Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Stało się!!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
11 marca w godzinach wczesno popołudniowych uruchomiliśmy wreszcie portal SWiMP, którego immanentną częścią jest nasze forum. Zamiana przebiegła bez większych kłopotów.

Wielkie podziękowania dla obu Grzegorzy - Grega i gsapijaszko.:szampan::szampan::szampan::szampan::szampan::szampan::szampan::szampan::szampan::szampan:
:) Miłe zaskoczenie po wybraniu znanego mi adresu. Podoba mi się.
Mnie toże się podoba, ale ciekawe czemu butelka na zdjęciu przy logo jest na zakrętkę, a nie korkowana... :hahaha::diabelek:... niedopatrzenie czy świadomy zabieg? na mój gust to szyjka od sangrii, chociaż nie, bo tamte są z zielonego szkła, ale obydwie mało 'winiarskie'...:helo:
No, wygląda nieźle:brawo: Tym bardziej że mistrz Cieślak, przy całym szacunku, już dawno mi się opatrzył. A nie wprowadzilibyście dodatkowo bezpośredniego wejścia na index i w ostatnie posty?
A nie możesz sobie skonfigurować pzregladarki na: www.wino.org.pl/forum? Włączasz ją i od razu omijasz witryne. Aczkolwiek tam beda sie pojawialy wreszcie njusy :)
Inna sprawa to to, żeby forum otwieralo sie w nowym oknie raczej chyba...
Czy to jest rozwiązanie docelowe, żeby działy przekierowywały prosto na forum, czy też z czasem w poszczególnych działach pojawią się artykuły?
Ta butelka z gwintem rzeczywiście nieszczególnie wygląda, choć dla mnie raczej pod brandy czy inny koniak podchodzi.
Z czasem przekierowania będą się zamieniały na podstrony z artykułami opracowywanymi przez członków SWiMP.
Na razie najważniejsze było zamienienie dotychczasowego serwisu na rozwiązanie portalowe. W starym choćby newsy były juz oldies, a nikomu nie chciało sie w tym grzebać.

W każdym razie stara strona będzie też dostępna. Choćby dlatego, żeby oddać honor jej autorowi - Zigmunto.

Jak mówimy: To przez niego wszystko się stało. Całe nasze środowisko jest jego dziełem. Szkoda, że tak rzadko do nas zaglada...
Cytat:Wysłane przez Jeż
A nie wprowadzilibyście dodatkowo bezpośredniego wejścia na index i w ostatnie posty?

Co znaczy ,,na index''? Po prawej w menu jest link do strony głównej forum. Link do ostatnich dorobiony.

G.
Cytat:Wysłane przez kopyr
Czy to jest rozwiązanie docelowe, żeby działy przekierowywały prosto na forum, czy też z czasem w poszczególnych działach pojawią się artykuły?

Jak zainteresowani się zbiorą i coś napiszą, to będzie. Póki co -- na forum.

Cytat:
Ta butelka z gwintem rzeczywiście nieszczególnie wygląda, choć dla mnie raczej pod brandy czy inny koniak podchodzi.

To ja poproszę o zdjęcia, najlepiej pasujące kolorystycznie do logo Stowarzyszenia.

G.
Cytat:Wysłane przez Witek
Inna sprawa to to, żeby forum otwieralo sie w nowym oknie raczej chyba...

Done.

G.
Cytat:ale ciekawe czemu butelka na zdjęciu przy logo jest na zakrętkę, a nie korkowana...
Ludzi ale wy się detali czepiacie. Staroświeccy jesteście nie wiecie że technika idzie do przodu i teraz wino się zakręca albo korkuje szklanymi korkami no ewentualnie silikonowymi :D.
A tak w ogóle na pierwszy żuto oka dosłownie rewelacja 100% profesionalizmu do starej strony to nawet nie ma co porównywać. Gratulacje dla autorów. :pijemy:

Aby nie było za pięknie brakuje mi troszkę nuty winoroślowej. Choćby niewielki mały krzaczek niewielki listek czy jedno malutkie grono ;)
Cytat:Wysłane przez Mariusz
Ludzi ale wy się detali czepiacie.

To teraz dopiero będzie czepianie :diabelek:

Cytat:Wysłane przez Mariusz
A tak w ogóle na pierwszy żuto oka dosłownie rewelacja

A co to takiego "żuto" :niewiem:
Nieźle, całkiem nieźle :szampan:, aczkolwiek ta fotka bardziej pasowałaby do Stowarzyszenia Miłośników Destylatów...
No dobra, musiałem się do czegoś doczepić :polewam:
A mnie się nie podoba :/ jednak strona domowych winarzy to była winiarzy i miała swój klimat a teraz wygląda jak jakiś komercyjny serwis poprostu kupa biurokracji
Popieram Aramisa stare forum było niezależne.
Mam też pare uwag co do samej strony. Nie ma takich odnośników jak na starej np. do przepisów szczegółowych itd. wbrew pozorom często na nia zaglądałem. Wiem że jest odnośnik do starej strony ale to juz nie to samo (chyba ze sie myle). Ogólnie jestem przeciw nowej stronie oraz wchłonięciu forum przez stowarzyszenie.
Chociaz samo stowarzyszenie nie jest dla mnie czymś złym.
Przepraszam o jakim "starym forum" mowimy? :o
Aramis: to jest wersja "na szybko", zeby stowarzyszenie moglo normalnie funkcjonowac. Moim zdaniem strona jest bardzo ladnie zrobiona, ale o gustach sie nie rozmiawia. Jezeli masz jakies wskazowk, pomysly - zapraszamy...
Piekarz: przeczytaj pare postow wyzej. Wszystko bedzie ladnie uzupelnione jak tylko pozbiera sie artykuly...
Co do odnosnika to z tego co mi wiadomo to jest to w 100% strona oryginalna, tylko czolowka sie zmienila ;)
r
Cytat:rOgólnie jestem przeciw nowej stronie oraz wchłonięciu forum przez stowarzyszenie.r
Mozesz uzasadnic co masz na mysli?
Pragne przypomniec ze przez pewien okres forum dzialalo niewiadomo jak i gdzie - moglo byc w kazdej chwili skoswane. Zigmunto sie strona nie zajmowal od 2003r, a art.pl mogl w kazdej chwili usunac konto...
Cytat:Wysłane przez ShRon
r
Cytat:rOgólnie jestem przeciw nowej stronie oraz wchłonięciu forum przez stowarzyszenie.r
Mozesz uzasadnic co masz na mysli?
Pragne przypomniec ze przez pewien okres forum dzialalo niewiadomo jak i gdzie - moglo byc w kazdej chwili skoswane. Zigmunto sie strona nie zajmowal od 2003r, a art.pl mogl w kazdej chwili usunac konto...

I chwała za to żeście utrzymywali strone i forum, ale to nie znaczy że teraz na tym forum ma się głównie opierać strona SWiMP gdyż forum jakby nie było należało i należy do strony dobrze wszytkim znanej niezwiazanej z tym stowarzyszeniem. :ysz:
Ja bym rozumiał to tak, że zostało załozone stowarzyszenie, zrobiło swoją niezalezną stronę, swoje niezalezne forum, i conajwyżej w linkach podało jako sewis zaprzyjaźniony strone niegdyś znajdujaca się pod adresem www.wino.art.pl
Shron nie jestem zadowolony z przejecia forum przez stowarzyszenie niby nic mi dotego ani nie bylo to moje forum ani nie naleze do stowarzyszenia, poprostu wyrazielm swoja opinie. Wolałem jak forum dzialało niezależnie od stowarzyszenia. Ciesze sie i dziekiuje wam zescie sie zajmowali forum ale to ze zgineło by gdyby nie należało do SWIMP mnie absolutnie nie przekonuje duzo jest forów w necie które nie należa do żadnego tworu a funkcjonują i to całkiem nieźle. Poprostu wino traktuje jako moje hobby nie potrzebne mi do tego stowarzyszenie. Czy przez te pare lat jak pisałem na forum moje wino stało sie gorsze bo nie należało do stowarzyszenia ?? Nie, wprost przeciwnie wiele sie nauczyłem i mogłem wymienic poglądy z wieloma ludzmi.
Odkąd jednak zaczeła sie cała machina zmian na forum to juz nie jest to samo co było gdy sie zapisywałem jakieś 3 lata temu.
A jeżeli juz tu tak sobie pisze to chciałbym tez poruszyć sprawe Michala. Nie wiem jakie były szczegóły jego usunięcia jednak nie postępuje sie w ten sposób z długim adminem naszego forum aby nawet go nie powiadomic o tym że pozbawiacie go jego funkcji.
Może takie mam tylko wrażenie ale to wszystko zaczyna przypominać wielka polityke :(

Imperialistycznym zapędom stowarzyszenia mówimy głośne NIE!!!! :)

Acha i nie rozumie co znaczy "jak sie pozbiera artykuly" przeciez one juz sa - na starej stronie

I prosze nie myślcie że jestem przeciw SWIMP poprostu jestem przeciw jej decyzji przejęcia forum.
Witam wszystkich na tym forum.

Piszecie coś o nowej stronie a u mnie nie działa pod adresem htto://www.wino.org.pl - zgłasza się strona główna, ale link http://www.wino.org.pl/frames/index2.htm już wyświetla nie ma takiej strony ?

Czy ktoś mołby mnie oświecić jaki jest nowy adres strony ?

Działa u mnie link http://wino.krypton.pl/frames/index2.htm, ale to jest stara strona i nic na niej nowego nie ma.
zamiast htto://www.wino.org.pl
sprawdz http://www.wino.org.pl powinno pomoc ;)
Niestety ShRon "htto://..." to czysta literówka, ale niestety nie działa adres http://www.wino.org.pl poza główną stroną, bez względu na to czy klika się na obrazek czy klika się na słowo "WEJŚCIE" Gdybyś uważnie przeczytał ten post sam zorienowwałbyś się, że to jest literówka. Napisałem wyraźnie, że nie działa link http://www.wino.org.pl/frames/index2.htm a to jest link spod obrazka i słowa "WEJŚCIE".

Myślę, że przed umieszczeniem odpowiedzi na mojego posta powinieneś najpierw sprawdzić czy strona działa prawidłowo.

Nieuważne czytanie forum niestety jest sporym mankamentem, często ludize odpowiadają na posty innych nie do końca rozumiejąc pytania, ot tak byle by coś napisać. Wiem, że jestem nowym członkiem tego forum, ale przeczytałem je dość dokładnie, a także stronę http://www.wino.org.pl/frames/index2.htm, całą zawartość starej strony mam na dysku lokalnym, ale chciałbym zapoznać się z treściami nowej strony, o której tu piszecie.

Forum przeglądam od jakiegoś miesiąca, a brak mojej rejestracji wynika z pewnego punktu w regulaminie, który nakazuje po rejestracji w ciągu 7 dni napisać jakiegoś posta. Dla mnie na początek wystarczało samo czytanie forum. Uważam, że jestem zbyt mało doświadczonym winiarzem, żebym udzielał rad innym. .... więc czytam, czytam, czytam.... i staram się nie zadawać głupich pytań !!

Skrzych

Cała strona Zigmunto jest cały czas dostępna TUTAJ

Krzysztof
A w poniedziałęk powinna być dostępna bezpośrednio ze strony głównej.
Czyli będzie wejście na podstawy technologii, przepisy szczegółowe itp. ??? Bo ja przeglądanie strony zacząłem od szczegółowej analizy przepisów i porównywania ich z moją dotychczasową wiedzą.

Powiem wprost. Stowarzyszenie ok. ale bardzo zależy mi (i nie tylko mnie) na możliwości przeglądania przepisow szczegółowych co i rusz uaktualnianych o jakieś kolejne wynalazki i proszę mi nie mówić, że jest to zbędna informacja, bo tak nie jest. Znam takich winiarzy, którzy na forum nigdy nie zajrzeli ale przepisy szczegółowe i inne ważne informacje są ich źródłem wiedzy, do której regularnie zaglądają, a nowi użytkownicy też powinni mieć taką możliwość.
ZWIREK, ponad wszelka watpliwosc stara strona w wersji zahibernowanej bedzie dostepna z poziomu glownej strony, a ponadto w blokach: WINO, MIODY PITNE, WINOROSL, NALEWKI i KULINARIA beda sie pojawialy nowe rzeczy tworzone przez czlonkow stow., jak i przez wolontariuszy z nami wspolpracujacych.

Nadmienie, ze na dotychczaswej stronie macierzystej znajduje sie nieco przepisow nieco archaicznych - dotyczy to win gronowych, ktore za Cielakiem autor poleca robic jak owocowe - z dodatkiem wody. Przy obecnym stanie wiedzy i mozliwosciach technologicznych amatorzy moga juz robic wina sposobami zblizonymi do profesjonalistow.
Stron: 1 2