Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Rabarbar plus truskawka na początek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Często zadawane pytania początkujących winiarzy; z czego zrobić wino, jak zrobić wino.
Polecam ten filmik na YT,SPOKOWINO | Wino rabarbarowo - truskawkowe 2020
na początek wystarczy skopiować, osobiście robiłem kilka razy, sporo lat temu i byłem zadowolony.
Nie wiem czy to dobry pomysł. Hmm chyba, że takie w stylu sangrii.
Wszystko zależy od tego, jak wytrawnym jesteś winiarzem i jakie masz doświadczenie. Często ludzie pytają i piszą bo chcą od czegoś zacząć i na czymś popróbować. Teraz jesteśmy przed sezonem truskawka, rabarbar, więc można coś zrobić. A wino wiadomo jednemu smakuje bardziej innemu mniej.
Bardzo dziękuję za namiar. Dopiero raczkuję w świecie win, a perspektywa samodzielnego stworzenia napoju z własnych owoców ostatnio stała się dla mnie wyjątkowo kusząca. Może to dojrzewanie, bo wcześniej takich pasji nie przejawiałem :) Moje przygody ograniczały się do wizyty w Lidlu i kupna czegoś na wieczór. Teraz jest o tyle dobrze, że jest sezon na truskawki w pełni, przez co nie trzeba korzystać z mrożonek. Moja narzeczona bardzo lubi owocowe winka, więc przy okazji też trochę zaoszczędzimy :D
W moim regionie truskawki już się skończyły, jest za to dużo porzeczki i wiśni. Wino z wiśni jest ok, ale nalewka to zawsze mi wychodzi super premium. Robię taką trochę mocniejszą, około 45-50%alk, i w zimę jest super po obiedzie.