Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Różne pożywki dla drożdży winiarskich
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znalazłem stronkę na której opisane są różnego rodzaju pożywki dla drożdzy winiarskich.
Nie miałem nigdy styczności z takimi, a więc chciałem sie troszeczkę dowiedzieć jeśli ktoś miał stycznosć z takimi wylazazkami.

Proszę o wszelkie informacje.

Oto adres stronki:
http://www.ake.com.pl/subpage.php?id=pozywki&s=3
Wysłałem już im zapytanie na temat ceny i ilości fosforanu diamonowego, ponieważ uważam, że to najbardziej wszystkich zainteresuje.

Inne wymyślne RZECZY jakie produkują to:
ACTIVIT
ATTIFERM
BIO INTEC

poprawilem ten byk. pozdrawiam TWM
pewnie mniej jak 0,5 kg nie sprzedają. :(
Najdoskonalsza pożywka, jakiej zdażyło mi się używać (i już tylko tej używam) to Fermaid. To, co dzieje się z nastawem po dodaniu tej pożywki (i oczywiście odpowiednich drożdży) jest nie do opisania! Dymionki zaczynają niemal skakać!
W jakiej cenie i gdzie taką pożywkę znalazłeś.
Jeśli działa tak znakomicie to warto by spróbować.

Podaj jakiś adresik gdzie można o niej poczytać i może zakupić.
Zapewne można ją zakupić od forumowego kolegi o wdzięcznej ksywie Dzidek. Wyślij mu PW i zobacz czy ma na składzie.
albo tu: AN.KA jezeli większe ilości.
Z tego co się orientuję, Dzidek jest w stanie dostarczyć tanio i skutecznie praktycznie każde ilości fermaidu. Ale to już z nim należy się kontaktować bezpośrednio.
Mam jeszcze takie pytanko jakich drożdży używacie.
Takich specjalnie wyselekcjonowanych (Burgund, Tokay, Madera....), czy jakis innych specyfików.

Jeszcze jedno:
Co leprze drożdże suche czy płynne??
A my mamy do Ciebie pytanie - czy korzystałeś z przycisku "szukaj"?
Bo o drożdżach pisaliśmy wiele. Pisaliśmy ktore lepsze, jakiej marki itp.
O drożdżach to za duzo nie szukałem. Fakt zaraz lukne.
Można łączyć pożywki tzn. dać pożywkę secalum oraz pożywkę max do drożdży winnych (obie firmy multimex) ??
Może nie do końca na temat zacznę, ale widzę że rozmawiacie tutaj o pożywkach więc może ktoś mi pomoże rozwiązać zagadkę.
Otóż przez pomyłkę dodałem pożywkę nie do tego balonu co powinienem. To było ok. 2g pożywki, którą dodałem do 10l przerobionego wina. Z tego co pamiętam na opakowaniu pożywki było że jest ona bardzo szkodliwa i teraz się zastanawiam co z tym winem. Przecież skoro drożdże już tam nie pracują, to czy pożywka nie będzie szkodliwa dla przyszłych degustatorów?
Alkohol w tym winie jest bardziej szkodliwy :diabelek:
Najwyżej uprzedź gości trunkujących się tym winem aby przez 2-3 dni nie zażywali (jak zażywają) witamin ;) To się im wyrówna.
A jak co, to najwyżej będą mieli większy apetyt jak drożdże po dodaniu pożywki :D

- oczywiście żart
Chyba nie popadają jak muchy :lol: najwyżej będą szły im bąbelki górnym otworem :lol: żarcik
Ja dałem do swojego winka białego chyba białe wyjdzie :) pożywkę Nutriferm START, pożywka wieloskładnikowa, dałem 5g na balonik 15ltr. :tancze:
a co jak damy 2x / 3x / 4x wiecej pozywki niz w instrukcji. jakie są nastepstwa

ja uzywam pozywki COMBI

Liptonek18 - NA TYM FORUM PISZE SIĘ PO POLSKU - tata1959
Odpowiedź masz kilka postów wyżej. Co innego gdybyś piro przedawkował x4.

PS. Nie wiem jak na tym forum ale na innych czerwony kolor (lub inny niż biały) czcionki w postach jest zarezerwowany dla adminów/modów. Jeśli nie robi Ci to problemu to lepiej pisz jak inni.

Edit: Od razu lepiej;).