Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dzika róża pierwsza w życiu :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Wtedy nie poznasz smaku wina o 2 blg :) 6 to już wyraźnie słodkie wino.
Czyli 4 blg bedzie chyba oki
Daqs, moim zdaniem celowałbym w 2 blg, lepiej wino dosłodzić jak zostać z za słodkim. Zawsze po np tygodniu możesz spróbować i zobaczyć czy trzeba dosładzać na 4, ale oczywiście rób jak chcesz :)
Na 2 blg było dla mnie wytrawne więc dodłodziłem na 4blg i jest teraz słodkie.
Tobie i Twoim najbliższym ma smakować :)
Wywody na temat tego jaka słodycz wina komu smakuje są pozbawione jakiegokolwiek sensu. To jest indywidualne upodobanie. Tak jak TomSki napisał Tobie ma smakować. Są oczywiście oficjalne klasyfikacje win wg. słodyczy. Poczytaj tutaj
A jeśli słodze herbate 2 łyżeczkami lekko czubatymi na słodko to ile to nędzie według was blg w normalnej szklance.
2 łyżeczki = ok. 10 g
masa roztworu = ok. 250g
czyli blg = 4
Wyszło mi 5 blg i jest słodkie ale,
Bayanusy g955 zrobiły mi 20%.
Trochę za dużo chyba?chciłem maks 18%.
W tym roku użyję innych drożdży,żeby padły tak
do 16%.
Czy to wino nie wyszło za mocne waszym zdaniem?
Czy będzie pijalne przy 5blg i tych $'%?
(04-02-2018, 14:22)daqs napisał(a): [ -> ]Wyszło mi 5 blg i jest słodkie ale,
Bayanusy g955 zrobiły mi 20%.
Trochę za dużo chyba?chciłem maks 18%.
W tym roku użyję innych drożdży,żeby padły tak
do 16%.

Jak to obliczyłeś dags? Nie musisz ryzykować i czekać, przedłużać całego procesu fermentacji... wystarczy po 6 tygodniach i sprawdzeniu blg, zasiarkować wino i po sprawie. 5 blg to dla jednych wino bardzo słodkie a dla innych za mało słodkie. Jeśli wino nie zasiarkowałeś a je dosłodzisz to Twoje wino ruszy ponownie.
Ale ja napisałem jakie mi wino wyszło ::)a bayanus g995
(16-02-2018, 17:45)daqs napisał(a): [ -> ]Czy to wino nie wyszło za mocne waszym zdaniem?
Czy będzie pijalne przy 5blg i tych $'%?

Wino z DR może być nawet bardzo mocne tylko wtedy powinno być przynajmniej półsłodkie, lecz takie wino powinno dłużej poleżakować, coby się mogło ułożyć.
Ja obecnie Bayanusy jednak głównie używam do miodów, do win dobieram inne drożdże max na 16%, gama drożdży aktywnych tak się rozszerzyła, że dobór nie powinien być trudny.
(16-02-2018, 19:31)daqs napisał(a): [ -> ]Ale ja napisałem jakie mi wino wyszło ::)a bayanus g995

Jesteś pewny swego więc jak dokonałeś obliczeń że wino ma 20%?
Wyszło mi 15 l wina, a cukru dodałem w sumie 
5.5 kg plus 0.5 kg z 1kg rodzynek i zostało
Na 5blg.
Na Twoje 20% i objętość 15l wystarczyło 5100 cukru, dałeś 6kg więc wino po prawidłowej fermentacji jest dość mocne :)
Hej, Mam ok 20kg DR. Czy to można zrobić w balonie 54 litry ?
To suszona dr? Odpisałem Ci w innym temacie, z takiej ilości dr zrobisz 80l wina
Nie jest suszona.
Zwykła.
Można, lecz ja bym radził robić w fermentorze, wyciąganie z balona owoców jest naprawdę upierdliwe, w szczególności tak dużego.
OK.
Dzięki za radę.
(25-08-2018, 19:21)coachu napisał(a): [ -> ]Nie jest suszona.
Zwykła.

Stanowczo za wcześnie zebrana, październik - listopad to dobry czas na zbiory dr.
Chyba, że jest to róża pomarszczona (Rosa rugosa):) Ją zbiera się wcześniej.
Zapodałem to do baniaka.
Zalałem 5kg DR 7l wody i 2kg cuktu.
Po jednym dniu nie wystartowało.
Czy to aby OK ?
A drożdże dodałeś :niewiem: .
Stron: 1 2 3 4 5