Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Winogrono
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, 
Niestety w tym roku zebrałem tylko 5kg winogron białego z własnego ogródka. Nie znam nazwy tej odmiany... 

Z tego co wyczytałem z białego fermentuje się sam sok po odcedzeniu, więc trochę mało jak na 10l butle...
Pytanie więc z czym mógłbym połączyć to aby uzupełnić 10l butle, ponieważ wody dodawać i rozcieńczać samego winogronu nie mam zamiaru ::(

Ktoś próbował jakieś kompozycje z dodatkiem do winogronu ?
Na początek popraw tytuł. Nie ma czegoś takiego jak winogron. Jest winogrono.
Z 5kg będziesz miał ok 2,5l soku. Możesz nastawić w 5l pojemniku. W sprzedaży nie ma soków z winogron 100%. Jeśli chcesz mieć gronowe to będzie problem.
Po prostu zjadłem o.

Nie chce mieć gronowego, ani nie posiadam damy.
Szkoda mi marnować tego 5kg, dlatego najchętniej bym połączył z innym materiałem. Tylko z czym ? Co by się mogło ładnie komponować z białym ?
Wybór na szybko wydaje się oczywisty: jabłka. Ale nie miałem jakoś nigdy okazji robić takiej mieszanki mimo, że samych jabłkowych i gronowych zrobiłem wiele. Jakoś nigdy nie miałem potrzeby ich mieszać.
(29-10-2017, 18:43)zarowix napisał(a): [ -> ]Witam, 
Niestety w tym roku zebrałem tylko 5kg winogron białego z własnego ogródka.

Szkoda czasu na takie ilości. Zrób test jagód, ściśnij jagodę w palcach, jak Ci w palcach zostanie sama skórka a reszta wyleci to tym bardziej szkoda Twojego czasu.
Popytam, może ktoś ma białe winogrona jeszcze to było by idealnie.
A jak nie to będę kombinował.

Łączył ktoś w ogóle winogrono białe z czymś po za jabłkiem ?
Ostatecznie nastaw wygląda tak:

3l czystego soku z winogrona białego
2l wywar z resztek winogrona
2l wywar z bananów
3l czystego soku z jabłek
sok z 1 cytryny i z 1 pomarańczy
kubek zaparzonej herbaty
+ pierwsza partia cukru 1kg

kolejny eksperyment czas start
pozdrawiam