Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jak zepsuć Anke
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Postanowiłem samemu sprawdzić czym różni się miód sycony od niesyconego i nastawić oba w 5l. baniaczkach. Użylem miodu lipowego z dodatkiem gryki,ankę spokojną (czyli C,jeśli się mylę proszę poprawić) kupiłem w http://www.anka.pl/.Oba miodki trójniaki.
Drożdże 2x5g/5l przygotowałem w/g przepisu producenta,czyli wsypałem do wody o temp.40 C.Po 20 min temp.spadła do 30 C.Dodałem je do obu nastawów po połowie,miodek sycony wystygł do 30C,niesycony był ok.20 C.Oba solidnie napowietrzone.BLG w granicach 35.Postawiłem je w temp.25 C w pomieszczeniu.
No i Teraz efekt po 24 godz:
Nastaw niesycony rozpędził się do bulknięcia raz na 4s
Nastaw sycony nie żyje
Oprócz wyższej temp.syconego nastawu nie przychodzi mi do głowy żaden pomysł.Może ktoś ma bogatsze doświadczenia? Gdyby to były osobne paczki drożdzy, pewnie bym na nie narzekał,ale zrobiłem je w jednym naczyniu wiec mam pewność,że coś sam sknociłem,ale co?
drozdzom chyba nic nie zrobiles bo wszystko wykonałes tak jak trzeba. Poczkij trochu moze sie ten drugi obudzi. Może nieszczelny jaki korek?
a pozywke dawales? bardzo wazna jest.
a jesteś pewny, że ten sycony miał temperaturę 30 stopni?
Może był zbyt ciepły jeszcze i zabiłeś drożdze.
Poczekaj jeszcze dobę...zobaczymy.
Pożywkę oczywiście dałem,też 5g. na 5 l.
Teraz po trzech dobach ten pierwszy puka 3 razy na sekunde,a drugi,coś tam się ledwo rusza.może raz na 6 minut bulknie,nie mam siły tyle czekać.Sycony miał na pewnio 30 stopni,wszystko robiłem z termometrem.

Jarek
czyli wszystko bedzie ok :)
chyba nie, bo nic się nie zmienia.
Dodam jeszcze raz drożdży

Jarek
Cytat:Wysłane przez jarecki28
kupiłem w http://www.anka.pl/.
Jak jest z realizacją zamówienia z tej firmy?
Jakie ceny,ile czasu czekałeś?
Najpierw napisałem tutaj:
(Zamówienia prosimy przesyłać na adres: biuro@mcvin.com )
ale nawet nikt sie nie odezwał
w ance dostałem odpowiedź na następny dzień.
zamówiłem 2x drożdże spokojne
2x pożywka
całośc z przesyłką kosztowała 19 zł
płatne przelewem
szło pocztą 6 dni

Jarek
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz:)