Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Czarny bez + aronia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam zamiar nastawić wino z czarnego bzu (6 słoików z zawartością 0,45kg Cz.B. + 0,25kg cukru - taki syropek:D), oraz aronii której jest w zamrażalniku 1,5kg i pytanie czy ktoś robił taką mieszankę, czy macie jakieś doświadczenia pozytywne lub negatywne, wina będzie ~10 litrów.
Wszelkie uwagi mile widziane.:)
Robię właśnie takie wino, ale na 20 litrowy nastaw dałem 1kg aronii i 1,5 kg wiśni. Co wyjdzie zobaczę? Aronia jest dość "mocnym" owocem, więc może zdominować smak. Dodałem niedużo aronii do wina malinowego i mam aroniowo-malinowe:))(tez niezłe).
Hmm, CzB też należy do owoców wyrazistych, właśnie dla tego pytam o doświadczenie innych, no cóż zobaczymy co z tego wyjdzie, może dodam do tego jeszcze 1kg tarniny, zobaczymy:niewiem: .
Aronia pewnie będzie wyczuwalna, ale myślę, że fajnie będzie się komponować z czarnym bzem, nie dominując nad nim. Tarnina - jako śliwka - jakoś mi nie pasuje tutaj, ale doświadczenia w tej kwestii nie mam.
No właśnie ja też, i dlatego pytam, myśl o tarninie tak mi wpadła bo trochę jej zostało w zamrazalniku:D, ale wcale się przy tym nie upieram;).
No cóż jak nastawię to zamelduję jak się to komponuje ze sobą.
Lechu
A nie lepiej zrobić dwa nastawy i kupażyć?
W ten sposób łatwiej o dobór właściwych proporcji, no i masz trzy wina, anie tylko jedno ;)
No niby racja, ale mam wolny fermentor 20l i zdało by się coś w nim założyć :D, a wiaderka 10l (po miodzie) będę miał dopiero teraz po akcji miodowej:D.
Cierpliwość cnotą :)
(30-11-2016, 12:26)lech.kuba napisał(a): [ -> ]Hmm, CzB też należy do owoców wyrazistych, właśnie dla tego pytam o doświadczenie innych, no cóż zobaczymy co z tego wyjdzie, może dodam do tego  jeszcze 1kg tarniny, zobaczymy:niewiem: .

Myślę, że tarnina może wnieść coś ciekawego do nastawu. CzB i aronia są dosyć mdłe i trzeba dodawać kwasku cytrynowego. Tarnina może chyba go zastąpić?
Hmm, a jeszcze szwenda mi się czeremcha po zamrażalniku i niema jej tyle aby zrobić nastaw solo :niewiem:.
Jak długo zamierzasz trzymać dodane owoce? Do końca burzliwej czy krócej?
Zawsze trzymam owoce do końca fermentacji, jedyny wyjątek to czeremcha bo jak za długo to goryczka dominuje.:)
Dzięki - też tak zrobię.
No i nadszedł czas na to wino.
Plan:
- Czarny Bez - 6 słoików (syrop: 0,45kg przecier z owoców + 0,25kg cukier, pojemność słoika 0,9l).
- Aronia - 1,5 kg.
- Jarzębina - 0,5kg (szwendała się po zamrażalniiku :D).
- Tarnina z miodu tarninowego trójniaka.
- Woda sumarycznie 11l (łącznie z wodą z syropu).
- Cukier do 16%
- Drożdże-siha cryaroma
- Pożywki Actyvit + DAF
W chwili obecnej owoce wyjęte z zamrażalnika i się rozmrażają do jutra, jutro cd. prac.
Ciąg dalszy nastąpi :)