Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS NALEWEK DOMOWYCH – WYSOWA 2018 - regulamin, propozycje.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Załączam regulamin konkursu.
Jest to kolejna wstępna wersja tego, który otrzymałem od tata1959.
Naniosłem drobne poprawki dotyczące obliczania punktacji i zasad uczestniczenia w konkursie osób spośród jury.
Pozostaje kwestia nagród.
Walne Zebranie postanowiło przeznaczyć kwotę 600 pln na nagrody w ogólnopolskim konkursie nalewek.
Dobrze było by zapisać w regulaminie podział nagród.
Proponuję taki podział:
2 kategorie plus nagroda specjalna - bony na zakupy w sklepie:
1 i 2 kategoria: I-120, II-80, III-50 (240+160+100=500)
Nagroda specjalna (za najbardziej innowacyjną nalewkę) - 100

Do Regulaminu bym dopisał, że w przypadku identycznej liczby punktów o zajętym miejscu decyduje dogrywka (powtórna ocena Jury).
Zarząd akceptuje podział nagród proponowany przez Henia.

Niestety nie stać nas aktualnie, na dyskutowane wcześniej medale i dyplomy. Pozostała kasa, którą posiadamy musi być przeznaczona na funkcjonowanie forum.

Natychmiast, po potwierdzeniu uczestnictwa na zlocie w Wysowej (zapewne najdalej do 25 sierpnia), przedstawimy trzech członków komisji sędziowskiej.
(31-07-2018, 22:04)maciek19660714 napisał(a): [ -> ]......Niestety nie stać nas aktualnie, na dyskutowane wcześniej medale i dyplomy. Pozostała kasa, którą posiadamy musi być przeznaczona na funkcjonowanie forum.....
Może by jednak, wzorem innych for, wprowadzić możliwość dobrowolnych datków przeznaczonych na szeroko rozumianą działalność SWiMP?
Korzystamy ze "swimpowskiego" forum, rościmy sobie nawet często jakieś tam prawa. A jakby tak od czasu do czasu kilka złociszy przelać niechby chociaż na hosting było, a wtedy może i nagrody konkursowe by "lepiej wyglądały".
Tegoroczne nie są najgorsze ale to nie jedyny konkurs w roku - mam nadzieję.

Proponuję założenie osobnego wątku z podaniem konta oraz wpisywanymi nickami "darczyńców". Deklaruję na dobry początek dyszkę (10 PLN), którą przeleję po podaniu konta (bo mi się nie chce szukać).
(01-08-2018, 05:26)tata1959 napisał(a): [ -> ]Proponuję założenie osobnego wątku z podaniem konta oraz wpisywanymi nickami "darczyńców". Deklaruję na dobry początek dyszkę (10 PLN), którą przeleję po podaniu konta (bo mi się nie chce szukać).
Słusznie prawisz.
Raz na 14 lat - dyszka mnie nie zabije.
Bardzo szczytny pomysł, przyłączam się do akcji.
Przed chwilą wysłałem przelew - symboliczne 10zł na konto:
Stowarzyszenie Winiarzy i Miodosytników Polskich
NR RACHUNKU PL 33 1440 1156 0000 0000 0536 5945
Załączam piątą wersję regulaminu wraz z naniesionymi poprawkami sugerowanymi przez Henia - tata1959 i Jana - von Vinentropp.
Poprawki dotyczyły:
- pełnomocnika którym zgodził się zostać Zbyszek - Zbynekkk,
- klauzuli odnośnie RODO
- uściślenia podziału kwotowego nagród
Załączam regulamin w wersji piątej, klauzulę RODO i etykietę.

Proszę o sprawdzenie i ewentualnie sugestie.
RODO w winiarstwie, tak samo jak ZUS w budownictwie, nie znajduje przyjęcia/poparcia.
Świetna inicjatywa Heniu. Wątek założony.
Jeśli Szanowny Zarząd zatwierdzi powyższy Regulamin, to pora ogłosić wreszcie oficjalnie otwarcie Konkursu.
Zarząd zatwierdza ustalony powyżej regulamin.
W związku z tym załączam go tutaj wraz z załącznikami, jako wiążący.
Można zatem oficjalnie ogłosić konkurs.
Mamy już dopiętą kwestię nagród.
Nagrody będą w formie zakupów w sklepie Euro-Win
Właściciel sklepu Euro-Win do każdej zadeklarowanej przez nas nagrody dokłada od siebie 10%
Po zakończeniu konkursu przekażemy dane zwycięzców (użyjemy danych z załaczonych etykiet na butelkach) i odpowiadające im kwoty poszczególnych miejsc.
Każdy zwycięzca będzie mógł oczywiście dobrowolnie modyfikować swoje zamówienie np. zrobić poważniejszy zakup za wiekszą kwotę i tym samym dopłacić tylko różnicę.

SWiMP dzięki dobrowolnym wpłatom forumowych darczyńców oraz swoim działaniom w działach giełdy zgromadził trochę dodatkowych środków i jest w stanie sfinansować medale za zajęte miejsca w konkursie nalewek.
Czekamy na propozycje pomysłodawców czy sprawa jest dalej aktualna.
Ja bym w br. odpuścił medale. Wystarczyło by gdyby fajne dyplomy otrzymali WSZYSCY startujący i do tego w niedługim czasie po konkursie.
Grzebałem chwilkę "w medalach" i wiem, że temat należy powoli i solidnie przygotować tak, żeby zrobić coś sensownego na stałe.
(28-08-2018, 17:11)tata1959 napisał(a): [ -> ]Ja bym w br. odpuścił medale. ..................................
Grzebałem chwilkę "w medalach" i wiem, że temat należy powoli i solidnie przygotować tak, żeby zrobić coś sensownego na stałe.

Bardzo fajny pomysł. Mamy swoje logo.
Jeżeli mogę w czymś pomóc, to jestem do używania.

Fajnie by było zrobić Złote i Srebrne Odznaki SWiMP dla najbardziej zasłużonych.
Np. Numerowaną setkę złotych (pozłacanych) i srebrnych.
Mogę coś na wzór wrzucić.

Przygotować solidnie, na wieki, na przyszłe konkursy, włączając jakiś forumowy konkurs na wzory na medale.
(28-08-2018, 17:11)tata1959 napisał(a): [ -> ]...Wystarczyło by gdyby fajne dyplomy otrzymali WSZYSCY startujący i do tego w niedługim czasie po konkursie...
W sensie np dyplom w formacie A4 czy A5 tradycyjną pocztą?
Większe koperty i tak zwykle poczta składa na pół, bał bym się w jakim stanie to dotrze.
Jestem zdecydowanie za A5 i w tzw. półaktówkach - dotrze nienaruszony.
WSZYSCY startujący?
To pewnie ze 40 osób.
(28-08-2018, 18:46)drajla napisał(a): [ -> ]Fajnie by było zrobić Złote i Srebrne Odznaki SWiMP dla najbardziej zasłużonych.
Np. Numerowaną setkę złotych (pozłacanych) i srebrnych.
Heniu, zorientowany jesteś w kosztach??
Jarek - myślę, że tak by było ok.
Paweł - dedykowany to co najmniej kilkanaście zł/sztuka i to niekoniecznie bógwico. Teraz tak: nie wiesz ile będzie jakich bo to zależy od zdobytych punktów. Jak przyznasz za pierwsze 3 miejsca i okaże się, że są np 2 drugie to co podzielisz na pół? Dlatego stwierdziłem, że należy się mądrze przygotować na każdą okoliczność i mieć świadomość, iż po wprowadzeniu medali powinny być one przyznawane we wszystkich SWiMP-owskich konkursach ogólnopolskich.
Mam pewne pomysły w tym zakresie ale to nie tutaj do dyskusji.
Nie dedykowanych, tylko złota i srebrna odznaka SWiMP. O czymś takim myślałem.

Do konkursów to medale, tak jak napisałeś.
W konkursie win w Łodzi medale mamy w postaci naklejki, koszt niewielki, każdy medalista dostaje ileś tam (powiedzmy ze 30) do oznaczenia swoich wyrobów. (Drzewiej SWiMP też miał medale w tej formie dla win i miodów i było git).
I to jest bardzo fajny pomysł!
Na dzień dzisiejszy, mamy potwierdzonych dwóch członków komisji;

- Citizen Kane
- GENERAL AIDID
Haloooo!!! De na końcu!
Stron: 1 2