Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pomocy brak blg i %% w winie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie mam taki problem a mianowicie ok 6 tygodni temu zrobiłem trzy nastawy wina z pokrojonych w ćwiartki jabłek no i po kilku dniach nastaw ruszył i bąbluje do dziś niestety nie zbyt pamiętam ile dokładnie dodałem cukru do tych owoców ale dość dużo i dodałem jakieś uniwersalne drożdże z biowinu nastaw cały czas w miarę spokojnie pracuje lecz gdy dziś zmierzyłem zawartość cukru to tylko w jednym nastawie wynosi on ok 10blg a w pozostałych 0 (niestety na początku nie posiadałem cukromierza) ale prawdopodobnie te 10blg jest w tej butli gdzie było dane trochę mniej cukru. ..i moje pytanie brzmi dlaczego tak się stało ze wino pracuje spokojnie ale ma po takim czasie zerową zawartość alkoholu,cukru i w dodatku jest dość kwaśne ?
A po czym poznajesz że ma zerową zawartość alkoholu?
Multimetr tak pokazuje lecz wiem już ze tym można najwyżej zawartość cukru mierzyć w winie.
.. Czy odcedzenie owoców i dodanie cukru jest dobrym pomysłem?
Jaki multimetr. Jeśli mierzysz areometrem to mierzysz cukier i ile powstanie z niego alkoholu (jeśli masz drugą skalę). PRZED FERMENTACJĄ. Po fermentacji jeśli masz 0 Blg to masz już wino o procencie który zmierzyłeś przed fermentacją. Jak jest wytrawne (bo nie ma cukru) to mocniej czuć kwas. Możesz trochę dosłodzić ale niewiele (5g/l) i czekać czy to odfermentuje jeszcze, czy już zostanie, jeśli odfermentuje to ponowić.
Kupiłem w sklepie właśnie taki areometr ale ma on skalę zawartości alkoholu w winie i piwie i ilość cukru w blg i gram/litr.
Wino ogólnie jeszcze trochę robi więc odcedzę owoce i dodam cukru ale tylko max taką ilość jak podałeś więcej nie można?
Chodzi o to, żebyś nie został z za słodkim. Nie wiesz jaki był blg na początku. Stąd nie wiadomo ile jest alkoholu i czy drożdźe jeszcze przepracują do swojego maksimum czy już je osiągnęły i dalej będzie tylko słodkie. Możesz dosłodzić jak zauważysz że mimo małej zawartości cukru blg już nie spada.
gbed, kolega napisał że nie pamięta ilości cukru jaką dodał do nastawu, jak wiemy po ilości cukru dodanego w procesie fermentacji liczymy % w winie więc nie wiemy jak mocne wyszło wino. Kolega pisze że odczyt wskazuje 0 blg ( chyba ) czyli wszystko jest ok, drożdże przerobiły cukier. Teraz pozostaje siarkowanie i dosłodzenie wina do smaku.
(16-12-2018, 14:37)TomSki napisał(a): [ -> ]... Kolega pisze że odczyt wskazuje 0 blg ( chyba ) czyli wszystko jest ok, drożdże przerobiły cukier. …

0 Blg wcale nie oznacza, że drożdże przerobiły cukier. Po zastosowaniu poprawki na alkohol, może się okazać, że cukru tam jest nie tak mało. ;)
A więc tak odlałem owoce i się okazało że jest nawet dość słodkie,cukromierz pokazuje za każdym razem co innego lecz teraz mam chyba większy problem.. Po odlaniu po tygodniu pojawiły się dość duże plamki prawdopodobnie pleśni.. Tylko dlaczego? Dodałbym zdjęcie ale nie wiem jak
(16-12-2018, 14:37)TomSki napisał(a): [ -> ]gbed, kolega napisał że nie pamięta ilości cukru jaką dodał do nastawu, jak wiemy po ilości cukru dodanego w procesie fermentacji liczymy % w winie więc nie wiemy jak mocne wyszło wino. Kolega pisze że odczyt wskazuje 0 blg ( chyba ) czyli wszystko jest ok, drożdże przerobiły cukier. Teraz pozostaje siarkowanie i dosłodzenie wina do smaku.

Jeśli jest dużo alkoholu (a nie wiemy ile) to dopiero przy -5Blg można mówić o braku cukru.