Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jesteś tu nowy? Przywitaj się z nami.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry wszystkim, dobry wieczór lub dobranoc :D Pora wykorzystać owoce z domowego ogrodu. Mam nadzieję, że zdążę się doinformować zanim dwie beczki słodziutkich winogron się zmarnują :)
Witam wszystkich, dołączam tu jako junior i mam nadzieje że będę mógł liczyć na porady i cierpliwość doświadczonych użytkowników.
Dzien dobry wszystkim.
Nowy tutaj i nowy w swiecie fermentacji..
Tomek jestem.

Tak po krotce:
Londyn, elektryk, czlonek klubu VOC (Volvo Owners Club), w tym roku "wzialem" dzialke pod warzywa od urzedu miasta, na dzialce wielki krzak winogron, od 2 tygodni tez wedzarka :)
Problemy ze startem balona, opisane juz w dziale "dla poczatkujacych", mam nadzieje sie cos nauczyc.

Z gory przepraszam za bledy w pisowni. Brak polskich liter w klawiaturni, oraz slownik telefonu uparcie probojacy mnie " poprawiac".
Witaj na forum.
Witam, nowy w sumie nie jestem bo zarejestrowałem się kilka lat temu. Niestety forum coś szwankuje ponieważ ostatnio nie mogłem się zalogować, okazało się że nie istnieję na forum Angry . Po ponownej rejestracji<co ciekawe na te same dane, po 2 dniach znowu musiałem się rejestrować bo znów mnie nie ma na forum, taka ciekawostka.
Witam.
A tak nawiasem nic nie szwankuje tylko się nie czyta Regulaminu :)
Faktycznie rejestrowałem się pierwszego i minęło 7 dni, moja wina Blush , ale o ile pamiętam po pierwszej rejestracji jak najbardziej mogłem się logować, dopiero po dłuższym czasie utraciłem tą możliwość.
Witam wszystkich winiarzy  :)
Mam na imię Krzysiek jestem początkującym winiarzem i nalewkarzem  :spoko:
Witamy serdecznie Nowych forumowiczów.
Witam wszystkich, winami zajmuje sie od roku:D Teraz się doskonale. Pozdrawiam wszystkich
Witam wszystkich winiarzy z pod warszawskiego Leszna.
Zaczynam przygodę z własnym winem gronowym.  Pozdrawiam.
Witam ,Witek Rzeszowa
Witajcie kochani. Jestem od przed chwilą
Ostatnio trochę zaczelam się bawić w winko i cydr. W związku z tym bede miała do Was kilka pytań. Za odpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Witam tu Marcin. Zaczynam przygodę z winami i nalewkami :)
Pierwsza nalewka ze śliwek się robi i winko winogronowe :)
Pozdrawiam:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witam wszystkich.

Tomek z Krakowa,
w temacie win już coś działałem, ale raczej amatorsko.
Z waszą pomocą mam nadzieję się czegoś nauczyć.
Witam winiarzy!
Wina nie robię, z miodami zaczynam, we przyszłości może cydry się spodobają.
Witam nowych kolegów i koleżanki.
To i ja się pragnę przywitać by nie wyjść na niegrzecznego
Dzień dobry i ciesze się że mogę się czegoś od was nauczyć
Pozdrawiam serdecznie Jarek z okolic Częstochowy
Witam wszystkich, z tej strony Sebastian. Pozdrawiam z Kielc
Hej ::) Robię pierwszy raz wino z ciemnych winogron i zawędrowałam do Was :)Dzisiaj przejrzałam pobieżnie forum dużo ciekawych porad jednak dla laika troszkę skomplikowane ale pewnie starsi koledzy wytłumaczą co i jak pozdrawiam :)
Witam wszystkich!

Chciałbym pobawić się w robienie winka.. i nie tylko. Jak się okazuje to bardziej skomplikowane niż się wydaje.
Liczę na dobre rady doświadczonych kolegów i koleżanek ;) 
A być może i ja kiedyś będę "starym winiarzem" i będę mógł komuś pomóc :D 

miłego dnia / Bartek
Witam
Mam na imię Zbyszek i bardziej zajmuję się napojami wysokoprocentowymi, kiedyś trochę piwem ale i wino się zdarza.
Mam nadzieję, że się troszkę podszkolę w winach ;)
Pozdrawiam
Witamy wszystkich nowych forumowiczów!
Serwus wszystkim
Jako że nowy to mam nadzieję, że nie będziecie karcić za "głupie pytania" i jeszcze więcej głupich pytań :)
Forum czytam od 2 tygodni, czyli całkiem niedawno. 
Pierwsze wino robiłem z kolegami mając około 15 lat, kiedy to, cichaczem podkradliśmy balon mamie kumpla. Kupiliśmy dwie skrzynki jabłek, wycisneliśmy sok i łup do baniaka. Dodaliśmy cukier....i wszystko skisło - przynajmniej tak nam się wtedy wydawało...no w każdym razie nie dało się tego pić, a że celem był procenty to srogo się rozczarowaliśmy.
Około 13 lat poźniej podchodzę drugi raz do tematu. Z tym, że teraz z sercem. 
Mam nadzieję zagościć tu na dłużej i czerpać od Was wiedzę, a z czasem może i ja komuś pomogę.
Witam wszystkim.
Mieszkam w bliskich okolicach Żyrardowa (woj mazowieckie).
Ojciec robił wina i nalewki od lat, a ja się tylko przyglądałem nie wtrącając swoich trzech groszy do receptury. Trunki nie zawsze udane na tyle na ile było liczone (zawsze na dzikich).

Ale że w końcu jestem na swoim postanowiłem spróbować swoich sił w produkcji własnych trunków.
W produkcji:
- wino z winogron różowych z niewielką ilością wody (na 15Kg owoców + 3L wody + Cukier)
- sok o smaku wina z różowych winogron (drugi raz na odciśniętych owocach z powyższego + 8L wody + cukier) (eksperyment)
- nalewka ze śliwek (na wódce i spirytusie). Docelowo winno mieć ok 40%.

Klarują się:
- wino z czarnej porzeczki 20L ok 14% (w bardzo cichej od połowy września. Powoli się klaruje.)
- wino z czerwonej porzeczki ok 9L ok 14% (już w cichej. właściwie już się wyklarowała. Ale przed rozlaniem w butelki jeszcze poczekam gdyż woda w rurce jeszcze się rusza chociaż nie bulka)
- śliwka wiśniowa: skubaństwo bardzo kwaśne. Nastawiłem na próbę w 5L baloniku. (Wątpię by się wyklarowało, więc raczej nie doczeka się butelkowania. Chyba że ostatnie 0,7l).

Zakończone:
- nalewka z malin/jeżyno-malin (na wódce) ok 19%
- nalewka wiśniowa (na wódce) ok 18%

Zamiary są duże bo chciałbym zrobić wino ze wszystkiego z czego można, ale jak to w małżeństwie bywa druga połówka ma czasem za dużo do powiedzenia w tej kwestii.
A z ciężarną się trochę ciężko dyskutuje ws. alkoholi.

Pozdrawiam wszystkich.