Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino za słodkie, pomocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jestem początkującym domowym winiarzem. Już na pierwszy raz zespołem wino. Wino nastawiłem z około 25litrow owoców (maliny truskawki winogron) i około tyle samo dodałem wody. Do wina zamiast drożdży dodalem 6L piwa marki Żubr, szwagier robi w ten sposób od lat i wino się nie psuje, ale po latach jest ciężkie na żołądku zaledwie po pół lampki wina. Na początku dodałem na start około 6kg cukru i czekałem aż skończy pracować i pruba, 0 słodyczy to trza dodać dodałem kolejne 4kg, w sposób wymieszania cukru z winem, puściłem około 10L wina i wymieszałem z nim cukier. Teraz pojadę po bandzie! Kolejno doczekałem az wino przerobi i próbuje, zero słodyczy, kolejne dodawanie, ale przesadziłem zdrowo bo dodałem aż 14 kg i do tego odsedzilem owoce, wino przed dodaniem masakrycznie ilości cukru było gorzkie a ja chciałem uzyskać delikatnie wyrazisty smak owoca w winie, bardziej nalewce. Łącznie po całym procesie dodawania cukru i piwa odsedzaniu wyszło mi równe 45L tego soku. Mam miernik do wina czyli cukromierz oraz w ten sposób oblicza się zawartość %. Ale moja menzurke wypycha poza skalę z probówki. Całość stoki w balonie koło ciepłego kominka już jakieś 2miesiace i nie mam pojęcia co zrobić żeby uratować nalewkę)wino. Za dużo jest dla mnie w internecie sposobów żeby się podjąć bez konkretnego doradzenia co zrobic by uratować jeśli się da.
Żonka chwali bardzo piękny kolorek jaki uzyskałem ale nie jest to trunek który chciałem uzyskać by fajnie moc zaserwować do obiadku.

PROSZE POMOZCIE JESLI JEST TO MOZLIWE???‍?