Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Czwórniak maliniak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Za jakiś tydzień chcę nastawić czwórniaka malinowego. Wie ktoś ile soku najlepiej dać na nastaw 10l? Dla 2 i 3niaka znalazłem, ale dla czwórniaka nie:(
Ilość to zasadniczo rzecz gustu ale spokojnie możesz dać tyle ile do trójniaka.
Ciesielski podaje dla dwójniaka 25% soku dla trójniaka 20%. Dam 10% maliny i 10% porzeczki. Czyli na nastaw 10l po litrze tego i tego.
Jeśli można zapytać, jaki to sok? Pasteryzowany z malin, z sokownika, a może sklepowy?
Wpisz na alle. sok bio 100%. Tanio nie jest ale jest. Cena jak za miód:)
Znalazłem w piwnicy słoiczki z sokiem z malin z mojego podwórka. W sumie 1,7 litra:) Więc jest wszystko:)
Które drożdże lepsze do czwórniaka i czy mogę dać sok z malin razem z owocami? Czy odcedzać czysty sok lać?

[attachment=25354]
[attachment=25355]
Co do drożdży się nie wypowiem ale jeżeli o maliny chodzi to raczej zadaj sam sok? (czy raczej syrop jeśli dobrze znam babcine przepisy :D ).
Zapodałem kilka łyżek malin i pół opakowania drożdży w różowym opakowaniu. Nastaw zestrojony na 28brix. Na opakowaniu drożdży nie jest nic napisane o pożywce. Dawać jak ruszy burzliwa?
Nie wiem dlaczego obraca mi się fotka..
[attachment=25357]
Co do drożdży to WS bym nie dawał. (Swoją drogą już 5 sklepów zjeździłem i nie mogę ich dostać, gdzie je kupiłeś?) WS mają tolerancje do 13%. Więc może być to dla nich trudne środowisko.
Czyli z tych drożdży dał bym ENOVINI (do 18%).
Nastaw zaczął powolutku bulkać, dodałem 2g pożywki kombi. Można zamiast kwasku cytrynowego dać czystą witamine C?
Napewno bym nie dawał witaminy C tylko jeśli już to kwasek albo cytrynę. Drożdże potrzebują odpowiedniego ph.

Natomiast ogólnie dodałbym dopiero na końcu po fermentacji dla smaku.
Tak poczynię. A witC czyli kwas askorbinowy w cholere kwaśne (w gębie nie czuć różnicy miedzy tym a kwaskiem).
Jeżeli uważasz że warto ryzykować to dodaj witaminę C. Ja osobiście w miarę możliwości stosuję jak najnaturalniejsze składniki i nie przedobrzyć bo jednak o ile kilka litrów wina kiepskiego jakoś przeżyję o tyle z miodu pitnego to mi szkoda nawet osad wylać.
Czwarty dzień a drożdże zjechały nastaw z 28 do 21blg:)
4 dni 21h od startu i nastaw ma 16blg (spadek o 12 oczek).

Poprzedni wpis błędny, zrobiony równe 3 doby od nastawienia.
5blg, nie wiem co mnie podkusiło i zlałem znad osadu. I stoi od kilku dni:) W smaku źle nie jest, więc zakwasić i na dojrzewanie. Ile kwasku dać na 10l ?
Nie ile kwasku jest ważne, lecz jak Ci to smakuje, dokwasza się pod własny smak :slinka:, ja czasami wcale nie dokwaszam.