Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: WIELKIE XIII RYKOWISKO WINIARZY - WYSOWA 2020
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wielkie "szczęśliwe" XIII Rykowisko - WYSOWA 2020

Przyjęliśmy z szacunkiem decyzję Jasia i Bożenki, wzięliśmy pod uwagę dotychczasowe doświadczenia i postaramy się dołożyć wszelkich starań żeby nie pominąć przy organizacji Rykowiska rzeczy dobrych oraz pominąć te niekoniecznie oczekiwane.

Organizatorem Rykowiska są członkowie SWiMP przy szerokiej współpracy osób zrzeszonych na forum wino.org.pl
Ambicją Organizatora jest żeby wszyscy zlotowicze poczuli się współorganizatorami choćby w jakiejś malutkiej części imprezy.

Uczestnik Zlotu bierze w nim udział na własną odpowiedzialność i ryzyko.

1. Kto może wziąć udział w Rykowisku.

Na Rykowisku mile widziani są wszyscy wytwórcy domowi trunków wszelakich pod warunkiem, że wezmą testerki do spróbowania i wiedzę swoją do podzielenia się ze zlotowiczami.

Można zabrać za sobą najbliższą Rodzinę.

Można zabrać ze sobą kogoś ze znajomych pod warunkiem, że jest to wytwórca trunków domowych i wykaże nie mniej zaangażowania od zapraszającego, na którego reputację też będzie pracował podczas zlotu.

Obowiązkiem biorącego udział w zlocie jest czynny udział w "życiu" zlotu oraz udzielania wszelkiej pomocy jego Organizatorom.
Organizatorzy proszą o zabieranie ze sobą, przy opuszczaniu danego spotkania, przynoszonych rzeczy w uwagi na fakt, iż wszystkie sprzątaczki w okresie odbywania się zlotu mają po prostu wychodne.

Ważna informacja - obecność wyłącznych "konsumentów" i "wczasowiczów" nie jest celem Rykowiska. Celem jest spotkanie się i wymiana doświadczeń pasjonatów domowego trunkotwórstwa.

2. Czas, termin, miejsce i koszty.

Zlot planowany jest od środy do niedzieli: 09 do 13 - września 2020 r.
Miejsce - Wysowa. Noclegi i wyżywienie w ośrodku Zacisze na koszt uczestnika.
Wpisowe wynosi 50 zł od osoby pełnoletniej. Osoby przyłączające się do zlotu po jego rozpoczęciu, np. w piątek czy sobotę, opłacają pełne wpisowe.
Wpisowe należy wpłacić w terminie pomiędzy 25 czerwca a 25 sierpnia 2020 roku na konto:  
Jan Łopaciński:  03 1140 2004 0000 3702 7688 8115
Koniecznie w tytule przelewu należy podać "nick" z Forum.
W przypadku rezygnacji Uczestnika do dnia 01 września 2020 roku wpłaty będą zwracane.

3. Ramowy program Zlotu.

Środa - tradycyjne spotkanie w szopie przy polanie (przywitania, wymiana uprzejmości, doświadczeń kulinarnych i trunkotwórczych).

Czwartek do obiadu - cieszymy się sobą czyli piżama party pod domkami.
Czwartek po obiedzie - zdjęcie zbiorowe uczestników Rykowiska, "chrzest bojowy" dla nowych* uczestników zlotu, Cysorski** konkurs nalewek nietypowych i może jakiś kociołek.
Czwartek po kolacji - Cysorski konkurs o tytuł Królowej Nalewek.

Piątek do obiadu - piżama party.
Piątek po obiedzie - Jeneralski kocioł na łące u Jasia.
Piątek po obiedzie - na łące u Jasia Cysorskie konkursy o tytuł Króla Win i Króla Miodów.
Piątek po kolacji - muzyka***, festiwal wyrobów domowych i tańce.

Sobota do obiadu - wyjazd - zwiedzanie cerkwii itp.
Sobota po obiedzie  - Ogólnopolski Konkurs Nalewek SWiMP oraz piżama party
Sobota - po kolacji podsumowanie Rykowiska, wyniki, nagrody.

Niedziela - po śniadaniu pożegnalna kawa u Jasia i Bożenki na tarasie i "rozlot" gwiaździsty.

*) - za nowego uczestnika uważa się osobę uczestniczącą po raz pierwszy w Rykowisku oraz te osoby, które w dwóch kolejnych zlotach poprzedzających bieżący (2018 i 2019), nie uczestniczyły.
**) - konkurs Cysorski zostaje rozegrany jeśli zostanie do niego zgłoszonych przynajmniej 10 trunków. Termin zgłaszania zamiaru wystawienia trunków do konkursu upływa z dniem poprzedzającym jego rozegranie. Konkursy Cysorskie zostaną ogłoszone niebawem w osobnym wątku.
***) - Organizatorzy proszą uczestników zlotu o powstrzymanie się od głośniejszych dyskusji na czas ewentualnego występu wykonawców wieczornego koncertu.

Lista zadeklarowanych uczestników Rykowiska:
1. Tata1959+Gabi
2. Ziajek + Lucek i Odysek
3. Benia + Wojtek
4. Alskarus
5. Jasiu (von Vinentropp) + Bożenka (1) + Pola (zastępca foksteriera).
6. Zbynek + Iwona + Boni
7. Tequila
8. Monika7
9. Rafał i Ania z dziećmi
10. Gbed
11. Erikos + Daga
12.
tata1959+Gabi
Ziajek + Lucek i Odysek
Benia + Wojtek  :)
alskarus
Jasiu (von Vinentropp) + Bożenka (1) + Pola (zastępca foksteriera).
zbynek + Iwona + Boni
I ja też :)
Monika, która ma nadzieje, że tym razem da radę dojechać. :D
(05-01-2020, 22:18)monika7 napisał(a): [ -> ]Monika, która ma nadzieje, że tym razem da radę dojechać. :D

To witaj w klubie mających nadzieję ;)
Rafał i Ania z dziećmi jak co roku.
(12-01-2020, 20:47)tata1959 napisał(a): [ -> ]Tak poniekąd przy okazji to Konkursy Królewskie są już ogłoszone tutaj.

Niszowa nalewka to Warzywniak. Może wreszcie spróbuję zrobić nalewkę z buraków, co smakuje po jakimś czasie "trochę" jak koniak. Dodgy 
Tylko czy ja odgrzebię jej przepis w moich zapiskach?
Moniko to może wrzuć ten przepis do wątku z konkursami dla dobra ogółu ;)
Ja także się zgłaszam.
(16-01-2020, 06:30)tata1959 napisał(a): [ -> ]Moniko to może wrzuć ten przepis do wątku z konkursami dla dobra ogółu ;)

Heniu, okazało się, że pisałam o tym nawet na tym forum (https://wino.org.pl/forum/Thread-Nalewka...3w-smaczna) ale nikogo wtedy to nie zainteresowało.

Let the best man win :D :D :D
Moniko, jak coś będziesz miała (przepisy warzywne) to wrzucaj do wątku z ogłoszeniem konkursów Królewskich.
Chciałbym zapytać czy jest szansa, że w tym roku odbędzie się V Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych?  :) Z tego co widzę to konkurs nie miał swojej kontynuacji już od kilku lat.
(27-02-2020, 17:16)Orbital napisał(a): [ -> ]Chciałbym zapytać czy jest szansa, że w tym roku odbędzie się V Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych?  :)

Tak się składa, że V Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych odbył się w Gostomii w roku 2017 - https://wino.org.pl/forum/Thread-V-OG%C3...A-2017#top

Zapowiadany był także VI Konkurs w roku następnym - https://wino.org.pl/forum/Thread-VI-Og%C...tomia-2018

Czy się odbył ? ? ?  Z tego wątku nie wynika.

W każdym razie te konkursy odbywały się dotychczas tradycyjnie w czasie zlotu w Gostomii... Wysowa ma swoje konkursy z Ogólnopolskim Nalewek i więcej się chyba nie zmieści.
Musisz zaczekać na ogłoszenie Gostomii i w tym wątku zadać łamiące pytanie.
Elanus + ew osoba towarzysząca.

:)
Jakoś przeoczyłem, że się nie zgłosiłem. Co niezwłocznie koryguję.
Boullii + 1 (Klaudia)

Elanus - Ewelina, Ewa, Ewodia itp piszemy z wielkiej litery :)
Czy może mi ktoś wyjaśnić (jestem na forum dość długo, ale tematem zlotu się wcześniej nie interesowałem) o co chodzi z konkursami "Cysorskimi" i "Królewskimi"?

(27-02-2020, 17:16)Orbital napisał(a): [ -> ]Chciałbym zapytać czy jest szansa, że w tym roku odbędzie się V Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych?  :) Z tego co widzę to konkurs nie miał swojej kontynuacji już od kilku lat.
Był za to w 2018 i 2019 konkurs w Poznaniu (Mead Madness Cup)
(03-03-2020, 16:00)tibek napisał(a): [ -> ]Czy może mi ktoś wyjaśnić (jestem na forum dość długo, ale tematem zlotu się wcześniej nie interesowałem) o co chodzi z konkursami "Cysorskimi" i "Królewskimi"?

Przebogate archiwum na Forum posiada odpowiedzi na większość pytań, czasem tylko ciężko na nie trafić. Ogólne zasady Konkursów "Królewskich" były ostatnio wyjaśniane przy ich ogłaszaniu w ubiegłym roku w tym wątku :  https://wino.org.pl/forum/Thread-XII-Ryk...-CYSORSKIE

W tych konkursach nie występuje poważne JURY, jak w poważnych konkursach tylko oceniają wszyscy chętni uczestnicy Zlotu (zazwyczaj ponad 30 osób) według skali 0 - 10 na zasadzie "nie smakuje" - "bardzo smakuje".

Jeśli ktoś wystawia swoje wyroby w kilku kategoriach, to jego sumaryczne oceny są brane pod uwagę do wskazania "CYSORZA".
Dotychczasowi Cysorze zajmowali I miejsca w 2-ch lub 3-ch kategoriach i jakieś tam II lub III miejsca w innych lub tych samych, można wstawiać do konkursu po 2 wyroby w danej kategorii.
Corocznie jedna z kategorii nalewkowych jest zadawana wcześniej; do tej pory były to n.p. kremy, nalewki cytrusowe, ziołowe, imitacje brandy... W tym roku będą to nalewki warzywne, które o ile wiem powstają w wielu kuchniach.

Najlepiej ze wszystkimi tymi zasadami zapoznać się na miejscu w Wysowej, przywożąc oczywiście ze sobą swoje wyroby.

Tegoroczne zasady konkursów są podane tu: https://wino.org.pl/forum/Thread-WIELKIE...%93LEWSKIE
(27-02-2020, 18:00)von Vinentropp napisał(a): [ -> ]
(27-02-2020, 17:16)Orbital napisał(a): [ -> ]Chciałbym zapytać czy jest szansa, że w tym roku odbędzie się V Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych?  :)

Tak się składa, że V Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych odbył się w Gostomii w roku 2017 - https://wino.org.pl/forum/Thread-V-OG%C3...A-2017#top

Zapowiadany był także VI Konkurs w roku następnym - https://wino.org.pl/forum/Thread-VI-Og%C...tomia-2018

Czy się odbył ? ? ?  Z tego wątku nie wynika.

W każdym razie te konkursy odbywały się dotychczas tradycyjnie w czasie zlotu w Gostomii... Wysowa ma swoje konkursy z Ogólnopolskim Nalewek i więcej się chyba nie zmieści.
Musisz zaczekać na ogłoszenie Gostomii i w tym wątku zadać łamiące pytanie.

Racja, dzięki za odpowiedź!
No cóż. Lubię planować perspektywicznie niestety. Oceniając sytuację ogólnie i szanse osób w wieku nieekonomicznym dla systemu (brutalne ale prawdziwe) podjąłem ze swoją LP decyzję o rezygnacji z udziału w tegorocznej edycji najwspanialszego spośród Zlotów. Wszelkie swoje zobowiązania wypełnię choćby to wiązało się z jedno dniowym pobytem w Wysowej i pewnie z naddatkiem ale z uwagi na w miarę trzeźwą ocenę sytuacji i przewidywanego jej rozwoju muszę podjąć taką a nie inną decyzję. W miarę bezpiecznie będzie dopiero po uzyskaniu bezpiecznej/pewnej szczepionki lub skutecznego leku. Prognozuję, że żadne z ww. nie nastąpi przed zlotem a nie wcześniej niż przynajmniej za rok /jakoś w cuda nie wierzę/. Najwęższym "gardłem" zlotu jest stołówka gdzie spotyka się w krótkim czasie sporo osób i to zaważyło na podjętej decyzji bo żreć niestety trzeba.
Nie powiem jak żałujemy ale życie jest brutalne niestety. Jest to jeden z najgorszych dni w moim nalewkowo/zlotowym życiu. Q....wa mać!
PS. Wszystkim nazywającym mnie panikarzem lub cykorem - hurtem wybaczam.
Stron: 1 2