Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: co zrobić z fig???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam nadzieje zę w tym miejscu mogę się tak zapytać... a mianowicie mam z 2kg fig i co moge z nich zrobić- nie licząc nalewki. Czy widzicie jakieś zastosowanie dla nich, bo tak leżą i się marnują. Dodam że są one suszone i popryte chyba cukrem ich naturalnym...:helo:
ja bym zeżarła.......:big:
A poważnie, klaruje mi sie żytnio - figowe, uważam, że jest całkiem godne polecenia.

(Choć zeżarłabym też poważnie. Fig, pleśniowego serka i tiramisu pożeram każdą ilość) :chytry:
Zdecydowanie winko . Możesz połączyć z ryżem lub innym zbożem.
Próbowałem niedawno figowego młodziutkiego było nieco "mało konkretne" ale wyczuwało sie figę (bez maku).

Megana- zapomniałaś o cynamonie.... :hahaha: kurcze chyba wiosna idzie bo koleżanka nam sie robi yhym głodna:pijemy:
Podobnie jak Megana bardzo lubię figi (chociaż daleko im do świeżych oj daleko) i te marniutkie 2 kg zaliczył bym w jakieś 3-4 wieczory .:jezor:
@Tequila, no bo to sie tak pogryza i nawet człowiek nie zauważy jak zeżre :chytry:
@Winopijco - a akurat figi mi sie z cynamonem nie kojarzą. Ani żytko też nie. Jednak cynamon tylko do świeżych, krajowych owocków :P
a ja uwielbiam figi ale ........ ściągać . POLECAM ! :jezor:
hmm w sumie to fig nigdy nie jadłem bede musiał spróbować, ale za to ściągałem :co_jest:.
Mam w balonie klarujące się winko z ryżu, więc może coś z tego da się połączyć???
Cytat:Wysłane przez Bagiusz
a ja uwielbiam figi ale ........ ściągać . POLECAM ! :jezor:
Bagiusz :spoko::spoko: jak się uporasz z figami popróbuj na stringach :diabelek:
A ja lubię jak są już ściągnięte :) co często ma związek z winem, niekoniecznie figowym.
Bagiusz jak się uporasz z figami popróbuj na stringach

hm...... wino na stringach:cool: że tak powiem tentego zdejmować stringi- ok
ale zeby je zlewać znad osadu :cool: a może ja dziś zmęczony jestem....
takie wino "stringowe" to dopiero musi miec moc bo i słodkie i wytrawne jednocześnie
Czyli z gatki wynika że nikt nic ciekawego do powiedzenia nie ma... na temat fig jako owocu. Szkoda bede kombinował samemu. Skutki opisze ale to za jakiś czas...
GATKI? to przez te skojarzenia z stringami?:chytry:
No jak nikt nic ciekawego? Jasno wynika, że figowe niezłe jest a moim zdaniem najlepsze z żytem.
Bez cynamonu:jezor:
Ok z żytem ale gdzie ja je dostane i to o tej porze roku...:P Jak nie to zrobie samo figowe i połącze z ryżowym . Zobaczymy co wyjdzie :)
Ja kiedyś połączyłem figi z suszonymi śliwkami i daktylami.Winko wyszło pierwsza klasa.
na każdym bazarze jest dyżurna buda z wszelkim ziarnem dla ludzi i ptaszków. Pora roku nie ma nic do tego....
Cytat:Wysłane przez Adamu_1
Ok z żytem ale gdzie ja je dostane i to o tej porze roku...:P Jak nie to zrobie samo figowe i połącze z ryżowym . Zobaczymy co wyjdzie :)
Jak niedostaniesz na targowisku to udaj sie do .... sklepu wędkarskiego- dobre sklepy wedkarskie oferują na wagę większość gatunków zbóż:polewam:

ale to zboże w figach bądź stringach może nieco uwierać :diabelek: