Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Kalkulator browin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. 
Jestem początkujący i to jest mój pierwszy wyrób.
Wszystko robię według przepisu z kalkulatora browin.
Wybrałem wino z 15kg wiśni i wybrałem opcję półsłodkie. Cały przepis w dolaczonych zdjęciach.
Wino nastawiłem w sobotę z pekto, drożdżami, pożywką i jedna z trzech części cukru. I tak jak w przepisie było podane po 24h wycisnąlem moszcz. 

I tu pojawia się moje pytanie bo wszędzie gdzie czytam to wino w miazdze powinno się fermentować dużej. 

I czy przez to wyciskanie nie zatrzymałem fermentacji?
Po wyciśnięciu widać że fermentacja wyraźnie zwolniła. Dziś mamy wtorek, wczoraj jak patrzyłem to dwutlenek wydostawał się co 2-3 sekundy.
[attachment=36392][attachment=36393]
Z tego co czytam od Ciebie, widzę że nie masz żadnego doświadczenia w wyrobie wina. Bardzo dobrze że rozpocząłeś od konkretnej instrukcji, trzymaj się tego schematu a będzie dobrze. Niczego nie modyfikuj na teraz, na próby i doświadczenia przyjdzie jeszcze czas. Naukę wyrobu wina człowiek uczy się wiele lat. Opis winifikacji zajmuje cała książka, trudno więc opisać to dwoma zdaniami. Osobiście robiłem wino z wiśni i dodawałem 30%wody do całości, aby obniżyć kwasowość soku.
Dziś po pracy przestało całkiem pracować. Popełniłem błąd na początku ponieważ nie zmierzyłem cukru, dopiero dziś wyposażyłem się w cukromierz i okazało się że w moszczu jest tylko 5blg.
Dodałem ok.1,5kg cukru i teraz wskazuje 14blg. Po ok. godzinie wino znów zaczęło pracować.

Czy taka ilość blg jest ok w 4 dniu fermentacji ? Czy powinienem mieć więcej ? I przy jakiej wartości cukru dodać kolejną porcję ?
Nie znając początkowego Bllg dodawanie kolejnych partii na oko jest ryzykowne bo możesz zostać z słodkim ulepkiem. Jak już to dodawaj cukier małymi partiami np 50 g/l gdy Bllg spadnie od 0.