Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: X Rykowisko - Wysowa 2017 - KOMUNIKATY, INFORMACJE!!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1. Uprzejmie prosimy wszystkich (dorosłych) uczestników zlotu, ze względów organizacyjnych, o odwiedzenie mnie w moim domku* w SOBOTĘ  bezpośrednio PO OBIEDZIE albo TUŻ PRZED KOLACJĄ!!!
Wybaczcie lakoniczność ww., ale pewne rzeczy mają być niespodziankami, cokolwiek to nie znaczy.
Krótka obecność wszystkich dorosłych zlotowiczów jednak jest kluczowa. Prosimy o zrozumienie z uwagi na rekordową liczbę uczestników i konieczność Waszej, choćby takiej, pomocy w sprawnej organizacji imprezy. W zlocie będzie uczestniczyć ponad 70 osób, więc ......

2. Przy meldowaniu się uczestnicy zlotu (dorośli) będą w recepcji otrzymywać identyfikatory, cokolwiek to nie znaczy. Gdyby ktoś z obsługi recepcji zapomniał to proszę się upomnieć. Identyfikatory będą konieczne podczas zlotu więc uprasza się o ich posiadanie i dumne noszenie.

3. Bieżące informacje dot. czasu i miejsca odbywania się poszczególnych wydarzeń zlotowych będą wywieszone na moim domku lub przy wejściu na stołówkę (o co będziemy się starać). Mogą następować zmiany więc prosi się o ich stałe monitorowanie.

4. Grzybów może nie być - pogoda być powinna (w dzień 18-21 stopni), padać nie powinno, ale w nocy może być 6-7 stopni. Zabierzcie więc stosowne ubiory czy inne niezbędne w takiej sytuacji rzeczy.

*) - w poniedziałek podam w tym wątku nr swojego domku.

Zaglądajcie tutaj czasem ponieważ będziemy tu podawać kolejne ważne informacje organizacyjne. Ma to szczególne znaczenie z uwagi na przewidywane bardzo duże "obłożenie" ośrodka Zacisze i co za tym idzie konieczność większej koncentracji na sprawnym przebiegu zlotu szczególnie wobec jego dużej liczebności jego uczestników.
Zmiana pkt 4, który przyjmuje brzmienie: "4. Pogoda będzie, ale mało łaskawa. Zanosi się na 11-13 stopni w dzień i nawet 5-6 stopni w nocy. Może popadać. Zabierzcie więc ciepłe rzeczy w ilościach odpowiednich. Grzyby rokują mizernie."

Jedyne pocieszenie, że jeszcze może się zmienić.
Sprawa dojazdu...

Szczególnie apeluję do nowych uczestników, chociaż inni też się dawali zwariować...
Zanim oddacie się ufnie w łapy Waszego GPS-a, popatrzcie na prawdziwą mapę i uwierzcie, wygodniej jedzie się drogami krajowymi niż gminnymi, na których w dodatku odbywają się remonty mostów. Czasem jest 200 metrów bliżej, ale 20 min. dłużej.
Jeśli jedziecie przez Nowy Sącz, to nie dajcie się skierować na Krynicę, tylko na Przemyśl !!!
Po drodze, w Grybowie, nie na Krynicę, tylko na Przemyśl !!!
Najlepiej, jako punkt pośredni lub I docelowy wpiszcie miejscowość ROPA, skąd odchodzi dobrze oznakowana droga do Wysowej (28 km.).
Jeśli jedziecie od Tarnowa, przez Ciężkowice, to w Grybowie pilnujcie się, jak powyżej.

W ROPIE jest remont mostu, zaraz za nim po lewej jest stacja Orlen i dokładnie na przeciwko w prawo odchodzi droga do Wysowej !

W Wysowej na wjeździe po prawej mijacie kościół... za 850 m po prawej jest za niskim murkiem cerkiew, dokładnie na przeciwko odchodzi droga w lewo. Tą drogą jedziecie PROSTO 2 km. pod koniec droga kręta, ale PROSTO! Do recepcji Zacisza STRZAŁA W PRAWO! I już!

Jak pisał Henio, tu są góry. Niezbyt wysokie (Beskid Niski), ale klimat jest ostrzejszy. Polary, gumiaki i t. p radzę zabrać. LATARKI też zalecane.
W Zaciszu w domkach są telewizory. Wi-fi w kawiarni i okolicy.
Prognozę pogody, jaka jest, każdy widzi. Do czwartku co najmniej - mokro.
Dla grzybiarzy - otucha w serca! Są prawdziwki... z rydzami trzeba poczekać, jak ściółka przemoknie, ruszą.
Aktualnie (godz. 14.) temperatura 12 st.C.
Bierzcie parasole, choćby do przemieszczania się po ośrodku.