Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: miody owocowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Czermcha??? Co myślicie o miodku z sokiem z owoców czermchy?
Witam.
A masz czeremche pospolitą czy import zza oceanu?
Owoce im później zebrane to mają mniej goryczy.
Eksperyment może być ciekawy, między innymi ze względu na kolor owoców. Jest chyba intensywniejszy niż u dzikiego bzu czarnego. Po wyklarowaniu w szklanym kielichu powinien wyglądać przepięknie. Ja niestety nie mam tak dużo miodu żeby eksperymentować, tym bardziej, że dopiero zaczynam wytwarzać miody pitne.
Jeśli się zdecydujesz zrobić to prosiłbym o umieszczenie opinii o wynikach.
Pozdrawiam, wisienka.
Gdybys byl BeeKeper wczesniej w Parparach to bys go sprobowal. Jak na miodek jednoroczny calkiem przyjemny, ale potrzeba mu jeszcze czasu. Robilem go na miodzie rzepak-mniszek + sporo gryki (okolotrojniak), wiec gatunkowo jest dosyc ciezki.
Chyba pospolita, bo grona zwisały w dół i owoce odchodziły bez "szypółki"-ogonka.Owoce są bardzo słodkie i aromatyczne z lekko wyczuwalną pestkową goryczką.
ShRon ile dałeś soku? Tradycyjnie 25%, czy można dać mniej? Czy sok musi być przegotowany tak jak w przypadku cz. bzu?
Dzięki za wszelkie odpowiedzi!
Pozdrawiam
soku dalem ok 20%. Nie gotowalem go tak sam jak czarnego bzu (bo owoce byly przymrozone i dojrzale). W przypadku czeremchy nie przesadzal bym z iloscia moszczu, gdyz jest on bardzo aromatyczny i zdominuje aromat. IMHO 10% tez bedzie ok
Dzięki za podpowiedż.Spróbuje malutki nastaw 5L w tym 0,7L soku.Tak z ciekawości pytam czy surowe owoce czeremchy są jadalne, czy tylko prsemrożone?
Dzisiaj jadlem czeremche z drzewka jest pyszna :slinka:
Dzięki za info, bo jadłem te owoce z duszą na ramieniu.Obawiałem się, że zawiera jakiś szkodliwy alkaloid jak cz.bez.Podobno sok ma silne właściwości przeciwzapalne, napotne i antywirusowe.Czy coś o tym słyszałeś?
Czeremcha należy do pierwszych roślin, u których wykryto fitoncydy.
Ma więc działanie antybakteryjne, podobne do działania antybiotyków. W medycynie ludowej, suszone owoce używane są przy biegunkach zamiast jagód borówki czernicy.
U mnie to chyba jakaś inna czeremcha.
Moje wino było tak gorzkie, że 30l wina poszło w rurę....
Sorki, że z nieco innej beczki: czy antonówka nadaje się na miodek?Wiem, że jest bardzo aromatyczna.Co byście powiedzieli o trójniaczku 2L soku z antonówki i 0,5L soku z czeremchy?
Witam.
Musisz uważać, gdyż antonówka bardzo szybko sie psuje i paskuda ciągnie w kierunku octu winnego. Bardzo silna MD i optymalne warunki do fermentacji. Uważać na muszki owocowe aby nie wlazły przy zewaniu.
Pozdrawiam, wisienka.
Witam!
Mam pytanko - robie trójniak z miodu spadziowego, po różnych przygodach 9pisałem o nich) po ok 1m przestał chodzić, zmierzyłem i ma ok 4 Blg, więc postanowiłem go zlac-co tez uczyniłem. Jest gazowany i jakis bez smaku, prawie wogóle nie czuje słodyczy - dlatego moje pytanie ( no dwa pytania) wiem, że mogę dosłodzić - zgaduje że miodem bo cukrem to chyba nie - po jakimś czasie 3-4m. jak się skalaruje, czy mam dosładzać też miodem spadziowym, czy moge innym, a drugie pytanie czy teraz mogę zrobic z tego miód owocowy to jest czy moge dodac jakiegoś soku, czy jest już za późno!
Prosze o pomoc!!
Witam.
4 Blg to sporo. Przestał pracować, gdyż najprowdopodobniej jest w nim za dużo alkoholu dla drożdży. Jak dolejesz soku to się rozcieńczy, trochę napowietrzy i znowu ruszy. Dosłodzić trzeba na końcu, przed rozlaniem do butelek, jak będzie już klarowny. Jeśli dosłodzisz zbyt wcześnie to możesz wznowić fermentację. Miód, któreym będziesz dosładzał, nie będzie hermentował i nada odpowiedni aromat trunkowi, tak więc odmiana miodu do dosłodzenia zależy już od twojego smaku. Możesz nawet poeksperymentować i podzieliwszy na kilka części, do każdej dodać innego miodu a nawet inną jego ilość. Nie zapomnij jednak zapisać dokładnie co, gdzie, ile i kiedy dodałeś. Z własnego doświadczenia wie, że po tygodniu nic się już nie pamięta a pół biedy jeśli wyszedł miodek dobty. Chodzi o to, żeby nie powtarzać błędów, bo miodu szkoda.
Pozdrawiam, wisienka.
Dzięki Wisienka!
Z tym Blg w moim miodku to nie do końca wiem czy aby na pewno jest 4 Blg, bo jak włożę miarkę do probówki to pokazuje ok. 4-3 Blg a jak ją zanurzę do końca to ledwie wypłynie i pokazuje wtedy 0Blg . A propos chciałby się upewnić – teraz mogę dodać soku owocowego np. jabłka lub gruszkę i nic złego się nie stanie? Sorki że jestem upierdliwy ale jestem jeszcze zielony jak trawa na wiosnę i nie chcę zmarnować miodku!
Pozdrawiam Kalinowa
o kurcze zapomniałem o najważniejszym - jeśli oczywiście moge teraz dodac sok - to czy mam trzymac proporcje do trójniaka - jak tak to razem z sokiem muszę dodac miód - b0 chcę trójniak a nie czwórniak.
Kalinowa
Witam.
Soczek razem z miodkiem. Objętość soku jest liczona razem z objętością wody. O rodzaju miodu (trójniak czwórniak) decyduje ilość części miodu przypadająca na rozpuszczalnik-w twoim przypadku s0k + wodę.
Pozdrawiam, wisienka.
dzięki bardzo Wisienka!
wszysto ( mam nadzieje) rozumiem i tu mam nową wątpliwość na przyszłość a mianowicie wyczytałem na naszym forum ( nie pamietam gdzie) że po fermentacji dobrze jest zasiarkować drożdze - prawda li to czy fałsz? lub inaczej robić tak czy nie?
Pozdrawiam Kalinowa
witam ponownie!
naczytałem się o miodach owocowych, no i ciekawość zwyciężyła pojechałem na targ no i mam aronie. Tak więc stawiam trójniak aroniowy ale mam pytanko - trójniak będzie mały ok 5l - więc czy przy aroni dawać kwasek - jak tak to ile? bardzo proszę o podpowiedź doświadczonych miodosytników!
Pozdrawiam Kalinowa
Witam.
W sprawie siarkowania, to są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy tej metody. Jest to jeden ze sposobów konserwacji wymyślony na potrzeby winiarstwa. Bakterie są wrażliwsze na siarkowoanie (jeśli mnie pamięć nie myli to chyba SO2) od drożdży, więc łatwo je w ten sposób zlikwidować; szkodliwa dla jakości miodu jest obecność drożdżaków obok drożdży szlachetnych w trunku. Musisz sam zdecydować. Gdieś na forum jest poruszony temat sierkowania.
Co do aronii to ja zakwasiłem MD, poprzez dodanie soku z cytryny. Aronia jest kwaśna sama z siebie.
Pozdrawiam, wisienka.
Cytat:Wysłane przez wisienka
Jest to jeden ze sposobów konserwacji wymyślony na potrzeby winiarstwa
...oraz innych działów przemysłu spozywczego. Konserwowane SO2 są rodzynki, morele i wiele innych produktów które codziennie kupujemy. :drink:
Oki, dzieki za informacje!
Podepnę się pod temat bo jakoś mnie naszła ochota na aroniaka :) Właśnie w fermentatorze czwarty dzień pracuje mi aronia, wczoraj dodałem tam jeszcze 17kg aronii, wcześniej było 8kg, więc razem jest 25kg. Po weekendzie aronia pójdzie do prasy i część uzyskanego moszczu chciałbym przeznaczyć na miód owocowy. Myślę dać 1,7 L miodu niesyconego no i teraz się zastanawiam ile wody oraz moszczu z aronii ??? Może jakis fachowiec od miodów owocowych pomoże ? Dokwaszać chyba nie będe musiał nastawu ?
Cały nastaw ma mieć 5 L :)
Możesz dac 0,5L -0,7L soku i 2,8 - 2,6L wody, ale ekspertem od aroniaczków jest Witek i może ci coś lepiej doradzi.
pozdr
Ja się pochwale, że wczoraj natawiłem eksperymentalnego gruszniaka korzennego(mały nastaw 5L): 1,7L soku=miazgi z Bonkrety Willamsa+1,75 miodu ogórecznikowego syconego z korzeniami:1g gałki muszk., 1g suchego imbiru, 1g gożdzików, 3g badianu, 5g cynamonu+skórka z całej cytryny, a zmiast kwasku sok z 1 cytryny i 1 pomarańczy.Pachniało cudownie w całym domu, ale w zapachu dominowała gałka muszkatułowa i cynamon.
Dzisaj stawiam kolejny eksperymentalny trójnaczek(5L) jabkowo-czeremchowy(jabczako-czeremszak).Tylko zastanawiam się czy nie zmiejszyć dawki czeremchy do 5%, a jabłka nie zwiększyć do 30%?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8