Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pierwsze Brekwit + ekstrakt słodowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam styrobox więc może drugim razem pokuszę się na któregoś lagera z puszki. Dziś przetestuję czy uda mi się w nim zachować odpowiednią temperaturę przy użyciu butelek z zamrożoną wodą. Dzięki za wszelkie odpowiedzi
Hmm, o tej porze utrzymanie niskiej temperatury jest dużo łatwiejsze niż w lecie, natomiast nie bardzo rozumiem jak to chcesz przeprowadzić, temperatura fermentacji burzliwej powinna się kształtować około 10*C, a cicha poniżej 7*C.
Napisałem post wyżej z opisem jak chcę to przeprowadzić. - Pierwsza próbra z butelką 1.5l wody dała 11,5 c
Jako drugą warkę na pewno nie porywałbym się na piwo dolnej fermentacji. Zrób paręnaście ale'i, potem np. tego koźlaka, poznaj temat. Prędzej jako pewne i nie zniechęcające piwo może być pszeniczniak, np. Coopers'a tzw. Brewmaster, wystarczy dodać cukru/miodu i jest niezobowiązujące piwo do częstowania bez wstydu czy narażania się na kpiny znajomych. Małymi kroczkami można wiele osiągnąć, a szybkimi susami bardzo szybko złamać nogę i się zrazić. A chcesz pilznera, poczekaj aż w Lidl'u będzie promocja na Urquell'a i wyjdzie Ci taniej: same drożdże do lagerów to już wydatek, bo czasami trzeba i dwie saszetki dać, temperatura to kolejny problem itd itd.
Dokładnie. Spróbuj pszenicznego - piwo dla niecierpliwych. Później bym polecał coś mocno chmielowego - chmiel potrafi skutecznie ukryć ewentualne błędy.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a46 przy użyciu Tapatalka
Pszeniczne i żytnie są bardzo dobre, o ile będziesz robił z brewkitów, bo przy zacieraniu jest już trudnym piwem, trzeba robić z dekoktem no i filtracja bywa bardzo kłopotliwa.
Proponował bym zapoznać się z tym linkiem , moim zdaniem pod tytułem "Zaczynamy warzyć piwo" jest zawarta wiedza niezbędna w sposób klarowny i prosty.
Bogi, mógłbyś podać link do takiego Coopersa? Z chęcią zrobie jako drugi brewkit takie piwo którym nie będę wstydził się nikogo poczęstować a wręcz będę mógł się pochwalić. Znalazłem coś takiego, ale jest dość drogie https://esencjesmaku.pl/pl/p/Coopers-Whe...ection/883
Jeśli chodzi o piwa mocno chmielowe to nie podchodzą mi. Dla mnie chmiel w piwie jest jak ostra przyprawa w potrawie, zabija jej smak i czuć tylko ją
Ps. Dlaczego odradzacie Lagera? Robiłbym go również z brewkitu a temperatura to nie problem
Chyba najlepsza cena TU ale to tylko moje zdanie
Znacznie taniej. Dzięki
Ps. Dostałeś moją wiadomość na pw ?
Tak,pod choinkę będzie u Ciebie
To jest właściwa cena, przynajmniej u mnie też po tyle chodzi.
Dzięki serdeczne chłopaki. Dziś już jest 11 dzień od nastawienia brzeczki, więc chciałem przelać na cichą. 6 grudnia BLG wynosiło 2. Przed chwilą zmierzyłem ponownie i ku mojemu zdziwieniu (wizualnie w ciąż fermentowało) nadal wynosi 2. Podpowiedzcie mi jeszcze, czy w takim wypadku zostawić piwo bez przelewania na kilka dni i po upewnieniu sie, że BLG nie spadnie, butelkować? czy przykładowo zlać z nad osadu i zmniejszyć bądź zwiększyć temperaturę by sprawdzić czy wznowi fermentację? Na brewkicie nic nie piszą o cichej ani o dekantacji, ale zależy mi na klarownym piwie. Przepraszam, że tak męczę i zadaje pytania, które dla was są banalne.

Pozdrawiam
http://allegro.pl/piwo-domowe-wheat-coop...01236.html
Tu jeszcze lepsza. Tylko sprzedawca nie wspomina, że produkt jest "przeterminowany". W cudzysłów ponieważ przy dacie spożycia jest naklejka z informacją, że przedłużono mu date ważności przez jakiś instytut bla bla.. Póki co sam zrezygnowałem z tego zakupu. Trzymam na burzliwej American Wheat, ale już z ekstraktów niechmielonych. Zaś leżakuje Europen Lager Coopersa oraz Golden Ale Gozdawy (nie wypał, smak drożdży nic więcej) Coopersik za to smaczny
Póki nie jest otwarte, nie ma prawa się zepsuć. Ekstrakt to nie chmiel czy gęstwa.
Stron: 1 2 3