Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Drożdże DoubleSnake
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, 
Czy ktoś miał do czynienia z drożdżami DoubleSnake do wina? To drożdże od Alcoteca, dedykowane do rodzaju owoców, np. jabłek, winogron i owoców leśnych. W PL są dostępne w sklepie Malinowy nos, kosztują niecałe 3 zł http://www.malinowynos.pl/search?form_search=wine+yeast . W sieci znalazłem opis na rosyjskiej stronie, z którego wynika, że to drożdże aktywne wymagające uwodnienia przed dodaniem. Cena bardzo zachęcająca, ale jestem ciekaw, czego można się po nich spodziewać? PS: Używałem odmian gorzelniczych tej marki i byłem zadowolony jakością fermentacji, chociaż winne to zupełnie inna para kaloszy.
Dzięki, Enovini znam, lubię i swego czasu dość często używałem. O tamte pytałem, bo robię większe zakupy i zastanawiałem się, czy nie dorzucić ich do zamówienia :) Przydałyby się też drożdże aktywne dedykowanego do stylu wina, np. Tokaj, Burgund, Bordeaux, podobnie jak w drożdżach wymagających MD.
(27-10-2016, 18:39)DeGinder napisał(a): [ -> ]Dzięki, Enovini znam, lubię i swego czasu dość często używałem. O tamte pytałem, bo robię większe zakupy i zastanawiałem się, czy nie dorzucić ich do zamówienia :) Przydałyby się też drożdże aktywne dedykowanego do stylu wina, np. Tokaj, Burgund, Bordeaux, podobnie jak w drożdżach wymagających MD.

Z ciekawości zapytam czy próbowałeś się zaopatrywać w Eurowinie, to nasz forumowy kolega i jak się wspomni że jest się forumowiczem to jeszcze jakiś rabacik można dostać, a sklep jest bardzo dobrze zaopatrzony.:)