Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Otwieranie wiadra fermentacyjnego podczas fermentacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
zacząłem robić winko śliwkowe, fermentacje przeprowadzam w wiadrze fermentacyjnym i mam je zapełnione w 90 - 95%, dlatego nie mam możliwości aby całym wiadrem wymieszać zawartość, czy stoi coś na przeszkodzie, aby co jakiś czas otworzyć wiadro zamieszać zawartość i je ponownie szczelnie zamknąć? czy taki dostęp powietrza może popsuć wino? pod wpływem wydobywającego się gazu, śliwki wszystkie wypłynęły ponad powierzchnię soku dlatego chcę co jakiś czas je zamieszać.
Ja mieszam codziennie. Wysterylizowanym mieszadłem.
Nie ma potrzeby codziennego mieszania, załatw drugie wiadro ;)
Cytat: czy stoi coś na przeszkodzie, aby co jakiś czas otworzyć wiadro zamieszać zawartość i je ponownie szczelnie zamknąć? czy taki dostęp powietrza może popsuć wino?

Nic nie stoi na przeszkodzie a nawet jest wskazane. Na początku w czasie burzliwej fermentacji to nawet
2 -3 razy dziennie,później wystarczy jednorazowo. Dobrze jak całkiem zanurzone mieszadło mieści się pod pokrywą - nie trzeba się przejmować ciągłym sterylizowaniem mieszadła.
ok dzięki. Rozumiem, że dostęp powietrza niczego nie zepsuje ;)?
Dostępu powietrza bezpośrednio do nastawu i tak nie ma podczas burzliwej fermentacji. Podczas tego procesu wydziela się duża ilość CO2.

C6H12O6 ---- 2C2H5OH + 2CO2