Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Mamy początek sierpnia... Z czego teraz zrobic dobre i niedrogie wino ??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
maliny drogie, przynajmniej u mnie :kwasny: . Za to porzeczka czerwona kolo 60gr, jeszcze mozna czasem znalesc; doskonały surowiec na wino, tak na marginesie. :slinka:
moonjava gdzie w krakowie porzeczki po 60 gr, a tak poza tym to witam po dłuższej nieobecności.
Troche trudno mi uwierzyć, ze komus chce sie zbierac porzeczki za 60gr.... Checiaz doskonale by sie skomponowały z moim niedawno nastawionym winkiem z wisni :slinka:
mea culpa - "u mnie... pod Krasnymstawem" :big: Nie wiem jak w krakowskim ale na lubelszczyznie porzeczki obrodziły elegancko, prawie w kazdym nastawie mam kilkanascie % czarnej :) Ale za to wymarzła wiekszosc wisni, a to co zostało było albo robaczywe albo zaplesniane. :(

ps. znam ludzi którzy zbierali za tą cene porzeczki do skupu.

ps2. witam równiez, przed kolejną dłuższą nieobecnoscią.
HEH ja zdąrzyłem nastwić czarne porzeczki - prawie miesiąc temu i mam się z czego cieszyć bo zapowiadają się niesamowicie. Teraz za jeżyny się wezmę, chyba że jeszcze kilka jagódek się uchowało. Jakiś tydzień temu w borach tucholskich by nazbierać 1 kg jagód trzeba było poświęciś jakieś 20 min, czyli koszty nieduże. A jeżyny wówczas były jeszcze zbyt zielone
Stron: 1 2