Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Korkowanie wina.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
wyczytałem w którymś poście o oddychaniu wina przez korek. No właśnie, jak to właściwie jest z tym oddychaniem, jest ono takie ważne, wręcz decydujące? Czy raczej posiada tylko marginesowe znaczenie dla jakości produktu finalnego? U naszych zchodnich sąsiadów w Niemczech ale i Francji coraz więcej propaguje się zamknięcia metalowe (lub sztuczne korki, ale o te mi nie chodzi), są one przede wszystkim tańsze i korzystniejsze wzgędem resursów natury. Nie piszę też o aspektach zwyczajowych, wiem że do dobrego wina naturalny korek pasuje jak frak i mucha do wieczorowego przyjęcia w w wyższych sferach, nie o to jednak pytam.
Pozdrawiam Gono.
Weź pod uwagę, że sztucznymi korkami i zakrętkami korkowane są odmiany do szybkiego spożycia. Jeśli spożywasz w ciągu roku to nie ma znaczenia czy wino oddycha. Ale jeśli wino ma leżakować w pozycji horyzontalnej to musi być już korek naturalny i to lity nie żaden aglomerowany. I oczywiście na butelce nie powinno być kapturka.
No, niby tak. Brzmi logicznie... Dzięki!