Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dzika róża za wcześnie zebrana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam chyba za wcześnie zebrałem dziką róże jest pomarańczowo czerwona ale jest twarda i bez smaku. Nie wiecie może czy dojrzeje jakoś jeszcze w domu? albo czy jest jakiś sposób żeby coś z tego jeszcze było bo trochę się poobdzierałem zbierając ją i nie chciałbym żeby to się zmarnowało.
Twarda , bez smaku? Obierz z nasion i jeszcze raz sprawdź smak, powinna być kwaśna i dobra. Ja taka obieram, rozdrabniam, mieszam z miodem i mam bombę witaminowa, głównie C.
Możesz ja też przemrozić w lodówce, kwasy spadną a wzrosną cukry. I z takiej i z takiej można zrobić , wino, nalewki i różne cuda.
Próbowałem tak, bez smaku niektóre są tak twarde, że ciężko rękami je "rozłupać". Może to jakaś odmiana którą się zbiera nie wiem? grudzień, styczeń?
Przemroź i rób wino.
długo to mrozić?
(16-10-2019, 11:08)arusw21wieku napisał(a): [ -> ]Próbowałem tak, bez smaku niektóre są tak twarde, że ciężko rękami je "rozłupać". Może to jakaś odmiana którą się zbiera nie wiem? grudzień, styczeń?

Owoce DR jak są twarde nie rozłupujemy w rękach tylko kroimy nożykiem np. do obierania ziemniaków. Takim też nożykiem wybieram pestki. Bez problemów. Takie obrane owoce DR miękną już następnego dnia, zresztą można jeść i twarde. Nic nie ma więcej witaminy C  od nich..Wymieszasz z miodem to przechowasz je w lodowce wiele miesięcy.
Sa bardzo dobre na nalewkę, na wino. Wino robiłem i z miękkich i z twardych owoców z DR. To drugie ma więcej wit. C.
(16-10-2019, 18:05)arusw21wieku napisał(a): [ -> ]długo to mrozić?

Należy mrozić przez kilka dni.
Jak będziesz chciał, to zamrożone możesz trzymać bardzo długo - nawet i rok.