Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Moja winnica w Łódzkiem - winnica Fehu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, pierwsze nasadzenia wiosna 2020 - Solaris oraz jesienne przygotowania do dalszych nasadzeń na wiosnę 2021.
Schludnie to wygląda. Ale co się stało z liśćmi z dołu latorośli?

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka
Witaj w dziale Uprawa.
Rzeczywiście schludnie i równiutko. Już na pierwszy rzut oka widać pieczołowitość w staraniach. Ładne urosły Twoje sadzonki. Będzie pień i ramię. Jak zamierzasz prowadzić krzewy? Royat czy Guyot?

Wstawiłem dużą literę w tytule tematu, w słowie "Łódzkiem".
(18-09-2020, 18:00)daniel.pomidor napisał(a): [ -> ]Schludnie to wygląda. Ale co się stało z liśćmi   z dołu latorośli?

Daniel kolega dopiero zaczyna. Jest pełen zapału i nadgorliwości (to nie złośliwość ;) ). Za 20 lat już nie będzie siły i tyle zapału.( A może się mylę? :nie: )
Dzięki za dobre słowa, liście ogłowione by drewniały, co do formy cały czas czytam i nie wiem czy R czy G. Za dwadzieścia lat to nikt nie wie jak będzie, jeśli będzie.
(18-09-2020, 20:11)bojmir napisał(a): [ -> ]Za dwadzieścia lat to nikt nie wie jak będzie, jeśli będzie.
Ja akurat wiem bo uprawiam winorośl już prawie 40 lat.
To, że uprawiasz 40 nie znaczy, że wiesz co będzie za 20
VanC. Nie czepiamy się. :) na prawdę ładnie jest. Koło domu każdy chce mieć piękny ogród a nie farmę.

Ja mimo tradycji rodzinnych uczę się czegoś codziennie. Stąd pytałem - i tu zaskoczenie znowu, nie wiedziałem że obrywanie liści poprawia drewnienie.

Co do zapału początkującego, energii, psiukaczy, meteopatów, historyków, histo-manów, geologów, mitomanów i innych gawędziarzy na tym forum mam swoje zdanie.

W każdym profilu osobowościowym doszukuję się czegoś ciekawego. A głowy mamy na karku po to by każdy po swojemu wyciągał wnioski. Myślę że ta różnorodność służy dyskusji i ogólnemu rozwojowi winiarstwa. Obyśmy kiedyś narzekali na przesyt informacji w tym temacie...

Jak myślę o potyczkach słownych na różne tematy to podziwiam kolegów że im się chce. Mi by się nie chciało nawracać całego świata na mój tok rozumowania. Ale cenię bo sam się dzięki temu czegoś dowiem.

Jedno jest pewne. Bardzo cenię wiedzę zgromadzoną tutaj i wasze rady/uwagi/komentarze nawe te krytyczne.

W sumie nie wiem czemu tu u nowego kolegi zebrało mi się na takie podsumowanie. Może to kwestia dwóch butelek sauvignon.blanc. Przenieście do spamu jakby co. :)

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka
Daniel nikt się nie czepia to było raczej uznanie i pewna zazdrość Cry , że ktoś ma tyle siły, zaangażowania  i animuszu żeby utrzymać krzewy w takim stanie a niestety z wiekiem i ilością uprawianych krzewów  to słabnie.
Przy takiej ilości można się zaangażować, tym bardziej że to domowy ogródek, pewnie na jakiejś parceli i przy kilkuset krzakach animuszu by było mniej.
Aż miło patrzeć. Uprawa świetnie wkomponowana w ogród/podwórko. ;)
A wiec jestem po odwiedzinach  po sąsiedzku winnicy Egretta .( 5km o de mnie). Bardzo sympatyczni i mili ludzie. Winka z Solarisa, Bianki,  Monarch zacne. W tym terenie odmiany najlepiej owocujące a, że za czerwonym nie przepadam na wiosnę dosadzam Solarisa ok 50 sztuk i po degustacji od Kojdera Souvignier Gris ok. 20 sztuk, wszystko na podkładce Borner.
Nie ma nic lepszego niż wizytacja winnicy, w tym samym Terroir + degustacja win w niej uczynionych...