Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: XI Konkurs Win Domowych Łódź 2019
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Szanowni Państwo.
Mam wrażenie graniczące z pewnością, a to za sprawą poparcia ze strony autouzupełnienia tematu, że sprawę zasygnalizowałem wcześniej, ale niestety nie mogę wątku znaleźć.
W dniu 26 października 2019 r w Browinie w Łodzi odbędzie się XI Konkurs Win Domowych Łódź (2019), zainicjowany przez Łódzki Klub Winiarzy, obecnie współorganizowany ze sponsorem i gospodarzem lokalu - firmą Browin w Łodzi.
Gorąco zachęcam do uczestnictwa - potraktujcie to jako sprawdzian jakości technicznej, ale także i smakowitości Waszych wyrobów. Przewidziana pula nagród wynosi 2.500zł.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem https://browin.pl/static/files/regulamin...N_2019.pdf .
https://browin.pl/static/files/formularz...ki2019.pdf
:1miejsce:
Sprawdziłem logi i nikt nic nie majstrował z tematami w dziale Konkursy. Ostatnia zmiana jaka tu miała miejsce była 03.11.2018 :)
Uffff.... straciłbym ostatnie strzępy wiary w ludzi...
Więcej wiary...
Lepiel późno niż wcale.
Przypominam, jak bardzo niewiele czasu zostało do konkursu.... Raptem tydzień, z czego realnie wtorkowy kurier jest ostatnią szansą. Szybko do lochów i piwniczek wybierać swoje typy do wysyłki na początku tygodnia !!!
Generał dobrze prawi - to ostatni weekend na decyzje co wystawić. Za tedzień o tej porze wyniki będą już znane.
Przed piątkiem butelki muszą dotrzeć do organizatora-, zatem jutro lub pojutrze ostatnia szansa na sukces wysyłkowy :lol: 
Uczestnikom konkursu życzę szczęścia :szampan:
Zgłoszeń jest sto. Doświadczenie pokazuje, że ostatni gwizdek przywołuje wiele butelek do porządku (kolejki). Zatem, Winiarze, jutro ostatnia szansa na sukces sobotni.
XI Konkurs Win Domowych przeszedł do historii.
Było 149 win w czterech kategoriach.
Tutaj są wyniki :
https://browin.pl/blog/xi-ogolnopolski-k...trzygniety

Pragnąłbym zwrócić uwagę na pierwsze miejsce Generała Aidida w kategorii białe wytrawne.

GRATULACJE :spoko: :tancze: 

Pozdrawiam
D.
Teraz to już po wszystkim, ale zapytam na przyszłość. Czy dopuszczalne jest wysłanie na konkurs wina zakorkowanych korkiem do szampana, albo korkiem grzybkowym?
9. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dostarczenie wina zabutelkowanego w standardowej zielonej szklanej butelce typu „Bordeaux” o pojemności 0,75 litra. W przypadku zgłoszenia wina do Konkursu w butelce innej niż regulaminowa, wino zostanie ocenione na koniec Konkursu, jednakże nie będzie brane pod uwagę do klasyfikacji generalnej. Jedynym dopuszczalnym zamknięciem butelek z winami zgłaszanymi do Konkursu jest korek. Wina musujące muszą być zgłoszone jako musujące i przekazane do oceny w zielonych butelkach szampańskich zamkniętych odpowiednim korkiem i zadrutowanych.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa - potraktujcie to jako sprawdzian jakości technicznej, ale także i smakowitości Waszych wyrobów. Przewidziana pula nagród wynosi 2.500zł.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem https://browin.pl/static/files/regulamin...N_2019.pdf .
https://browin.pl/static/files/formularz...ki2019.pdf

parę postów powyżej był link do regulaminu k. odpowiada na prawie wszystkie pytania ;-)
pozdrawiam
D.

zapraszamy w roku 2020 ;-)
To nie jest odpowiedź na pytanie. Zadałem je bo czytałem regulamin i miałem wątpliwości. Np. korek grzybkowy też jest korkiem. Podobnie plastikowy korek to też korek.
Wielu producentów win sprzedaje wina z zakrętkami - Np wielu producentów win z RPA i Chile. Ma to uzasadnienie - wina z zakrętkami psuja się dużo rzadziej. Organizatorzy konkursu - wina z zakrętkami traktują po macoszemu i odrzucają z konkursu głównego.
Gratulacje dla laureatów!

Brawo Generał!
Konkurs odbył się jedenasty raz jak do tej pory nie było problemów z korkami.
Zaktętki są tańsze od korków dlatego są stosowane w pewnych winach.
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Dziękuję, dziękuję.
Tak, Daglezja, wina z nakrętkami powodują wzrost ryzyka rozpoznawalności autora. Jednym z głównych założeń od początku było maksymalne utajnienie autora dla sędziów. Dlatego też było podwójne kodowanie butelek, co przez lata komplikowało życie, ale gwarantowało pełną tajemnicę. Jeszcze taka rzecz - każdy organizator każdego konkursu ma prawo ustanawiać swoje reguły gry. To nie jest demokracja. Regulamin jest adhezyjny. Bierzesz go w całości, bez kwestionowania lub nie przystępujesz do gry. To powinno być zrozumiałe.
Poza tym - śmierć butelkom zakręcanym! To takie samo zło, jak piwo w petach półitrowych, czy większych.
Nadal nie mam odpowiedzi w kwestii korków grzybkowych i plastikowych jak od szampana.
Masz przecież napisane, że ma być zamknięta korkiem. Korki plastikowe i grzybkowe to nie korki?
Potem ktoś napisze: Tak, Daglezja, wina z korkami plastikowymi i grzybkowymi powodują wzrost ryzyka rozpoznawalności autora.
Dlatego chcę być pewien, bo może za rok coś poślę na konkurs. To ciekawy sprawdzian.
Widzę, że Ci się nudzi lub jesteś z tych co szukają dziury w całem.
W regulaminie a również tutaj, nikt mi nie odpowiedział że do konkursu można dawać butelki zamknięte korkami plastikowymi i grzybkowymi.
Nie użyto tez słowa DOWOLNYMI KORKAMI.

Masz problem ze zrozumieniem o co mi chodzi? Dla mnie regulamin i Wasze odpowiedzi po prostu nie są JEDNOZNACZNE !
Daglezja -  korki grzybkowe są niedopuszczone.
Ale jak mimo wszystko przyślesz z korkiem grzybkowym to go wyciągniemy i zakorkujemy właściwym :D
Uczestnicy raczej nie mają problemu ze zrozumieniem jakie korki mają stosować.
Gorzej jest ze zrozumieniem że wina mają być w ,,zielonych butelkach typu bordeaux"
Trafiają się wina w butelkach białych i brązowych i te przelewamy do właściwych  ;-)
Uczestnictwo w konkursie tak jak i udział w wyborach nie jest obowiązkowy.
Jesli masz problemy z regulaminem odpuść.
Szczęścia w innych konkursach .
[attachment=30038 napisał(a):voy pid='393235' dateline='1572535233']Uczestnictwo w konkursie tak jak i udział w wyborach nie jest obowiązkowy.
Jesli masz problemy z regulaminem odpuść.
Szczęścia w innych konkursach .

:brawo:

Dla mnie korek do wina to jest korek do wina. 

[attachment=30038]
Szanowni koledzy widzę że uszło Waszej uwadze zajęcie 3 miejsca w konkursie win czerwonych wytrawnych przez naszego kolegę Krzysztofa Olczyka ( vanKlomp ), nie przyznano medalu złotego i srebrnego, więc jest to tym bardziej sukces.
Krzysztofie moje gratulacje :spoko: :pijemy: .
Pozdrawiam
Stron: 1 2