Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: -1blg ? czworniak, ziolowy, zaostry smak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mam czwórniak z 05.01.27 czyli niespełna 4 tygodnie, zbiera się juz osad na dnie, blg jest poniżej 0 (?), smak jest ostry, kwaśny i mało przyjemny dodałem za dużo ziół ale może się jeszcze zharmonizuje trochę.
Zastanawiam się nad dodaniem cukru albo miodu żeby był trochę słodszy, czy warto?
Poza tym nie czuć za bardzo alkoholu, biorąc pod uwagę początkowe blg 28 to powinien mieć jakieś 18 alk., ja oceniam na jakieś 14 (ale to może być subiektywna ocena).
Jak zamieszam pożądanie to jeszcze bulka sobie(dosc mocno, ale krotko), czy fermentacja jest skończona?
Ja bym przede wszystkim dosłodził, miód czwórniak 18% nie może smakować dobrze (dosłódź po zlaniu dobrym miodem).
Co do zawartości kwasów to jeśli słuchałeś Cieślaka i pochodnych, to masz pewnie przesadzone.
Jak dosłodzisz to rozcieńczysz zarówno kwas i alkohol, miód powinien się bardziej zharmonizować (czwórniak powinien mieć około 12% alkoholu).
Co do ilości ziół to łatwo przesadzić, potrzeba naprawdę niewiele.