Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino z soku wiśniowego ( sok po drylowaniu )
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Postanowiłem w tym roku spróbować zrobić wino z wiśni tj. z soku po drylowaniu. Dostałem 75 litrów soku który podzieliłem na 4 wiadra po 19 l każdy.

Chciałbym zapytać o prawidłowość wyliczeń dla 19 l soku, czyli jednego wiadra.

Kwasy 16g/l
Blg soku 12

Z moich wyliczeń nie walcząc mocno z kwasami i aby wszystko mi się pomieściło wyszło:

19 l soku
10 l wody
4300 g cukru

Plan 13 %, wytrawne.

Obecnie po dodaniu 5 l wody z 2000 g cukru, blg w nastawie 16.

Drożdże Enovini WS + pożywka z wit. B1 ( dodawać również kombi ? )

Czy dobrałem dobre proporcje ? Robiłem to pierwszy raz samodzielnie :)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Jakub
Mnie wychodzi 12,5 % ale dosyć wysoka kwasowość - 10,6 g/l.
Zmierzyłem kwasy po dodaniu pierwszej partii wody i cukru, wyszło 11 g/l . Wcześniej musiałem coś przekombinować.

Obecnie mam 25 l płynu do tego dojdzie 5 l wody i 2,3 kg cukru. Finalnie wyjdzie ok 8-9 g/l.
Dość rzadkie będzie to wino.
Może by je zrobić na Lalvin 71B albo Maurivin za to z mniejszym dodatkiem wody
Czy to normalne że z 16 blg po 1,5 dnia mam od 2 do 5 blg w wiadrach ? Wino pracowało jak szalone ( ciepło ) teraz powoli hamuje. Zastanawiam się czy nie podzielić pozostałego cukru jeszcze na dwie porcje, jedną dodać po pracy a kolejną przy spadku. Jedyna obawa że znowu będzie wiatr w rurkach i piana.

Co dalej z pożywką ? Dokarmiać ? Poszła pierwsza dawka.

Edit: Wiadra musiałem przenieść do niższej temperatury, wytwarzało się za dużo piany. 5 l pustej przestrzeni nie wystarczyło.
Skoro drożdże szaleją to nie ma potrzeby dodawania większej ilości pożywki. Pożywka w nadmiarze może popsuć smak.
Wszystko idzie w dobrą stronę, piana się uspokoiła na tyle że jej nie ma lub jest znikoma.

Z 16 blg jest 2 blg po 2,5 dnia. Dodałem 2 l wody z 1,4 kg cukru, poziom blg 7. Zostało mi dodać 2 l wody i 1 kg cukru.

Pytanie w którym momencie biorę poprawkę na niecukry ?
Zawsze, niecukry są w soku i nie znikają. Dodatkowo w winie przy pomiarach Bllg musisz przyjąć poprawkę na alkohol :)
Aktualizacja

Z racji dramatu z pianą w pojemnikach 2x 30 l, podzieliłem nastaw na 3x 30 l. Pozostałe 2x 35 l mają się względnie dobrze.

W tych mniejszych wszystko zostało dodane.

Pomiary blg
1. 16 blg ( start )
2. Z 16 blg spadek do 2 blg, dodanie cukru wzrost do 7 blg.
3. Z 7 blg spadek do 5 blg, dodanie cukru wzrost do 8 blg.

Jeżeli przerobi do 0 blg łącznie wyjdzie mi 24 blg.
Jakiego poziomu alko mogę się spodziewać ? 13,5 %

Proporcji trzymałem się jak wyżej tylko doszło 100 g cukru oraz 1 litr wody mniej tj. 19 l soku, 9 l wody i 4400 g cukru.

Kwasy zmierzę na koniec przy przerobionym cukrze. Jeżeli okaże się zbyt kwaśne uciekać w pół wytrawne czy delikatnie rozwadniać ? ewentualnie kupaż ? Mam trochę winogronowego i porzeczkowego, ale trochę będzie szkoda bo dobre :)
1/2 zlana do gąsiorów.

Blg zeszło do 0, kwasy 8g/l. W smaku płaskie, liczę że jak postoi to coś z tego będzie. Nigdy nie próbowałem wina wiśniowego wytrawnego i nie mam jak się odnieść.

[Obrazek: f84be2e883b5.jpg]
Dzisiaj zajrzałem do najmniejszego gąsiorka.

Blg -1
Kwasy 7,5 g/l

Pytanie:
Wino pomimo wypracowanego cukru, pracuje. Bąbelki z dna się unoszą. Jak długo wino może gazować ? Osad bardzo fajnie zrzuca.
Czy można wierzyć pomiarom alkoholomierza ? Mam ten do mocnych alko i do wina, ale żaden z nich nie pokazuje prawdy z wyliczeń. Nawet wykonując pomiar wina że sklepu wskazania były nijakie. Przekłamanie nawet o 5-6 %.
Teraz, to może odgazowywać się z nagromadzonego w nim dwutlenku węgla.
Nie można. Alkoholomierz poprawnie mierzy stężenie alkoholu w wodzie a wino ma wiele innych dodatkowych substancji.