Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Trójniak 27 blg ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam.
Zrobilem wczoraj niesyconego trójniaka i zmierzylem cukier w wysokiej szklance zaraz bo wymieszaniu
i dosypaniu drozdzy i pozywki i wyszlo 27 blg.
Do 2 sloikow miodu dolatem 4 sloiki wody.
Jakiś strasznie cienki ten trójniak, jeżeli dokładnie wymierzyłeś stosunek 1:2 to coś nie tak musi być z miodem (jak go pozyskałeś :niewiem:).
(21-01-2017, 09:36)lech.kuba napisał(a): [ -> ]Jakiś strasznie cienki ten trójniak, jeżeli dokładnie wymierzyłeś stosunek 1:2 to coś nie tak musi być z miodem (jak go pozyskałeś :niewiem:).

Miod jest wlasnie kupiony z pasieki ::) moze slabo miod rozrobilem albo nie wiem probka byla zgazowana,miod rozrabialem z 200 ml wody cieplej
Jedyne wyjście, jeszcze raz dokładnie zrobić pomiar blg zachowując podstawowe warunki , czyli temp. 20*C i dobre odgazowanie, jeżeli pomiar będzie taki sam, to wtedy decyzja czy zostawiasz do zakończenia fermentacji i uzyskasz wytrawny miód podchodzący pod czwórniak (25-29*), czy domiodzisz teraz tak aby blg podciągnąć i mieściło się w granicach 31-37*, a najlepiej ~34*, twój wybór.:)
Hmm zostawie chyba tak jak jest tylko wydaje mi sie ze to blad pomiaru bo takie blg jest chyba nie mozliwe.
A mam pytakie :
1.Dalem 4 g pozywki, czy dawac cos wiecej pozniej (drozdze winiarskie Bayanus G-995)
2.Czy mieszac miodek jakos po 20 g pyka 1 raz na 2 s
3.Czy moge go doslodzic po tygodniu jesli sie zdecyduje
A jaki miód?
Niektóre maja chyba więcej wody..?

No i jak mięszałeś te 200ml wody? Oprócz 2 słoików wody?
Weź próbke z nastawu, wbrew pozorom poprawki na temperaturę mieszczą sie w 1blg dla rozsądnych tempetatur nastawu..
Sprawdź co ci pomiar pokazuje na czystej wodzie...
miód lipowy
wymieszalem niecale 200 ml wody z miodem zeby go rozpuscici do wlania i dalem 2 sloiki 0,9 miodu i 4 dlikiki 0,9 wody
na czystej wodzie pokazuje 0 blg
a moge wlac teraz z nastawu moszu do szklanki i zmierzyc jeszcze raz ? bo nie mam pipety???

Zmierzylem ponownie bld i znowu po 21 g jest 27 bld na cukromierzu BIOWIN unosi sie na czerwonym 25 i 2 kreski na bialym wiec chyba dobrze odczytuje
27 ale nie rozumiem czemu tak jest.
Zerknij na tę stronę, to wiele spraw odnośnie produkcji miodów pitnych Ci się wyjaśni.
Miód zawsze możesz dodać, puki fermentuje przedłużysz pracę drożdży, a jeśli fermentacja się zakończy to na domiodzenie i podwyższenie blg.
Tylko musisz pamiętać że jeżeli dodasz miodu do już wyklarowanego miodu, to będziesz musiał ponownie go odstawić do klarowania.:)
Edit:
Co to ..... 4 dlikiki 0,9 wody.... - bo jakoś nie załapałem.:D
Napisałem Ci albo za dużo wody, albo miód jakiś małomiodowy.:D
(21-01-2017, 13:59)lech.kuba napisał(a): [ -> ]Co to ..... 4 dlikiki 0,9 wody.... - bo jakoś nie załapałem.:D

He he he.. mało piszesz z telefonu pewnie.. 

tłumacze:
4 słoiki 0,9l wody ;)
(21-01-2017, 14:18)Hori napisał(a): [ -> ]
(21-01-2017, 13:59)lech.kuba napisał(a): [ -> ]Co to ..... 4 dlikiki 0,9 wody.... - bo jakoś nie załapałem.:D

He he he.. mało piszesz z telefonu pewnie.. 

tłumacze:
4 słoiki 0,9l wody ;)

Hmm, fakt, piszę albo z klawiatury laptopa, albo z klawiatury tableta, a one starają się pokazywać moje niedokładności, ale mimo wszystko słoiki = dlikiki :diabelek:, mało podobne :D.
S jest kolo D ::)heh
Czyli wywnioskowalem ze wyszedl mi jakos CZWORNIAK zamiast TROJNIAKA
to zostawie to tak i zastawie sobie drugi nastaw moze ten miodek byl jakis
malo slodki bo proporcje dalem dobre.
A napewno dałeś miód w stosunku 1:2 ? Wodę też odmierzałeś tymi samymi słoikami?
Tak na pewno tyle dalem i tymi samymi słoikami jedynie wody bylo wiecej niecale 200 ml w których rozcienczyłem miod.
Chyba znalazlem przyczynę!!! Mam cukromierz BIOWIN DO WIN
a wyczytalem ze do miodów sa specjalne i te do wina jakos sie przelicza
czy mam racje ?jesli tak to ile mam tych blg ?
Występuje specialny Cukromierz do miodów 20-45 Blg cena ~28zł
(21-01-2017, 19:06)daqs napisał(a): [ -> ]Tak na pewno tyle dalem i tymi samymi słoikami jedynie wody bylo wiecej niecale 200 ml w których rozcienczyłem miod.
Chyba znalazlem przyczynę!!! Mam cukromierz BIOWIN DO WIN
a wyczytalem ze do miodów sa specjalne i te do wina jakos sie przelicza
czy mam racje ?jesli tak to ile mam tych blg ?

Ha ha, z tym cukromierzem to już przesada, cukromierz taki zwyczajny ma skalę do 25*blg, natomiast cukromierz który ma wskazać poziom cukru w trójniaku i dwójniaku musi mieć skale co najmniej do 45*, można go kupić lub zrobić sobie samemu ze zwykłego cukromierza, dodatkowo obciążając i ustawiając nową skalę.:)
Ok to juz wiem ale chodzi mi o to ze cukromierz do wina wskazal mi 27 blg to wie ktos ile to bedzie
naprawde na prawidlowym cukromierzu do miodow ??
A JAK przerobic ten od wina ?
Mój biowinowski cukromierz ma skalę do 31 BLG, ale wydaje mi się, że można by nim nawet zmierzyć do 37 BLG.

@daqs, jeżeli Twój cukromierz jest sprawny, to wskazany wynik 27 BLG powinien być wiążący. Sprawdź go w czystej wodzie; powinien wskazać 0 BLG. Może skala Ci się przesunęła, co powoduje odczytywanie błędnych wyników (chyba były już takie przypadki na forum)?
W wodzie jest 0 blg czyli dziala dobrze tylko chodzi mi o to czy ten CUKROMIERZ DO WINA BIOWIN
http://allegro.pl/cukromierz-do-wina-bio...42023.html
jak wskazal 27 blg to czy jest to poprawne wskazanie i czy do miodow ma tylko skale wieksza
czy moze jest mniej dociazony od tego itd.
Cukromierz jak nazwa wskazauje mierzy poziom cukru. Czy to w winie, miodzie, soku czy herbacie..
Takie uproszczenie łopatologiczne
(21-01-2017, 22:52)daqs napisał(a): [ -> ]W wodzie jest 0 blg czyli dziala dobrze tylko chodzi mi o to czy ten CUKROMIERZ DO WINA BIOWIN
http://allegro.pl/cukromierz-do-wina-bio...42023.html
jak wskazal 27 blg to czy jest to poprawne wskazanie i czy do miodow ma tylko skale wieksza
czy moze jest mniej dociazony od tego itd.

Na cukromierzu "do miodów" o skali n.p 20 - 45 Blg Twój miód TEŻ będzie miał 27 Blg.
Stopień Blg jest stopniem Blg, niezależnie od medium, w którym robisz pomiar (jak napisał Majerotto).
Oki czyli żeby przeskalować ten cukromierz do wina,
wystarczy sobie dorysować kreski niżej tak ??

Proszę abyś dorysował kilka kresek i kropek w tekście (ś, ć, ł, ż itp) - TWA
Niby tak ale na dole masz raczej mało miejsca na dorysowanie:D, więc lepiej mając roztwór o znanym blg, np. 20, obciążyć spławik tak żeby zamiast 20 pokazywał 0.:).
Skala blg jest skalą proporcjonalną, czyli jeżeli zamiast 20 będzie pokazywała 0, to 20 na skali będzie oznaczało 40.
Oki a czym obciążyć te cukromierz bo nie wiem ??
A czy mogę miodek z balonu np.10 l po cichej fermentacji zlać do dwóch 
damek 5 l ?
DAQS:
Tak możesz zlać do 2x 5l.
Możesz też zostawić w 10l (nawet jak nie będzie pod korek nic się nie stanie).

Co do wcześniejszych postów (zakładam, że to BLG=27 jest prawdziwe, dałeś G995 + pożywkę). Trochę inną metodą robiąc miód na tych drożdżach 3 razy dosładzałem (miodem). Czyli Twoje Bajanusy (G995) zrobią miód wytrawny. Ten nastaw potraktował bym jak wino, robiąc tak, że jak BLG spadnie do 0, dosłodził bym do 5 BLG. Robił to tak długo aż drożdże przestaną pracować.
Wtedy z początkowego blg, możesz obliczyć ile łącznie dałeś miodu, (i o ile jest to ci do czegoś potrzebne) przeliczyć % alkoholu.
Wadą tej metody jest to, że miód będzie się robić dłużej.
1.A czy mogę i ile dodać miodu teraz żeby wyszedł trójniak,
2.Wstawiłem w piątek ale mam tylko 400 g wielokwiatu sklepowego BARTNIKA.
3.Jeśli wyjdzie wytrawny to kwasku 15 g chyba starczy?
Stron: 1 2 3 4