Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Sprzedam miód. Warszawa i okolice.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam średniej wielkości pasiekę na północ od Warszawy i oferuję trzy rodzaje miodów:

Miód wczesnowiosenny (majowy) Barwa jasna, słomkowa. To typowy miód zbierany z roślin kwitnących w maju. Z moich obserwacji wynika, że pszczoły oblatywały wtedy jabłonie, głogi, kasztanowce i mniszek.

Miód Akacjowy. Podbierałem go 26 i 27 czerwca. Dominuje w nim miód z nektaru akacji. Poza tym jest trochę domieszki z roślin kwitnących w polach uprawnych – wyka, chabry łopucha. Zapewne jest też tam niewielka ilość miodu z najwcześniejszych lip i trochę spadzi z drzew liściastych. Miód jest ciemniejszy od miodu majowego – barwy żółtej.

Miód lipowy. Podbierałem go 15 – 16 lipca. Miód w zasadniczej części składa się z miodu z nektaru lip. Jest tam również domieszka spadzi liściastej – głównie lipowej oraz z roślin polnych które już kończyły kwitnienie tego lata. Spośród wszystkich rodzajów miodów które podbieram ten ma najbardziej wyrazisty smak. Barwa żółta.

Miód mam rozlany z słoikach o pojemności 0,9l. Cena 30zł za słoik.  Miód jest w postaci stałej (krupiec). Miodosytnicy preferują miód w wiaderkach. Jeśli będzie zainteresowanie to myślę, że w przyszłym roku rozleję część zbiorów do 10l wiaderek.

Mieszkam blisko Warszawy. Jeśli ktoś z Warszawy i okolic byłby zainteresowany jakąś rozsądną ilością (powiedzmy min. 10 słoików) to w wybrane weekendy mogę po wcześniejszym uzgodnieniu terminu podrzucić. Możliwy też odbiór osobisty w Nowym Dworze Mazowieckim.
W przypadku jakichkolwiek pytań postaram się w miarę możliwości odpisać.
Tomek.