Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jesteś tu nowy? Przywitaj się z nami.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
:)HA! PIJMY WINO!WINO,wino:D RULEZZZZZ!Dzięki za powitanie i podpowiedzi!
Robert - PORADOM! Jedna porada, dwie porady, wiele porad, dzięki czyimś poradom, służę małą poradą... Bo jak Cię spotkam to Ci to wykafelkuje na czole:D
Oj tam @bigmisiu
Poradą,poradom-dobrze,że wszyscy dobrze radzom:D
Dziś jest weekend lub łikend, a jutro mam dzień wolny,więc małe niedociągnięcia mogą być:diabelek:
Witam serdecznie wszystkich uczestników Forum. Moje doświadczenie z winami jest baaardzo małe. Nie liczę nalewek i tego, że z Ojcem, wiele lat temu zrobiliśmy wino z porzeczek. W zeszłym roku zrobiłem nastaw w 7,5 l. butli z DR i to wszystko. W ty roku jedną z pięciu butelek otworzyłem i uznałem, jako laik, że jak na 1 raz i jednoroczne, jest całkiem niezłe. Dlatego skusiłem się na większy nastaw. Bardzo mi zależy, aby go nie zepsuć. Na to Forum natrafiłem niedawno i jeszcze niewiele zdążyłem wyczytać. Liczę na porady, co do mojego obecnego nastawu.
Czy nowy temat powinienem otworzyć w dziale dla początkujących, czy dołączyć do działu Wina owocowe » Dzika róża-Głóg-Berberys?
Witamy na Forum:)
Korzystaj z wiedzy skumulowanej we wszystkich wątkach, wiedzy i doświadczenia innych Użytkowników, a Twoje trunki będą tylko lepsze:)
Jeśli masz jakieś pytania odnośnie wina z DR, to najlepiej podłącz się do jakiegoś z istniejących już tematów o DR, który będzie pasował do Twojego problemu, czy to z "Działu dla początkujących", czy też z Dzika róża-Głóg-Berberys. Dopiero gdy nie znajdziesz żadnego takiego wątku to wtedy zakładaj nowy:)
Witam wszystkich na forum. Jestem Krzysztof. Czytam forum od kilku lat kiedyś aktywniej potem przerwa teraz znow wróciłem do lektury. Jestem z świętokrzyskiego okolice Włoszczowy.
Witamy na forum jako zarejestrowanego użytkownika, kolejny swój chłopak ze świętokrzyskiego:)
Witamy na forum, młode pokolenie i, zapalonych winiarzy . ;)
Witam wszystkich!!! :)

Jestem Mateusz. Z zawodu instalator, z zamiłowania biegacz i motocyklista:) Mam nadzieję nauczyć się tutaj podstaw winiarsta, aby uzupełnić w naszej rodzinie tą lukę w alkoholowym "biznesie" ;)
Witam wszystkich :)
Uświadomiłem sobie że czerpie wiedzę z tego forum, w klawiaturę czasem stuknę zdając sobie sprawę że tych wypocin nikt czasem nie zrozumie :) ale nic o sobie nie pisałem.
Jestem Tomek, mieszkam blisko Poznania i jestem przeciętnym szarym zjadaczem chleba po 18-tce ale przed 50-tką :), praca, praca a po 10-12 godz. odpoczynek.
Dzięki takim dobrodziejstwom jak forum, moje moje akwarium żyje a w nim to wszystko...
Dzięki forum mogłem poznać tajemnice wędkarskie i testować, znaczy uczyć się nad wodą z tymi spławikami i koszyczkami :P
Kocham lato (zimę też lubię ale jak jest śnieg) i prace w moim ogrodzie (2000m)
Drzewa owocowe i nie tylko, jest co robić aby to ogarnąć, winogrono mam zasadzone przez teścia, nawet nie wiem ile ma lat. Dotąd było na płocie obok bluszczu tylko skracane aby do nieba nie poszło :P i kto miał ochotę to sobie skubał, tak że z tego co zrozumiałe już o prowadzeniu będą ostre cięcia, ciekawe czy mi zaowocuje i będzie z czego winko zrobić. W 2012 zrobiłem z tego sok tak jak robię z innych owoców jednak mnie nie przekonał i miałem ciągoty do wina dlatego w zeszłym roku zrobiłem, a później poszukałem wasze forum i dziś stoją jeszcze dwa różne ryżowe i porzeczkowe :D a moje pierwsze zrobiłem 20 lat temu z wiśni, normalnie jabol a do tego klimaty sylwestrowe, nawet nie pamiętam czy miało później jeszcze cichą, ale jednego jestem pewien, kopało :pijemy: a wtedy o to chodziło :lol:. Dzisiaj inaczej na to patrzę i do czegoś innego zmierzam (koniec) :)
Pozdr. Tomek.
Witamy i życzymy samych udanych nastawów:) Jak z Szamotuł jesteś to w sumie jesteśmy tak prawię sąsiadami:)
@lukihah bardzo dziękuję :) Miło mieć bratnią duszę ;) Może będzie okazja zrobimy jakiś zlot i wypróbujesz moich wyrobów wino podobnych :D a z czasem może wina gronowego, bo do takiego będę dążył.
Pozdr. Tomek.
Cześć.
Mam na imię Edyta, mieszkam w Kielcach. Dzięki temu forum z powodzeniem zrestartowałam wino z winogron, które teraz dojrzewa sobie spokojnie. Wino ryżowo-rodzynkowe już się klaruje, w fermentatorze radośnie pracuje jabłkowo-rodzynkowe (kartonikowe :P) a ja czytam, czytam, czytam... i zastanawiam się jakie nastawić następne :D
Pozdrowionka
hej
Mam na imię Robert i dawno mnie tu nie było, więc nadszedł już czas, żeby odświeżyć nieco stare i nawiązać nowe znajomości.
Mieszkam w 3mieście a moje wyroby (te spożywcze oraz sprzętowe) są niektórym znane.
Niestety w ostatnich latach troszkę zaniedbałem nasze hobby, ale zamierzam do niego wrócić i mam nadzieję, że będziecie mnie wszyscy wspierać :pijemy: Oczywiście z mojej strony możecie również liczyć na pomoc i wsparcie.
Witam wszystkich ;)

Jestem tu nowy i od razu na wstępie chciałem podziękować wszystkim pomagającym, odpowiadającym i pytającym na tym forum. Bez Was moje nowe hobby pewnie szybko by poległo.

Na imię mi Łukasz, mam 25 lat i mieszkam w Gdańsku. Wyrobem domowego wina zacząłem się interesować zupełnie przypadkiem kiedy to mój kumpel powiedział mi o opuszczonym starym zarośniętym sadzie skąd przywoził sobie owoce na konfitury. Kiedyś się tam wybrałem i przywiozłem dwie siaty jabłek ale nie miałem co z nimi zrobić. I wtedy pomyślałem "wino" :diabelek:

Pierwszy mój nastaw nie był zbyt udany. Pociąłem trochę jabłek, wpakowałem do 5l butli PET i zalałem syropem cukrowym i odrobiną drożdży myśląc, że to wystarczy. Po pół roku wino było (według mnie) gotowe, co mijało się z prawdą. Doszedłem do wielu wniosków: wino wyszło za słodkie, wyszło zbyt słabe, czuć było drożdże, za szybko zlałem i odrzuciłem owoce, pracowało zbyt wolno i chyba najważniejszy, że wyszło go za mało :o

Wziąwszy się grubo za lekturę pt. "wino.org" i inne, podszedłem do sprawy bardziej profesjonalnie. Przeczytałem wiele wątków i postów. Dziś czuję się mądrzejszy chodź pewnie jeszcze wiele się nauczę. Posiadam też dużo lepszy sprzęt i przyrządy pomiarowe. Skrupulatnie planuję i rozpisuję nowe wina.

Jestem teraz w trakcie wyrabiania mojego drugiego wina, tym razem ryżowego, które pracuje o wiele lepiej i już po miesiącu smakuje o niebo lepiej od poprzednika. Jestem pewien, że dzięki Wam powoli dojdę do wyrobu wyśmienitych win :big:

Pozdrawiam wszystkich i życzę każdemu z Was udanych wyrobów ;)
Cześć wszystkim :)

Mam na imie Przemek, mam 21 lat, jestem z okolic Nowego Sącza.

Chciałbym podziękować użytkownikom forum, można tutaj się wiele nauczyć :) Już nastawiłem wino ryżowe z gotowego przepisu znalezionego na forum i zrestartowałem swoje wino jabłkowe. Wcześniej próbowałem robić swoje winka, coś wyszło, ale doszedłem do wniosku że trzeba poszerzyć wiedze ;)

Pozdrawiam
witam wszystkich !

Rafał z Bydgoszczy, juz od dłuższego czasu podzielam wasze zamiłowanie do produkcji wszelakich trunków% i uważam że liczy się jakość a nie ilość. jedynym zmartwieniem jest to, że nie zdążę nigdy nic zabutelkować...:)

pozdrawiam wszystkich winno-piwnych zapaleńców
Witamy @janson.
Ucz się cierpliwości, a wróżę Twoim trunkom świetlaną przyszłości. Do tego używaj wielkich liter na początku zdania, a i Twoja przyszłość na Forum będzie podobna:spoko:
(26-01-2014, 20:28)norman69 napisał(a): [ -> ]:)HA! PIJMY WINO!WINO,wino:D RULEZZZZZ!Dzięki za powitanie i podpowiedzi!
To nie możliwe że ty taki mądry winiarz jesteś. Ja też ze stali zrobię wszystko, tylko chęci. Byłem mistrzem slusarskim w pracy i, w spawaniu.
Co ty na to?:co_jest:
Witam Robert - Częstochowa - bardzo początkujący
Fajnie, fajnie że młodzież zaczyna działać w winiarstwie.
Powodzenia wam życzę i, udanych win i, nalewek.:lol:

Pozdr, Gliwice

Melahiuel86

Witam wszystkich !!!! ciesze sie ze tu jestem bo to idzie w parze z nowa wiedza ktora moze bede wchłaniał niczym gąbka wide :P
(20-02-2014, 19:27)Melahiuel86 napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich !!!! ciesze sie ze tu jestem bo to idzie w parze z nowa wiedza ktora moze bede wchłaniał niczym gąbka wide :P
Melahiuel86 - witaj nam. Zacznij od zapoznania się z Regulaminem. Wchłaniać go nie musisz, ale stosować to i owszem.
Witam Szanownych Forumowiczów.

Jestem nowym zarejestrowanym użytkownikiem, choć nie ukrywam, często zaglądałem na to forum jako gość, czytając sobie różne Wasze opinie, pomysły, przepisy itd.

Mam za sobą kilkadziesiąt udanych nastawów win z winogron. Białych, jak i czerwonych. Nigdy nie uważałem, żeby robić wino z innych owoców. Głębsza eksploracja tego forum sprawiła, iż przejrzałem na oczy! Są tu na prawdę niesamowite pomysły, jak widać zwieńczone sukcesami.
Stąd decyzja o zarejestrowaniu się, żeby móc dopytać o różne rzeczy itd.

A coś o sobie? Mam 27 lat, imię wynika z nicka. Jestem w tym wszystkim mimo wszystko dość świeży. Wino to z resztą nie moje jedyne hobby. :)
Z przyjemnością będę czerpał wiedzę z tego forum.

Pozdrawiam.
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów, miło mi do was dołączyć. Nie znalazłem się tu przypadkiem bo z forum korzystałem bez rejestracji od dawana. Przyszedł jednak czas by się ujawnić i nawiązać trochę znajomości, powymieniać doświadczenia i zaczerpnąć nowej wiedzy.
A zainteresowań to najdłużej siedzę w winie. Amatorsko i dla zabawy:) Od pewnego czasu zaczęły mnie bardziej interesować nalewki i miody. Te pierwsze już dojrzewają, te drugie są dopiero w planach od tego roku. Na razie czytam teorię ;) Pozdrawiam !!