Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Cydr przestał pracować po 8 dniach - 5blg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

8 dni temu nastawiłem swój pierwszy cydr jabłkowy - 10l soku. 

Od początku fermentacja przebiegała bardzo słabo, być może przez temperaturę w piwnicy (ok. 19-20* C). Nastaw początkowy miał 12 blg, po 8 dniach nastaw ma 5 blg, ale drożdże chyba w ogóle już nie pracują (rurka nie pyka).

Drożdże Ciderini Sweet (2,5g) i dodałem pożywkę "Pożywka dla drożdży winiarskich Biowin" (5g).

Co w takiej sytuacji? Próbowałem, to w smaku w sumie przypomina trochę szampana. Zlewać do butelek czy jeszcze poczekać, czy ogólnie cydr nie nadaje się do niczego?

Pozdrawiam.
5 blg to za dużo do butelkowania. Możesz poczekać do jutra i sprawdzić cukier. Jeśli będzie tyle samo tzn że drożdże nie pracują więc uwodnij kolejną porcję drożdży i dodaj. A jeśli blg spadnie tzn że masz nieszczelny pojemnik i drożdże pracują ale gaz ulatnia się nie przez rurkę.
Ciderini sweet zawierają chyba jakiś niefermentowalny słodzik (stąd to sweet), 12 Blg było przed dodaniem tego badziewia czy po? Bo może to po prostu to "sweet" Ci robi Blg.
W którym momencie dodawałeś pożywkę?
Hej,

12 blg miałem przed dodaniem drożdży i pożywki.

Na samym początku, najpierw do soku dodałem uwodnione drożdże, a następnie wsypałem pożywkę i zamknąłem fermentator i stoi teraz 9 dzień. Sprawdzę jeszcze jutro czy blg uległo zmianie.
Sprawdziłem dzisiaj Blg i jest na poziomie 0-1.

Poczekać jeszcze czy zlewać do butelek? Dodam, że cydr nie musi być klarowny, może zachować swoją mętność.

Pozdrawiam.
Poczekaj.
Tydzień wystarczy, czy krócej? :)