak jak pisałem na czacie:
kiwi,
mocna herbata(postępuj tak jak napisałem, czyli w podgrzanej suchej filiżance itd.)
pekto,
przenieś w ciepłe miejsce.

Jak to nie pomoże, to galaretkę możesz dać do jakiegoś ciasta. Mam dobry przepis na sernik na zimno.
Grzechu, o co chodzi z tą filiżanką, jeśli to nie tajemnica?
(07-10-2016, 21:08)irlandczyk007 napisał(a): [ -> ]Witam nastawiłem nastaw z soku gruszek.
Dzis rano  wuno wykipiałem.Zakryłem to czystą skarpeta.
Teraz wieczorem zajrzałem do środka ,przelałem do 2 garnków no i  została sama galaretka.
Czy mam to wywalić?
Może jest jakiś sposób aby je uratowac?

Witaj,
z Twojego opisu nic nie wynika.
Jakie chcesz wino, co dodałeś , ile litrów i inne takie informacje są przydatne aby Tobie pomóc. 

ps. Staraj się pisać poprawnie . Taka forma komunikacji obowiązuje na tym forum.
Zielona, żadna tajemnica. Tylko jeden ze sposobów parzenia herbaty.
Podgrzać filiżankę(jeśli wodą, to ją wytrzeć). Wsypać herbatę. Stopniowo lać wodę(nie wrzątek; temperatura zależy od herbaty). Czas parzenia też różny. Zazwyczaj czarną: 2-3 minuty na "ożywienie"(kop energetyczny) i 5-7 na uspokojenie. Po tym czasie pozbyć się fusów/torebki.

Mleko/cytryna, też zależy od herbaty.
@Grzechu a tak poza tym, co ten glut ma wspólnego z tym co piszesz, tym bardziej że nie masz zielonego pojęcia jak to wino było robione.:niewiem:
Lechu, wczoraj na czacie pisałem z Irlandczykiem07.
(08-10-2016, 13:00)grzechu napisał(a): [ -> ]Lechu, wczoraj na czacie pisałem z Irlandczykiem07.

Ale tu jest forum i powinno się pisać dla wszystkich zrozumiale, jeśli z nim korespondujesz tylko, to istnieje coś takiego PW.:)
@irlandczyk007 - jak opisze co i jak to może uda się mu się pomóc.:D
Wszedł na czat, to z nim rozmawiałem. Lepsze to niż PW.
Lechu, uważasz, że nie powinienem mu pisać tego na czacie?
Zgadzam się, że powinien pisać zrozumiale.

Irlandczyk07 zrobił na podstawie przepisu z old.wino.

Dla wszystkich:
Moja rada z herbatą dotyczyła taniny. Nie miał czystej taniny, więc napisałem mu, żeby zrobił mocną czarną herbatę.
@Grzechu, a gdzie napisałem że czegoś nie powinieneś pisać na czacie, ja jedynie napisałem że jak piszesz na forum to tak żeby i inni zrozumieli o czym piszesz.:D
A jeżeli @irlandczyk007 coś zrobi, to niech opisze co i jak bo, bo że coś robił na podstawie jakiegoś przepisu to nie świadczy że się dokładnie stosował do niego, prócz tego ważne jest np. jakie drożdże używał no i cały sposób postępowania, a on na razie milczy.:niewiem:
Dla wydobycia taniny z herbaty to akurat obojętne jest czy podgrzejesz filiżankę czy nie ewentualnie czy użyjesz szklanki czy zrobisz to w słoiku.