Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino z Tarniny z czym połączyć?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień Dobry 
Nazbierałem dzisiaj tarnine po przymrozkach ( zapraszam do mnie na zbiory przy granicy ze Słowacją) 
Ale chciałbym ją pąłączyć z czymś jeszcze i tutaj moje pytanie 
Co dobrze komponuje się z tarniną ? Jaki owoc ? lub coś innego

Ps, jutro idę zbierać dalej to zrobie jakieś zdjęcia :)

post pod postem...

Nurtuje mnie kwestia fermentacji moszczu jak powinnienem się zabrać do tego...
Parzyć tarnine wrzatkiem ?
"Zamrożone owoce wrzucić do garnka i zalać 5 litrami wrzątku.
Po ostudzeniu do 50 °C dodać odpowiednią dawkę uwodnionego PektoFruit. Przeprowadzić proces enzymatyczny wg. Instrukcji. Potem moszcz przelać do zbiornika fermentacyjnego wyposażonego w rurkę fermentacyjną.
Zrobić syrop cukrowy z 2 kg cukru i 2 litrów wody i dodać do moszczu.
Po ostudzeniu do 30 °C dodać odpowiednią dawkę pożywki VINO ACTIVE i uwodnionych drożdże BLACKTHORN WINE YEAST. Wszystko bardzo dokładnie wymieszać i pozostawić do fermentacji." 

z koleji na wino.org mamy 
"woce należy przegotować w odpowiedniej ilości wody, płyn odcedzić, po ochłodzeniu zadać zaczynem drożdży winnych,"

Jak najlepiej to zrobić ?

Aha zapomniałbym posiadam tylko chyba drożdze bajanusy nadadzą się do tarniny ? czy lepiej kupić te blackthorn?
Z niczym. Samo tarninowe jest dobre! możesz goździka i cynamonu dodac, ale bardzo ostrożnie, ja bym robił czyste. Nie gotuj tarniny bo ci wyjdzie kompot ;).
https://wino.org.pl/forum/Thread-Wino-z-samej-tarniny
Hym a eksperymentowałeś z płatkami dębu może ? +tarnina
Chciałbym zrobić 2 nastawy jeden czysty i jeden jakiś eksperymentalny z dodatkami
Możesz spróbować z dębem, ale bez przesady. Tarnina sama w sobie jest dosyć garbnikowa :)
Spróbuj dozbierać dzikiej róży oraz głogu, i drugim nastawem skręcić w stronę jesiennego porto.
W tym roku mało dzikej jest a chciałbym 50l nastawić, jakie musiałbym przyjąć proporcje tarniny owoców w kg do dzikiej rózy ?
Głogu zbytnio nie widziałem ale jutro wyjde poszukać

Dziekuje za pomoc:)
https://wino.org.pl/forum/Thread-Portwai...gu-relacja

Tu masz wątek o takiej mieszance, wzorowałem się na nim i byłem bardo zadowolony :)