Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Co sadzicie o tym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem, niedawno wymyslilem swoja wlasna etykiete na wino, i chcialbym sie dowiedziec co Wy o tym myslicie, czekam na wszelkie sugestie i pomysly, pozdrawiam
Hmm pomysł ok, ale ja bym zrobił większy ten dworek i obramowanie na całość, do tego wywal koniecznie te linie bo przeszkadzają w oglądaniu !
Pozdrawiam Piorun
hmm, obramowanie, pobawie sie jutro, natomiast linie sa w rzeczywistosci po wydrukowaniu praktycznie niewidoczne, wygladaja ja "znak wodny", zostawie je
PreMo: a mozesz mi wyjasnic tajemnice rocznika :glupek:
BTW: etykietka bardzo ciekawa.. :)
Shron: nie bardzo rozumiem o co pytasz z tym rocznikiem,
wydawalo mi sie ze na butelce powinien byc oznakowany rok podukcji
chyba juz wiem, wlasnie dokonuje zmian
po malej przerobce:
Hehe. Chodzilo mi o to ze juz teraz wiesz ze bedziesz mial w 2005 roku wino 13% slodkie. Przewaznie robi sie etykietki do tylu...
PS. Bez slowa rocznik wyglada moim zdaniem ciekawiej...
Edycja po chwili: Mea culpa. Nie zauwazylem ze jest tam 18%, a nie 13%, no i napis Porthe, zostal jakos przezemnie pominiety :glupek:
:cool: to wrsja robocza z wstawionymi przykladowymi danymi, okarze sie na jesien co bedzie, a bedzie duzo:slinka::chytry:

Skrzych

Cytat:Wysłane przez PreMo
okarze sie na jesien
Ło matko, a za co chcesz je karać:pytajnik:

Krzysztof
no no bardzo ciekawa jednak ja bym jakos ten dworek obramował lub cosik :) sam nie wiem co bym zrobił ale bym zrobił tak że bym zrobił aż bym zrobił :uczen: :fajka:
BTW: jakiej czcionki uzyles?
ShRon: czcionka to :English111 VivaceBT, jak chcesz to podaj maila to Ci przesle
Cytat:Wysłane przez AramiS
no no bardzo ciekawa jednak ja bym jakos ten dworek obramował lub cosik :) sam nie wiem co bym zrobił ale bym zrobił tak że bym zrobił aż bym zrobił :uczen: :fajka:

Prubowalem obramowac, ale kiepsko to wyszlo, caly pic polega na tym ze lepiej wyglada bez ramki, te linie sa tak malo widoczne ze nie przeszkadzaja, a jednoczesnie daja fajny delikatny efekt.
ponieważ wiadomo, że port jest winem słodkim, to poza nazwą i % nie dawałabym dodatkowych informacji, że gronowe, że słodkie ...

bardzo mi sie podoba :big:
Cytat:Wysłane przez Skrzych
okarze sie na jesien
Ło matko, a za co chcesz je karać:pytajnik:

Krzysztof

Skaranie boskie ztom gramatykom.
Cytat:Wysłane przez AramiS

Prubowalem obramowac, ale kiepsko to wyszlo, caly pic polega na tym ze lepiej wyglada bez ramki, te linie sa tak malo widoczne ze nie przeszkadzaja, a jednoczesnie daja fajny delikatny efekt.

Pruba mikrofonu, pruba mikrofonu, pruba mikrofonu...
a sie czepiacie:):rotfl:
Tacy juz jestesmy. Regulamin mowi, zeby zwracac uwage na czystosc jezyka. To nie jest czepianie sie, tylko zwracanie uwagi na bledy i na ogol z humorem. Trzeba troche popracowac nad soba, a bledy najczesciej wynikaja z pospiechu. Take it easy. Pozdr.
Dobra, sorki, postaram się poprawić...:):ksiazka:
a według mnie jeśli ktoś jest tak wyczulony na pisownie to powinien używać także polskich znaków no bo w końcu to też się źle czyta, np. zżź a w wydaniu Pigwy to by było zzz, no i jak by nie było to zwykły błąd nie używać kresek ani kropek

"dziwnie brzmi ten wyraz co: zwracajmy uwage na cystosc jezyka"

i nie tłumaczcie się że to spowodowane tym że w wielu programach poprostu nie wolno używać polskich znaków i tak jesteście przywyczajeni.
bo jak macie sami zamiar pisać źle to nie zwracajcie innym uwagi

Skrzych

Aramis, kochanie moje, weź poprawkę na to, że Wielce Szanowny A W Sprawach Winnych Nieomylny (w skrócie WSAWSWN :big: ) Pigwa nadaje zza wielkiej wody, więc pewnikiem ogonków u nich brak... :(
Dyskusje o tym były - konkluzja jest taka, że brak ogonków tolerujemy, zaś błędy orto potępiamy (ale łagodnie...)

Krzysztof
Dzieki ci Krzysztof za obrone. Istotnie nie mam tu kreseczek i ogonkow. I do tego musicie sie przyzwyczaic. Ja tez dostaje od was strasznie nieczytelne E-maile wlasnie dlatego, ze uzywacie tych ogonkow, a moj komputer przetwarza je na nieczytelne bohomazy. Z trudem, ale jakos radze sobie z odczytywaniem, to mysle, ze i wy sobie poradzicie. Forma tego, co pisze nie wynika z nieznajomosci, badz lekcewazenia jezyka polskiego tylko z przyczyn technicznych. Moglbym wprawdzie pisac po angielsku, ale jak wielu moglo by zrozumiec? To chyba bez sensu. Pozdrawiam
w takim razie przyznaje się do błedu gdyż całkiem o tym zapomniałem i przepraszam jednak są tacy co mieszkają w polsce i owych ogonków nie używają
AramiS: Temat ten byl juz walkowany...
Nie jestesmy wyczuleni na pisownie - jak piszessz, tylko dbamy o zachowanie chociaz minimum czytelnosci. Pisanie postow z bledami, wprowadza u czesci osob wsteczny analfabetyzm (np. u mnie), szczegolnie u tych, ktorzy sa wzrokowcami...
Co do ogonkow, to czesto ich uzywanie moze spowodowac wieksza nieczytelnosc postow, nic ich czytelnosc. Jezeli uzywamy ciagle tego samego kompa to ok, ale jezeli piszemy z roznych komputerow, a w dodatku czesto z zupelnie roznych systemow operacyjnych, czy przegladarek, to niejednokrotnie wyslemy posta ze zlym kodowaniem...
Tak przynajmniej jest uniwersalnie...
Jednakze, jezeli komus bardzo to przeszkadza to moge zaczac uzywac ogonkow...
Stron: 1 2