Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Muscaris dojrzewanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Pod koniec tygodnia zamierzam zebrać Muscarisa. Brix- 21-24, owoce  robią się bardzo miękkie. Krzewy trzyletnie, obciążenie, około 1,5 kg. W tym roku dojrzał wcześniej, w poprzednim podobne parametry osiągnął 19 września. Mimo sierpniowych deszczów nie miałem problemów z patogenami. W ciągu całego sezonu wykonałem, profilaktycznie tylko jeden oprysk siarką. Pozostałe odmiany też zdrowe, dzisiejszy pomiar Johaniter 17-21, Regent 19-21 , Pinot Noir 17-19, Zweilgelt 16-20, podobnie Rosler.
Masz bardzo dobre parametry Brix Muscarisa na ten rok. Przy wykonaniu tylko jednego oprysku zadziwiająca zdrowotność krzewów wszystkich odmian. Gratulacje.
A jak z pH i kwasowością Muscarisa. U mnie Brix Muscarisa 15,4; pH i kwasów nie mierzyłem bo przy tych parametrach nie ma jeszcze sensu. Jaki typ wina masz zamiar zrobić z Muscarisa?
PS Wino z Muscarisa w brew powszechnej opinii przy prawidłowej obróbce wychodzi bardzo dobre.
Kwasów nie mierzyłem, płyn jeszcze nie dotarł. W zeszłym roku zrobiłem pierwsze białe wino, wyszło 2,5l.Do Muscarisa 4 kg. dodałem 1,5 kg  średnio dojrzałego Johanitera (cały plon). Kwas moszczu był wysoki 8g/l, sendymentacja 12 godzin, potem fermentacja w temperaturze 10-14 stopni na drożdzach cryarome. Efekt mnie zaskoczył, wino wyszło wytrawne, świeże, takie miało być, ale kwasy były zrównoważone, aromaty czyste z dominacją muszkatu. W tym roku spróbuję powtórzyć przepis, okaże się ile w zeszłorocznym eksperymencie było przypadku.
  YAROME
Kwas 8 g/l w moszczu na wino białe jest bardzo dobry. Podczas fermentacji i po niej kwasy się zmniejszają. Ja miałem w 2020 kwasy w moszczu 8,5g/l. Ile masz krzewów?
4-letnie Regent-8szt. Pinot Noir-3. 
3-letnie Rosler- 8. Zweigelt-8. Muscaris-7. Johanniter -3.
2-letnie Muscaris -12. Rosler -12.
Na jesień przygotowałem sadzonki na własnych korzeniach, posadzę po kilkańaście sztuk, Regenta,  Johannitera i Zweigelta.
Z deserowych u mnie świetnie się sprawdza Super Extra, grona po 80 dkg ostatnie zjedzone tydzień temu. Kodrianka, bardzo smaczna, grona przestrzelone, ale wcześnie dojrzała, zostały resztki.
Na północ od mnie 37 km. i takie parametry, pogratulować. Mój Muscaris ma 17 brix. a Regent 15 brix. Tak że różnica jest kolosalna.
[attachment=35415][attachment=35416][attachment=35417][attachment=35418]Białe winogrona zebrane w sobotę.  Muscaris - 8,5 kg  wyszło 1,2 kg z krzewu. Johanniter - 3kg, 1kg z krzewu. Po sendymentacji zlałem 6,5l soku, brix 22, kwasów nie mierzyłem. Nastaw zaszczepiony drożdżami crayarome.