Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dzika róża pierwsza w życiu :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Tak jest.
Hmm, strasznie tajemniczy jesteś, a jakie to drożdże :niewiem: .
Zaczęło robić.
Witam,
ja swoje wino z DR nastawiłem w sobotę 08.09.2018 i wystartowało w nocy tak, że burzliwa fermentacja to mało powiedziane. Buzowało , że hej. W końcu w poniedziałek się uspokoiło i pracuje spokojniej. Zastanawiam się co takiego spowodowało, że tak mega burzliwie się to działo, że jedna rurka fermentacyjna za rakietę zrobiła. Nastaw to 4kg owoców i 10L wody.
W sumie to nastawiłem balon i gąsiorek (jakieś 3 litry wody) i w obu to samo, megia piana.
Sprawdź blg to będziesz wiedział,na tą chwile napewno musisz dać drugą porcje syropu cukrowego
Witam,
sprawdziłem Blg i było 0, dodałem syropu z 1kg cukru i teraz mam 10 Blg. Starczy czy jeszcze dosłodzić?
Jeśli zejdzie do 0°blg to dodaj następna porcje cukru rozpuszczonego w winie, ale cukru już nie za dużo, tak aby blg podskoczyło do 5°, aby nie zostać z winem przesłodzonym.
lech.kuba to teraz kiedy sprawdzić Blg?
Czy pomiar blg w czasie procesu fermentacji jest zgodna ze sztuką ?
(23-09-2018, 15:05)coachu napisał(a): [ -> ]Czy pomiar blg w czasie procesu fermentacji jest zgodna ze sztuką ?

Tak. Sprawdza się w ten sposób czy fermentacja przebiega prawidłowo. Należy tylko odgazować próbkę do pomiaru bo co2 zafałszuje pomiar.
(20-09-2018, 19:02)roballo2009 napisał(a): [ -> ]lech.kuba to teraz kiedy sprawdzić Blg?

Jak przestanie 'bulkać'.

(23-09-2018, 16:06)TEQUILA napisał(a): [ -> ]
(23-09-2018, 15:05)coachu napisał(a): [ -> ]Czy pomiar blg w czasie procesu fermentacji jest zgodna ze sztuką ?

Tak. Sprawdza się w ten sposób czy fermentacja przebiega prawidłowo. Należy tylko odgazować próbkę do pomiaru bo co2 zafałszuje pomiar.

Trzeba także dokonać pomiaru w 20°C.
Witam :) Chcę nastawić winko z DR jakie drożdże najlepiej się do tego nadają
Fermivin LS2 Saccharomyces bayanus
Fermivin VR 5 Saccharomyces cerevisiae
Fermivin 7013 Saccharomyces cerevisiae
Enoini WS Saccharomyces cerevisiae
i jeszcze jedno pytanie jeśli na drożdżach nie pisze ze wymagają pożywki to nie musze4 jej dawać ? Te które mam są aktywne suszone .
Moim zdaniem te pierwsze, bo wino z DR robi się na mocne i półsłodkie/słodkie.
Pożywkę się daje bez względu czy pisze czy nie, dobrze dawać organiczną - kombi, actyvit, a także mineralna DAP.
Pożywki dodaje się do wina.
Drozd,e aktywne to taki które się dodaje do ostudzonej przegotowanej wody i po ~25 minutach wlewa do nastawu, w przeciwieństwie do innych z których trzeba zrobić matkę drożdżowa i trwa to 3 dni.
a mogę dać pożywkę dopiero na drugi dzień ? bo dzisiaj już nie mam ;/
Możesz, nic złego się nie stanie.
Czy na koniec po fermentacji, dodać jakiś klaryfikator czy piro ?
Czy to jedno i to samo ?
Ja używam tylko grawitacji do klarowania.
Piro - pirosiarczyn potasu to związek który może ukatrupić drożdże jeśli jest podany w odpowiedniej dawce, po fermentacji właśnie w takim celu się go daje.
A czy nie o to chodzi własnie też, żeby po fermentacji zabić resztkę drożdży ?
Ja moc wina reguluję poprzez dobór drożdży, a piro stosuje do dezynfekcji sprzętu, ale stabilizacja wina przy pomocy pirosiarczyn potasu to nie zbrodnia, wielu tak robi.
Stron: 1 2 3 4 5