Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Płyta ażurowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po budowie domu teściów została im taka płyta ażurowa https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/...szara.html

 Myślę, czy nie użyć jej w swoim ogrodzie. Jakie macie pomysły na jej zastosowanie? Może być w formie alejki do miejsca, w którym stoją meble ogrodowe?
Możesz taką alejkę zrobić.
Możesz też sobie wokół ogrodzenia poukładać. Tzn. od wewnętrznej strony działki.
Są różne opcje. Poszukaj w grafice Google, może znajdziesz tam jakieś inspiracje.
Nie wiadomo ile masz tych płyt. Nie wiadomo ile blg początkowego. Nie wiadomo jak duża ma być alejka lub coś innego.

Jak zobaczyłem tytuł wątku i zobaczyłem, że to ktoś nowy takie coś wstawił, to pierwszą moją myślą była reklama. Ale jak zobaczyłem o co chodzi, to doszedłem do wniosku, że jest to zwykłe pytania. Bo w jakim celu ktokolwiek chciałby reklamować castodramę? Z akcesoriów winiarskich u nich chwalę sobie korki do balonów.
Co do zastosowań takich płyt w ogrodzie.
Jest ich mnóstwo. Widziałem kilka, które osobiście mi się podobały.

Alejki wyłożone płytą + trawa w nich (dobry sposób na wiazdy i dojścia przy obfitych deszczach).
Skarpy, by ziemia nie spływała + trawa (może być utrudnione koszenie).
Miejsce pod stoliki (na lekkim podwyższeniu)+ żwir jako drenaż.
U kogoś widziałem z takich płyt zbudowaną ściankę osłaniającą (chyba zbiornik na wodę) + wino bluszcz (lub inne pnącze), dla którego ta ścianka była formą pergoli.

Zastosowań tyle co pomysłów.
Na podjazd to mi się średnio widzi, zresztą podjazd już mam z kostki brukowej i ani myślę go rozbierać :P Pod meblami? To się mogą meble chwiać, chyba. Wydaje mi się, że nie pozostaje nic innego jak właśnie taka ścieżka do pewnego miejsca w ogrodzie. W sumie teraz będziemy robić też osobne miejsce na ognisko z ławeczkami, to może tam akurat by to spasowało. Szkoda się tego pozbyć, google grafika nic ciekawego nie podpowiada, też same podjazdy.
Bo do podjazdów jest to coś stworzone. W zależności od ilości materiału, miejsca w ogrodzie, można różnie to zastosować.

Pod meblami może się chwiać lecz nie musi. Jak się da odpowiednią podsypkę + stabilnie (równo) ułoży, a w oczka wsypie piasek/żwir, można pod spód dać geowłókninę, to można uzyskać stabilną równą powierzchnię, na której będą stały meble, a przez piasek/żwir/agrowłókninę uzyska się drenaż, przez który deszcz przeleci przez co nie będą meble stać w wodzie.
No cóż, dzięki za podpowiedzi. Wykorzystam to na pewno do tej alejki i może pomyślę nad tym, aby dać je pod meble. Tej wiosny robimy generalne przemeblowanie w ogrodzie i nie wiadomo, co nam jeszcze wpadnie do głowy :D Ale już pomału układam to sobie w głowie.
Na wierzch kładziesz szybę i masz małe szklarenki, i w każdym okienku akurat po jednej rzodkiewce się zmieści :)
Połóż sobie te płyty jedna-na-drugiej...
Uzyskasz stabilny stojak na grabie, motykę, wędkę i oszczep.

;)