Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Kiedy butelkować trójniak?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry Wszystkim
W zeszłym roku nastawiłem trójniak. mód jest już klarowny. Czasami coś tam bulgnie,  zastanawiam się aby rozlać go do butelek. Takie mam pytanie czy po rozlaniu nie "wysadzi" korka?
Jak bulka to znaczy, że trwa fermentacja. Nie butelkuj bo będą kłopoty.
Trójniak potrzebuje trzy lata na dojrzenie przed butelkowaniem. Nie idzie o zakończenie fermentacji ale o harmonizację smaku. Ja butelkuję trójniaki po pięciu i więcej latach.
To odstawiam, galon w kąt.
Dzięki za odpowiedź.
Przepraszam, że wtargnę do tego wątku ale bardzo on mnie zaniepokoił.

Myślałem, że po roku miody zlewa się do butelek i tam one dojrzewają.
Odpowiednio Czwórniak 4 miesiące, trójniak 1-3 lata, dwójniak 5 -10 lat i półtorak 15 lat.

Tymczasem ktoś tu mówi o trzymaniu w balonie trójniaka 3 lata przynajmniej.
Czy mógłbym usłyszeć jakąś radę ile jaki miód powinien siedzieć w balonie ?
Posiadam nastawy czwórniaka i trójniaka. Ten drugi zajmuje większy balon i w tym momencie rozważam, przelanie 7,5 litra z 15 l balona do 10l balona, z osadem etc - aby uwolnić balon.
Nie jestem "ktoś". Jest kilka tematów na temat dojrzewania miodów.
Możesz się zapoznać albo uwierzyć na słowo. Miody w butelkach dojrzewają wolniej (o wiele wolniej niż w balonach) i będzie problem z osadem w butelkach przy butelkowaniu bardzo młodych miodów.

PS.
Może to zły przykład (inne procesy, brak beczki) ale whisky zabutelkowana nie "dojrzewa". Np piętnastko letnia whisky w butelce mimo, że kupiona trzydzieści lat temu nadal traktowana jest jako piętnastoletnia.
Dopisze, że nawet czteroletnie trójniaki, nie siarkowane, jak dostaną dużo powietrza potrafią ruszyć.
A ja dodam, że ta sama partia w różnych butelkach (jeśli żywa) dojrzewa różnie.