Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dzika róża pierwsza w życiu :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
A jak dobicie wino np. Na 15 litrów i po zlaniu do balona macie
Np. 14 litrów to dopełniacie woda czy nie ?
Ja tak, proporcje składników liczyłem na 15L więc dopełniam.

Czy jak wino stoi od dłuższego czasu na 5 BLG (od 3 tygodni), to można uznać że drożdże wszystko przerobiły i wino stanęło? Czy to jeszcze za wcześnie.
(01-12-2017, 17:57)daqs napisał(a): [ -> ]A jak dobicie wino np. Na 15 litrów i po zlaniu do balona macie
Np. 14 litrów to dopełniacie woda czy nie ?

Musisz się wstrzymać z pochopnym dopełnianiem wodą, wszystko zależy jaki masz balon i ile cukru zamierzasz dosłodzić, on też wypełnia balon. Zawsze po oddzieleniu owoców możesz dolać jeszcze syropu cukrowego, nie dodawaj czystej wody, fermentacja się przedłuży ale jak się skończy osadu będzie minimalnie. Wtedy siarkujesz i po 10 dniach robisz pierwszy obciąg, dosładzasz i zostawiasz do dojrzewania. Nie spiesz się z piciem młodego wina będziesz żałował, ponad roczne wino w porównaniu z tym po 2 zlaniach to przepaść. Ale sam zrobisz co zechcesz.
Wiem, że cukier wypełnia 1kg = 0.6 l, narazie zlałem do wiaderka i wyszło jakieś 14 lotrów
za 2 dni zleję do balona i chcę dodać 0,6 kg cukru.
Jeśli już musisz czegoś dolać ,by wypełnić balon dodaj soku jabłkowego, ale takiego tłoczonego bez konserwantów. Smak zmieni w niewielkim stopniu, a nie rozwodni.
A mogę dodać syrop cukrowy z 0.5 l wody i 0.6 kg cukru?
Posłuchaj Plecionki albo nie dodawaj nic.
Skoro jednak masz taką potrzebę to dodaj co tylko chcesz.
@daqs - a po co chcesz dodawać ten cukier, czy za mało słodkie według Ciebie, czy za mało wina w balonie, jeżeli to pierwsze to dosładzaj przez rozpuszczenie cukru w winie, a jeśli to drugie to postępuj jak Ci radzą koledzy powyżej :).
Czy popsułem coś z winem jak dodałem po pierwszym zlaniu syrop cukrowy z 0.5 l wody i 0,6 kg cukru
w celu dosłodzenia.Wiem, że powinienem cukier rozpuścić z winem ale czytałem, że ludzie po
pierwszym zlaniu dopełniają nawet samą woda do planowanej ilości wina.
Popsuć nie popsułeś, najwyżej nieco rozcieńczyłeś, wino z tego powodu na pewno się nie zepsuje, jednak na przyszłość czytaj kolegów którzy Ci dobrze życzą.
Pytałem, w jakim celu dodawałeś cukier, czy było za mało słodkie, czy tak Ci po prostu wydawało się że trzeba :niewiem:.
Ok ale już tak zrobiłem przed napisaniem :) wzorując się na filmiku,że tak dopełniali,ale 0,5 l wody na 14 l wina to prawie nic.
Dodawałem cukier na 4 blg bo było całkowicie wytrawne.
Tak wygląda moja DR po 7 dniach od pierwszego zlania z wiaderka. (teraz balon 10L). Czy osadu jest na tyle dużo, że mam już myśleć o kolejnym zlaniu? Wino pracuje, bulga tak 2/3 razy na minutę

FOTO: https://imgur.com/mJoWGnC
Za wcześnie przelałeś, skoro tak bulka to fermentacja jeszcze ostro trwa... przelewasz do szkła jak w rurce jest cicho i wskazania cukromierza pokazują 0. Taki drobny osad może popsuć smak wina, jak możesz to zlej i pozbądź się osadu. Po zakończonej fermentacji zasiarkuj wino ( jak chcesz ) i po 10 dniach zlej kolejny raz, wywalisz martwe drożdże i odrobinę osadu który będzie,potem dosłódź do smaku i na minimum 3 miesiące zapomnij o winie :P
Winko było w wiadrze 6 tygodni, blg już nie spadało - miało około 3. Więc zlałem. Nie siarkuje (dawałem cukru partiami, na maxa) teraz po prostu zleje znad osadu i zobaczymy co dalej.
Jak wiesz że wino ma 0 blg to siarkuj i zlej za 10 dni. Wszystko za jednym razem bez niepotrzebnego grzebania w nastawie.
A czy jakbym dopełnił balon 15 l pierwszego nastawu, drugim nastawem (ze 2 l) to smak pierwszego bardzo ulegnie zmianie ?
Spokojnie mieszaj ale.... mieszasz takie same nastawy, jak 1 jest już zasiarkowany to 2 też musi.
Możesz tak zrobić. Smak nie ulegnie pogorszeniu.
Ale 1 nastaw jest z samej dzikiej róży a 2 nastaw z dodatkiem 1 kg rodzynek.
Jeżeli to tylko dopełnienie to te rodzynki nie będą miały wpływu, wino jest pokrewne.
Aha ok.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi,które wprowadzają do mojego początkowego winiarstwa bardzo cenne informacje.
Warto jednak byś zapamiętał że wino z DR najsmaczniejsze jest wtedy gdy jest ekstraktywne, w związku z tym nadmierne rozcieńczanie działa niekorzystnie.
Następne wino starannie zaplanuj teoretycznie, a potem działaj. Jeśli czegoś nie wiesz pytaj.
Ok,ale te 0,5 l wody myślę, że tak bardzo nie rozcieńczyło tych 14 litrów :)
A czy do 2 nastawu z rodzynkami też dać w sumie 15 l wody? i ile trzymać nastaw ?
Masz dwie możliwości , dodać rodzynki i pełna ilość wody albo zrobić bez rodzynków, zmniejszając ilość wody o 1/3.
Nastaw trzymasz standardowo do ustania burzliwej, potem prasa i do balona na cichą.
Drugi nastaw zrobiłem z rodzynkami.
Czy jak go dodam do 1 nastawy to nie zmieni mi smaku 1 nastawu,mowa o jakiś góra 2 litrach na dopełnienie 15 balonu
Stron: 1 2 3 4 5